Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 306 jménem José - Brzy 1.4T :)


ElektronikCZ

Recommended Posts

Zdravím, toto je můj první příspěvek na fóru, takže pokud mate rady perte je do mě :D. Budu zde zveřejňovat různé záznamy a progress ve vylepšování, převážně elektro ale časem plánuji zabudovat turbo :D

Prosím vydržte to se mnou těmi nudnějšími příspěvky, chystám pár zajímavých věcí :D

 

Jedná se o moje druhé vozítko, jménem José. Zachránil jsem ho před likvidací na vrakáči, stál mě jenom přepis. Po cestě domů se projevilo pár menších vad, například díra ve výměníku topení - fridex zaplavil podlážku :D

Při výměně jsem narazil na pár prasáren od předchozích majitelů, ale podrobnosti si nechám na později :D

Jednou zajímavou záležitostí je původ dílů na tomto pažoutkovi. Předchozí majitelé do něj dali vyhřívanou sedačku z lepšího modelu - jak to zapojím sem později pošlu, na středovém panelu je tlačítko mlhovek ovšem ty na nárazníku nejsou - soudě podle měněného nárazníku a blatníku musel něldy být bouraný.

Také se pokusili zbavit střešního okénka odstraněním šroubů, zatmelením, a odpojením spínače pojezdu - oprava se zde časem objeví :D

 

 

 

P_20180511_204449.jpg

Upraveno uživatelem ElektronikCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako úplně první úpravu jsem místo spínače mlhovek zabudoval nabíječku s voltmetrem. Šťávu jsem vytáhl od napájení přivedeného do spínače hazardních světel - to kvůli mé uspěchanosti má za následek že se nabíječka při zapnutých blinkrech vypíná a zapíná s blinkry, ale to je čistě kosmetická vada :D

P_20180602_171752.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další na řadě byla kopie klíče. Z číny jsem si objednal prázdný klíč do kterého si později zabuduji dálkové ovládání.

K mému zděšení zámečník v našem městě neřeže do cizích klíčů.

Tak jsem si vzal pilníček a dal se do práce :D Výsledek nevypadá slavně, ale funguje a bylo to zdarma, takže pro mě ideální varianta.

Momentálně se mi nechce fotit, takže bude muset stačit starší foto kde byla hotová půlka :D

P_20180605_144434.jpg

P_20180609_183240.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě než se odeberu ke spánku, dám zde ke shlédnutí foto jak vypadal když jsem si ho poprvé šel projet - troška tempa občas udělá hodně.

Zítra budu pokračovat s rozděláním palubovky, nabarvením předních brzd vytażených z Citroena ZX, drobnými elektroprasánami od předchozích majitelů a první částí mechanismu startování na otisky, tak mi nikam neutíkejte :D

P_20180505_194555.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítej na klubu :papa Tady jsem teda na postup zvědavej, soudě podle toho co píšeš se na autě opravdu někdo pořádně vyřádil :D  Palec nahoru za záchranu, to se fakt cení!

Jinak mlhovek bych se zas úplně nevzdával, taky jsem kdysi u 306 měl nárazník bez mlhovek.. K mému překvapení ale pod nárazníkem byly kabely k mlhovkám v supr stavu, takže jsem pak koupil faceliftový nárazník i s mlhovkama, zapojil a bylo to :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za uvítání, upřímně jsem nečekal že si tohle někdo přečte :D Na mlhovky se asi teď soustředit nebudu, nikdy jsem to nepoužíval, a navíc z mé skromné studentské peněženky navzdory tomu co si spolužáci myslí neleze neomezený objem peněz, takže kosmetiku udělám až budu zase nějaké kačky mít :D Kupodivu konektory na mlhovky má i otcův červený pežotek, a to je to jedna z nižších výbav která tam ani ty otvory nemá.

Jelikož jsem dnes moc nestíhal, a od zítřka čas pár dní taky nebudu mít, dám sem aspoň nějakou malou upoutávku jak vypadá ta čtečka na otisky :D

Narozdíl od mé škody 120ky jsem ji tentokrát zabudoval přímo do té palubovky, což v ní až bude čas udělám taky :D

Kdyby někdo měl zájem to vidět v akci, můžu sem dát starší video kde to v té škodovce je už zapojené.

Časem sem přidám i schéma zapojení ( i když odlišné od mého - mám tam přidaných pár prvků) a co a jak a kde sehnat, abyste si to mohli udělat sami :D

Vím že to možná není extra vzhledné, ale nestuduji obrábění plastů, a když je to v té palubovce pomalu to ani nejde poznat :D

Potom ještě do toho plastíku s čtečkou dodělám i tlumení podsvícení, a regulaci hlasitosti subwooferu, spolu s dvěmi tlačítky, a minimálně o té regulaci tady napíšu jak si to můžete udělat sami :D

Taky plánuji sladit všechno podsvícení budíků a takových věcí do modra, ale to se ukázalo ne úplně jednoduchým úkolem, tak uvidím

Jediná takova zajímavost z dneška by byla, že jsem si skoro v domnění že je to vyhřívání sedadla odpálil tu pyropatronu pásu či jak se ta zákeřná věc jmenuje, ovšem po přečtení tohoto fóra jsem moudřejší :D Takže zapojení sedačky se asi nedočkáte. Pokud se neukáže že to přeci jen vyhřívání je :D

P_20180619_220510.jpg

P_20180619_220707.jpg

P_20180619_220213.jpg

Upraveno uživatelem ElektronikCZ
Doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítej mezi námi. :papa

Pěknej pelech sis přivezl domů  o to bych neoprel ani kolo. :D

Na starý model nárazník s mlhama nebude drahej,  spíše je problém ho sehnat, moc jich není a mlhovky casto ko. Možná by stálo zato tam dát z nového modelu - oválné mlhy (ten s kulatýma je drahy).

