Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vymezení parkovací zóny


Maverick

Recommended Posts

Ahoj, tak už došlo i na mě a kolem baráku mi nalajnovali zóny. Potřeboval bych vědět, jak je definovaná parkovací zóna, jestli platí jen tam, kde je zančka a zároveň je nalajnovaná i na silnici, nebo stačí, aby v místě byla jen značka. Jde o to, že auta mám dvě. Jedno jsem zaplatil, ale za druhý fakt 7 litrů dávat nebudu. Nicméně, kolem plotu je zóna nalajnovaná, ale v místě, kde máme vrata v plotě k vjezdu na pozemek samozřejmě není. A teď jde o to, jestli když auto postavím přímo do vjezdu, kde ta lajna není, jestli stojím v zóně nebo ne? Pátral jsem po tom, ale pořádnou odpověď jsem nenašel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpověď je prostá - před vraty v plotě, tedy před vjezdem se nesmí stát, tudíž tam se to nelajnuje jako zakázaná zóna stání, není to potřeba  :roker    Je to tak po celé Praze a předpokládám, že všude. To máš jako žlutou čáru u obrubníku / kraje vozovky - tam prostě zákaz stání a značka( svislá) být nemusí. :bojim  U nás je ta žlutá lajna před vraty PRE trafačky a zkus se tam postavit.  Měšťáci, lup a máš papírek, ale to že je roh křížovatky oblepený parkujícími auty tak, že do křižovatky nevidíš je nechává chladnými . . .  :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle ani v zákoně neni... Pokud při tom nebude auto na chodníku, nebo pokud tam nejsou žluté čáry, nebo pokud to není vjezd na "společný" pozemek, tak si tam asi můžeš dělat co chceš... každopádně bych tam rači stavěla to zaplacený auto a to nezaplacený na svůj pozemek... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele a to vám tam natvrdo nalajnovali jen modrou ( rezidentskou) a smíšené tam nejsou?  Na tu smíšenou se dá parkování pořídit levněji než na rezidentskou. A hlavně podle mě je to zlodějna na entou. Protože radnice ví moc dobře kolik míst má která zóna kterou nalajnujou na svém území ale vesele prodají tolik povolení kolik peněz potřebují do kasy.  Jako jo zaplatím si parkování v ulici ( schválně píšu v ulici ne před domem) ale pokud budu mít zaručeno že kdykoliv dojedu domů tak ten můj zaplacený chlívek bude volný a já nebudu muset kroužit okolo bloku jak planeta abych našel místo k zaparkování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravotní sestra v rodině musí zaplatit určitou částku, aby mohla parkovat po dobu práce v nemocnici--ale pevné místo k parkování nemá :mrk, musí jezdit po nemocnici, až ho najde..., bez zaplacení ročního poplatku se do nemocnice autem nedostane, jistě, mohla by vjet jako normální pacienti-- u nich je sice první půlhodina zdarma, mno, a pak parkování vyjde za 8. hodinovou směnu na nějakých 400 korun... :D

takže takhle to brzy bude asi všade :aut

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vena garážmistr   A zapomněl jsi dodat, že než ta planeta najde místo, tak vyhynou dinosauři a planeta stihne vyhasnout :bojim a ve finále přistaneš na jiné planetě v jiné galaxii protože ve 21 hodin už nikdo neodjede !!!  :bacha

Upraveno uživatelem Klemoň
Nick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, ozzy56 napsal:

zdravotní sestra v rodině musí zaplatit určitou částku, aby mohla parkovat po dobu práce v nemocnici--ale pevné místo k parkování nemá :mrk, musí jezdit po nemocnici, až ho najde...

takže takhle to bude asi všade :aut

 no v novém zaměstnání budu muset za  "luxus "  ježdění autem do práce taky platit ale budu mít jisté parkovací místo. Takže si tohoto " luxusu " budu užívat.  Částka to není závratná jen díky tomu že zaměstnavatel mi na to přidá podstatnou částku což považují za zaměstnanecký benefit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, vendelinek napsal:

Anebo jezdit o kousek dřív do práce 

Já to tak dělám,a chytám se docela dobre,jinak bych musel chodit až  z druhého parkovistete asi půl km pěšourem 

Vendo, nepomůže jít dříve--nepustí ji autem do nemocnice, vjezd mají povolen jen MUDr. (ale ti mají pevné místo k parkování označené jejich SPZ)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Weri 605 napsal:

Tohle ani v zákoně neni... Pokud při tom nebude auto na chodníku, nebo pokud tam nejsou žluté čáry, nebo pokud to není vjezd na "společný" pozemek, tak si tam asi můžeš dělat co chceš... každopádně bych tam rači stavěla to zaplacený auto a to nezaplacený na svůj pozemek... 

 

Nebude na chodníku, není tam žlutá čára a je to vjezd k rodinnýmu domku. Samozřejmě, že auto bez parkovačky bude většinu času na pozemku, jenže sem občas na týden jezdí děda ze šumavy a ten to auto prostě nemá kam dát, takže by se jeho auto dalo na pozemek a moje by se právě nouzově hodilo do vjezdu. Většinu času s ním budu stejně jezdit do práce, ale Eltodo a měšťák holt nikdy nespí, tak abych věděl, jak k tomu přistupovat a na kolik se s nima pak můžu hádat

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle zakona tam stat nesmis...paragraf 27 pismeno n zakona 361/2000 

"n) před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci,"

Mp te bude pokutovat pokud tam pujde...v kase neni nikdy dost...

Upraveno uživatelem Fruktis
Smazano a jestli tam jezdi to kamerove auto tak to same..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamerové auto snímá a následně pokutuje jen auta stojící v zóně vyhrazené čarami, sledujem to na P6 - Veleslavíně. Občas prostě není místo a člověk nemá kde zaparkovat, tak stojíme v zóně kde je mimo jiné zákaz zastavení mimo parkovací zóny (modrá a fialová). Eltodo tu jezdí několikrát denně ale jakmile stojíme mimo ty čáry, žádná pokuta nepřijde. Jen jednou jsme měli pokutu od MP, ale to jen proto že je nějaký "aktivní" občan zavolal.. Eltodo totiž může řešit jen to parkování "v čárách" a nic jiného.. Ledaže by byl řidič aktivní a hned volal na MP, o čemž pochybuju :) A už jsem i viděl hlídku MP která se tam procházela nebo která projížděla a vůbec to neřešila :) v 99% se jim nechce makat, takže pracují jen na udání.. 

Shrnuto, pokud je to vjezd jen k tvému pozemku a nebudeš blokovat chodník nebo silnici, byl bych v klidu.. Teda pokud nemáš nějaký aktivní sousedy :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás na Praze 8 značka ohraničuje plošnou zónu zákazu stání s tím, že stání je možné jen na povolení v prostoru vylajnované modrou... Kdo stojí mimo lajny, nestojí na poplatku, ale na zákazu stání. Jenže Eltodo kamerové autíčko jezdí mnohem častěji než cajti... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...