Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak je to s chip tuningem u HDI


vlado345

Recommended Posts

Zdravím, chtěl bych se podělit o zkušenost s chiptuningem u P 406 2.0 HDI 80 kW (RHZ). Třeba to bude pro někoho užitečný...

Po najetí bezmála 1 mil. km s motorem HDI (u dvou 406) jsem se u třetího auta rozhodl pro chip na cca 104 kW (320 Nm), ať si vychutnám rozdíl. Máme tady na jižní Moravě několik firem, co to dělají za cca 4-5 000 Kč. Ale recenze mě bohužel odradily. Tak jsem jel na severní Moravu, kde to dělají za dvojnásobek :myslim, ale jinak. Chlapík mě upozornil, že pokud budou kapat vstřiky, tak mi to neudělá (pro moje dobro). Myslel jsem, že to není můj problém, auto jezdí jak má, jenom trochu víc papá... (6,5 l/100 km). Holt, co kus, to originál. Starý jezdí za 5,6 l na 100.

Žádná válcová zkušebna, ale přímo testovací jízda a měření hodnot před úpravou. To nejdůležitější bylo toto:

Válec 1   -0,09

Válec 2   +1,93

Válec 3   -0,72

Válec 4   -1,42

To jsou korekce vstřiků. Nikdy mě to nezajímalo, najel jsem už tolik kiláků a nikdy žádný problém se vstřikem... Všechno funguje jak má. Pokud jsou hodnoty +/- do 1,5, dá se to zkousnout, větší rozdíl je průser. V praxi to znamená, že plus hodnota je vstřik přicpaný, mínus hodnota že kape. Jednotka motoru to koriguje tak, že to vůbec nepoznáme. Takže válec 2 je přicpaný, válec 3 kape (ale jak?). Když nechám kapající vstřik být, začne později téct a to je problém, dochází k zapečení nespáleného paliva, v horším pčřípadě k propálení pístu - KO.

Chlapík mi řekl, že toto většina firem nedělá, prostě vám tam nabuší data a nazdar... Tak to oceňuji :super. Navíc si stáhl moje info z BSI do počítače a po opravě to můžeme chipnout a ušít na míru konkrétně na moje hodnoty.

Takže 2 vstřiky ven a repase + kontrola na stolici. Prý po ujetí cca 250 000 km nic překvapivého. Příčinou je prostě špatná nafta. Záruku nemáte ani u značkových pump. Doporučení je dávat vždy aditivum.

Měření mi dělala firma Bitpower a nestálo to byť se špatným výsledkem ani korunu. Až to bude ready, chipneme to se zárukou a bez následků. Tuto zkušenost si cením a snad to bude někomu k užitku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten vstrek co je v pluse je spatny 

ak ho vymenis(repasujes) tie minusove sa vylepsia (bez zasahu )(tie vstreky ssu dobre)

ak si spocitas vsetky korekcie tak ti vyjde cca  0 

takze ak stiahnes tu plusovu  tie minusove stiahnes  automaticky 

ale najlepsi je prepadovy test  tamvidis ktory ti nakape najviac 

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...