Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 5008 GT Line 2018


Aladinos

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Aladinos

Také gratuluji k novému krasavci. Tak ať dobře slouží. Já jsem pořídil novou 3008 GT Line, také mi svítí denní zadní LED. Interiér auta je fakt paráda, hlavně za tmy s tím modrým ambientním osvětlením. A už jsem to tu několikrát psal, ale malý "šišatý" volant je boží:super

Jsem zvědav jak s ním budeš spokojen. Tak dávej nové postřehy, už se těším:cool:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiez gratulujem, obe su krasne aj 3008 aj 5008.

Vcera sa mi podarilo uspesne aktualizovat sw na nejaku aprilovu verziu.

Nedostatky som zatial postrehol tieto:

Z nicoho nic a robi to velmi nepravidelne mi zacne volant ked stojim na mieste akoby chodit po zubkoch. Tiez to m spolocny prejav aj s tym, ze ked cuvam,alebo idem velmi pomaly dopredu a pribrzdujem tak v urcitej polohe natocenia volantu mi akoby od napravy vyda auto taky neprijemny hukot.Neviem k comu to prirovnat akoby sa hriadel tocil v nejakom ulozeni a bol nasucho take ze huuuu :)

Podarilo sa mi aj nahrat video kde to je v 1-2 sec pocut. Tusim 12-14 sec ak s mi podari upload.

No a druhou vecou je to ze spatne sa pri zamknuti sklopia automaticky a nenasiel som,kde sa to da vypnut nech ostanu stale v normalnej polohe. Je tam sice moznost manualneho sklopenia kedy sa to deaktivuje a zostanu sklopene stale,ale ja by som potreboval opacnu funkcnost. 

No a este jedna vec s automatom:

Volo mi povedane ze tam je automaticka 6st prevodovka. Ano aj funguje ako automat.Ked stojim na rovine auto ide dopredu. No ked stojim v miernom svahu,kedy este nie je svah taky, ze zareaguje udrzanie v kopci, tak pri zaradenom D sa automat, akoby prepne do N a ked pustim brzdu auto cuvne a az potom sa trhne dopredu. 

A tiez niekedy ked zaradim D tak s autom trhne dopredu.

A postrehy:

Na apple iphone ma prist ios12 kedy ma byt spristupneny carplay aj bez nutnosti pouzit kabel a tiez ma pribudnut v carplay aj navigacia od waze :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novna jazda:)

Adaptativny tempomat, auto pekne zabrzdi, az na 0kmh. Jedine sa uz nerozbehne. Ale velmi dobre spravene.

A co sa tyka brzdenia, minule auto dlho odbacalo a pre istotu pekne pezoo sam pribrzdil. Inak dava upozornenie. Skoda ze to nemaju vsetky auta, uz by ineexistovali tzv lepici:)

 

C62EBF6C-02BA-44D7-B108-6C0D4D56E086.jpeg

D59DA2B2-C9E2-4114-AE8B-6FE89E54360D.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Vyzerá veľmi pekne, gratulujem ku kúpe a nech poslúcha. Akurát si neodpustím to, že zo zadu ja 5008 jednoducho nemusím, ale to je moj osobný názor. Ja mám objednanú 3008 v Nitre. Tie asistenčné systémy sú pekná vec, ale z mojich skúseností som si nepriplatil ani za jeden. Adaptívny tempomat nieje zlá vec ale ja mám rád plynulú jazdu, ked idem po dialnici a hodím si tempo napr 110 tak by ma iritovalo keď by šaškujúce autá predomnou stále menili moju rýchlosť. Držanie v jazdnom pruhu v určitých situáciách fajn, v 90% prípadoch ale bude iba zbytočne kecať do toho čo nemá :D Jedine parkovací asistent nieje zlá vec, hlavne pre menej skúsených šoférov ale pozdlžne zaparkovať zvláda aj moja manželka, tak som to neriešil. Inak sú to výbavou a možnosťami veľmi zaujímave autá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adaptívny tempomat nieje zlá vec ale ja mám rád plynulú jazdu, ked idem po dialnici a hodím si tempo napr 110 tak by ma iritovalo keď by šaškujúce autá predomnou stále menili moju rýchlosť. 