Ať se práce daří... Jenom bych si něco přečetl o zadním podbehu na levé straně a udělal kontrolu. :aut

A co v tom je za motor? To jsem se nějak nedozvěděl. :myslim

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, MilanF1 napsal:

Vítej mezi námi. :papa

Pěknej pelech sis přivezl domů  o to bych neoprel ani kolo. :D

Na starý model nárazník s mlhama nebude drahej,  spíše je problém ho sehnat, moc jich není a mlhovky casto ko. Možná by stálo zato tam dát z nového modelu - oválné mlhy (ten s kulatýma je drahy).

Ať se práce daří... Jenom bych si něco přečetl o zadním podbehu na levé straně a udělal kontrolu. :aut

A co v tom je za motor? To jsem se nějak nedozvěděl. :myslim

Jak trpí na ten podběh vím, ale nějak zrezle na první pohled nevypadá.

Určitě si tam ale chci dobastlit nějakej plast z jiného auta, nebo z xsi/gti aby tam bylo aspoň něco :D

Motor je jak jsem psal v názvu 1.4 55 kw, konkrétně typ KFX, rv. 1995

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O brzdy jsem se už postaral dávno, akorát jsem zde o tom nenapsal :D

Teď je palubovka dole kvůli tomu že se měnilo topení, a tak tam chci rovnou dodělat všechnu elektroniku co plánuji, s tím autem nespěchám :D

Taky bude potřeba koupit nová poloosa a ložisko, co jsem se tak díval

Upraveno uživatelem ElektronikCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, na první pohled nic není vidět. Pak dej foto, až sundáš koberec. :D

Podběh by tam mohl jít dobastlit z faceliftu :myslim těch bude dost na výběr. 

Omlouvám se, přehlédl jsme motor v nadpisu. Klasická motorizace, nejoblíbenější pro 306. 

Nejsem příznivcem úprav, ani elektrických, ale tebe to očividně baví. ;)Každý nějak začínal, já jsem do 309 cpal světýlka na palubku.  :D chvilku se mě mánie úprav držela i při 306, ale to už je dávno pryč a jsem za to rád. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chlapče plány máš smělé. Zjištění že vyřezat klíč koupený na internetu je problém mám za sebou minulí týden. Ale jako jo fandím ti protože nadšenců v řadách " mláďat" který  za " pusu "  pořídili takovej pojízdnej pelech a postupně ho vrátili k životu ze svých skromných finančních prostředků je zatraceně málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až mi z kufru zmizí díly interiéru tak se mrknu pod ty plasty a tu látku jak na tom ten podběh doopravdy je, u našeho červeného piškota už to bylo několikrát vyvařované.

A že někteří zanevírají modifikace naprosto chápu, nemá cenu měnit něco co z továrny funguje, a v případě 306ky funguje skvěle.

Osobně nejsem úplně do vzhledových úprav jako nárazníky a body kity a blikající světla po celém autě, ale chci si sladit podsvícení do jedné barvy.

Mě jen elektrikařina vyloženě baví, a hřeje mě když můžu do starého auta zabudovat něco, co mají tak maximálně tesly :D A to nepočítám že mi to šetří dlouhé večery nudy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 46 minutami, Vena garážmistr napsal:

No chlapče plány máš smělé. Zjištění že vyřezat klíč koupený na internetu je problém mám za sebou minulí týden. Ale jako jo fandím ti protože nadšenců v řadách " mláďat" který  za " pusu "  pořídili takovej pojízdnej pelech a postupně ho vrátili k životu ze svých skromných finančních prostředků je zatraceně málo.

Díky :D Kdybych měl hodně peněz, spíš než nějaké ferrari bych si kupoval polovraky, které bych postupně opravoval, zastavoval silnější motory, a takové věci. Výhodou by bylo že bych měl na zaplacení homologace.

Ale bohužel bohatý nejsem, takže se do takových akcí zatím pouštět nemůžu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím žádný nesmysl v investování do takového auta, 306ky jsou jedny z mých oblíbených, a v rámci roku výroby mi to kromě absence OBD2 plně vyhovuje :D

Chci své začátky ježdění prožívat bez abs a asistentů, přijde mi to tak lepší :D

Osobně si ani auto s rokem výroby nad 2000 kupovat nechci, klidně mě zvěte bláznem:D 

Samozřejmně by se asi pár vyjímek našlo, ale obecně to k mým preferencím patří, i když na tom nákup auta nezakládám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, do roku 2000, to byly ještě poctivý káry, taky mám doma pořád 306 a zůstane, dokud to bude únosné. Ono je dneska umění najít 18 let starý auto v dobrém stavu ... když není v dobrém stavu, tak ty si jej dáš dohromady. :) Kdo si hraje, nezlobí. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně se bojím ekodaní, bůh ví co zase v eu vymyslí. Slyšel jsem o nějakých ročních poplatcích.

Jinak o auta starost nemám, teď mám velkou část kolekce aut co chci, schází jen porsche 944, UAZ, lada niva, žigulík, mx5, a 406ka, aspoň to jsou ty které si teď vybavuju :D To porsche se sice ještě dá sehnat do 120t korun, ale to si úplně dovolit nemůžu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...