Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej v chladící kapalině 2.0 HDI 100kW


sallyk

Recommended Posts

Tak jsem dneska zjistil průnik oleje do chladící kapaliny. Jak jsem zjistil příčin může být několik ale výměna těsnění a případny přebrus hlavy motoru patrně ta nejdražší. Takže pak budu informovat jak vše dopadlo a kde byla chybka.

olej1.jpg

olej2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak moc jsem s tím nepohnul - vyměnil jsem chladicí kapalinu a vyčistil expanzní nádobku abych viděl jak moc to propouští a zda mi neubejvá.. Zkontroloval jsem  tlak v chladicím systému - je v pořádku. Někdo mi říkal,že tam může docházet k přehřívání v důsledku nefunkčního ventilátoru ale ten je v pohodě. Takže teď mi zbývá pouze zjistit jestli je to výměník voda/olej nebo těsnění. A pro klid duše stejně nechám vyměnit těsnění a pak se uvidí (jen to chvílu potrvá, protože peníze lítaj na dovčy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 2 roky později...

Jo ok, ty už víš, že by jsi elektroniku neopravil ani když ti někdo napíše návod jak na to. V pořádku. Ale on si sem přišel pro radu, protože něco neví, to je podstata tohoto fora (i ostatních z jiných oborů) kde si lidé sdílí rady a poznatky z určité oblasti. A je na tom tazateli, aby posoudil jestli daný problém podle rady co dostane zvládne sám nebo to přenechá odborníkovi. Stejně jako jsi to udělal ty. Ve chvíli kdy si jako první odpověď přečte "ať se do toho nehrabe a dá to do servisu" tak za prvé mu tím vůbec nepomůžeš a za druhé už sem nepřijde, protože si řekne, že je to web na h.... kde se vyskytuje akorát skupina namachrovaných typů co se s nikým jiným nebaví. Já jsem kdysi stejně jako tento tazatel tady na foru hledal odpověď na technický problém na autě. Odpověď jsem dostal a od té doby jsem tyto stránky začal navštěvovat pravidelně. Kdybych tenkrát dostal odpověď jako je výš tak tady dnes nejspíš už nic nepíšu...

Jinak rád bych mu poradil, ale takový odborník nejsem tak to nechám na někom jiném...😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, vím že bych tu elektroniku neopravil, protože nevím, jak pracuje tranzistor, dioda atd.,atd., proto bych šel do servisu elektro :), jako totální amatér bych ani nepsal na žádné forum, aby mi poradili, jak televizi opravit

já jsem mu slušně napsal, že totální amatér (jeho citace) daný problém asi nevyřeší, že bude lépe najít odborníka a za tím si stojím :roker

tím bych debatu s tebou skončil, nevede to nikam, hoj 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 12. 2020 at 15:01, Bobek 206 napsal:

kouri se mi z nej bili kour

Upřesni odkud.... :roker

Jo a mít o tom páru nestačí.... Ještě trocha šikovnosti a nářadí....

Upraveno uživatelem Hafity
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...