A když pojedeš na klasický tempomat, tak Ti plynulou jízdu šaškující auta jedoucí před tebou nebudou měnit rychlost? To je budeš rozrážet?:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, loque napsal:

Vyzerá veľmi pekne, gratulujem ku kúpe a nech poslúcha. Akurát si neodpustím to, že zo zadu ja 5008 jednoducho nemusím, ale to je moj osobný názor. Ja mám objednanú 3008 v Nitre. Tie asistenčné systémy sú pekná vec, ale z mojich skúseností som si nepriplatil ani za jeden. Adaptívny tempomat nieje zlá vec ale ja mám rád plynulú jazdu, ked idem po dialnici a hodím si tempo napr 110 tak by ma iritovalo keď by šaškujúce autá predomnou stále menili moju rýchlosť. Držanie v jazdnom pruhu v určitých situáciách fajn, v 90% prípadoch ale bude iba zbytočne kecať do toho čo nemá :D Jedine parkovací asistent nieje zlá vec, hlavne pre menej skúsených šoférov ale pozdlžne zaparkovať zvláda aj moja manželka, tak som to neriešil. Inak sú to výbavou a možnosťami veľmi zaujímave autá.

Gratulujem. Tak potom ked budes mat tak na mna zablikaj, ked zbadas bielu 5008 s ciernou strechou NR404 :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Laďa napsal:

Adaptívny tempomat nieje zlá vec ale ja mám rád plynulú jazdu, ked idem po dialnici a hodím si tempo napr 110 tak by ma iritovalo keď by šaškujúce autá predomnou stále menili moju rýchlosť. 

A když pojedeš na klasický tempomat, tak Ti plynulou jízdu šaškující auta jedoucí před tebou nebudou měnit rychlost? To je budeš rozrážet?:D

Niekedy by sa ich patrilo aj rozrážať :D ale vhodným plánovaním je možné pekne plynulo predbiehat, včas sa zaradiť a nemeniť nastavenú rychlosť. Samozrejme nie vždy to ide. Ale celkom mi vadilo, keď kolegova C4 picasso na dialnici len tak ubrala plyn, pripadne rovno vypla tempomat lebo sa tam nejake auto strčilo. Tiež nezmyselné zvonenie a uťahovanie pasov bez príčiny keď nejaké auto vybehlo z križovatky, pričom nás ani neobmedzilo. Nemám veľkú doveru v tieto asistenčné systémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, Aladinos napsal:

Gratulujem. Tak potom ked budes mat tak na mna zablikaj, ked zbadas bielu 5008 s ciernou strechou NR404 :))

To si buď istý že zablikám, može to byť aj z 508čky? :D tie symptómy automatu čo popisuješ, trhnutie do predu pri zaradení D robil aj u mňa na 508 občas, asi to je vlastnosť. Keď prídem na križovatku, kde postojím tak že sa nasledne rozbieham do kopca tak nikdy auto necúvne, pokiaľ nieje kooec výrazný tak ho pomalinky má tendenciu tlačiť aj do toho kopca pri odbrzdení ale je pravda, že ty tam máš už novšiu generáciu tej prevodovky tak jej chovanie može byť trochu odlišné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este k tomu udrziavaniu vozidla v pruhoch. Je to dobra vec,len skoda ze sa neda nastavit od akej rychlosti sa to ma aktivovat. Je to prednastavene od 70 km\h.Keby tam bola ta moznost hned by som to dal od 110.

A este k voni co mam v aute tu kazetu kde su 3 vone. Da sa to pekne rozobrat. Uz len musim najst kde sa daju kupit tie silikonove parfumovane gulicky :) Ak by ste o niecom vedeli bol by som rad. Inak ta kazeta stoji cca. 40€, co je dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Agrafik

Tak ty jsou  moc velký...no a konvalinka?:aut:super

Aladinos

Tobě se to povedlo rozebrat? Fajn, ale obávám se, že nic podobného, tedy ty kuličky, bude problém sehnat. Já mám tu vůni v autě také a zatím po 11 měsících ještě lehce voní. Jinak jestli jí bude potřeba koupit jednou za rok, tak těch 1.000,- Kč klidně dám...Také se mi líbí jak v noci svítí ten interiér, je to opravdu příjemné a neruší to...Máš to pěkné, fakt, že jo:super

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Aladinos:

mas aj ten prémiový sound systém: Focal?

Ja nad ním uvažujem čisto kvôli tomu, že je auto lepšie izolovane (akusticky laminované predné okná).

Pretoze čo som porovnaval merania Adacu pri 130, tak 5008 vychádzala z mojich kandidatov najhoršie. S tými sklami by to malo byt podľa DE fóra lepšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano mam aj Focal, neviem sice ako hra bez ale hudba je paradna.

no skla som pozeral a ano je tam ta folia alebo aka somarina. No ja sa nemozem stazovat v aute aj pri danych rychlostiach uplne v pohode. Len to ma aj nevyhodu lebo viac pocut manzelku:) ale ne zartujem. Ak si z NR nie je problem ta odviest.

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...