Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1,4 vti elektromagnetické ventily vaček


zingali

Recommended Posts

U příležitosti najetých 120 tis. km jsem vyndal ten přední - výfuková vačka. Je to práce na 5 minut a myslím si, že to hodně jemný sítko může dost napovědět o čistotě motoru.  Po internetu se dají najít  fotky ventilů zalepených karbonem nebo dokonce kovovými  šponami.  Na sousedním fóru psal jakýsi mechanik, že ono zanešení  může být příčinou špatné funkce a taky vydírání uložení vaček - odtud zřejmě ty špony.  Můj ventil je krásně čistej, žádný nánosy, nic napečenýcho.  Předpokládám, že sací vačka na tom bude stejně.  Výměna oleje po cca 10-12 tis. km  se pozitivně projevila.  Taky jsem dlouho uvažoval o preventivní výměně zapalovacích cívek spolu se svíčkama- jsou hodně tepelně namáhaný.  Některé firmy uvádějí životnost cca 80 tis. km, jiné tvrdí že se měnit nemusí.  O snížené funkci vlivem dlouhodobého použití jsem se nic nedočet.  Při snaze o změření odporů jsem uspěl jen u primárního vinutí -v normě. Sekundární neukazovalo nic. Nakonec jsem cívky při ceně 494 kč za kus (BOSH) vyměnil a jednu budu vozit jako rezervu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to na 407 sw docela vypeklo. Během jízdy mi to oznámilo málo oleje a chcíp mi motor. Vzhledem k tomu, že je to automat, tak jsem sháněl odtahovku a hurá do nemocnice. Síťky totálně zalepené karbonem, takže proplach motoru. Tekl pěkný mazut a to jsem nikdy nepřekročil servisní interval pro výměnu oleje a používám jedině Castrol 5w40. Zítra ho budu opakovat a uvažuji o servisním proplachu BG technologií. http://www.bg-care.cz/podpora/co-je-dekarbonizace/

Navíc mi odešel snímač polohy vačky ale to je prkotina a už mám objednaný nový.

 

Máte někdo zkušenost s proplachem BG?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...