Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jaký router?


chuck11

Recommended Posts

Bohužel už mi původní router TP-Link TL-WR841N nezvládá. Vypadává jak pevný internet tak i Wi-Fi. Wi-fi pokrytím si nemůžu stěžovat pokud jede, jelikož mám signál i přes dvě patra v garáži.

Kabelem mám připojenou 4K televizi,4K satelitní příjmač Dreambox,domácí kino,tiskárnu,1x4 Switche,1x stolní PC

Přes Wi-Fi -  3x NTB, 3x telefony atd.

Přes NTB se doTV posílají videa atd.

Co v dnešní době pořídit,aby vše fungovalo bez zamrzání routeru,případně sekání videa atd.

Zatím uvažuji o:

TP-Link TD-WD9980B

Tp-Link Archer D7B

 

Upraveno uživatelem chuck11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mám s ním osobní zkušenosti. Kupodivu ty integrované antény fungují skvěle, ale tři patra je nesmysl. Dej si do každého dalšího patra ještě tohle:

https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/S-krytem-a-do-racku/Wi-Fi-router-domaci/cAP-ac-AP-Hotspot-2-4-GHz-5-GHz-802-11b-g-n-a-ac-L4.html

 

A co se týká nastavení, záleží co očekáváš. Jestli jen základ, tak tam je průvodce, který vše nastaví. Ale pokročilejší správa je už hodně náročná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nee,to je pouze navíc.

V nastavení webového rozhraní se mi jedná hlavně klasicky změnit přístupové hesla,nastavit si hesla pro jednotlivé připojení 2,4 a 5 GHz,nastavit si pevně IP adresy pro TV,satelit atd(kabelem připojené zařízení) a následně si vytvořit zálohu.

@dzavel špatně jsem se vyjádřil k routru je připojen 4 portový switch

Upraveno uživatelem chuck11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Asus AC68U umí i z WAN  viz: https://www.asus.com/cz/Networking/DSLAC68U/

Zatím jsem se rozhodl pro ten Asus,který bych měl v klidu nastavit.

Bohužel není možné dát router do středu domu :( a switch je hned za routrem,od něho jsou ještě napojené další zařízení včetně NAS serveru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konečně jsem v provozu,chvíli jsem bojoval s nastavením abych routr přinutil fungovat jelikož nemá klasický Wan port,protože má vstupní připojení RJ-11 pro telefoní kabel,ale podařilo se. Musel jsem ho udělat z jednoho ze čtyr Lan portů.

Jenom nevím proč, nevidím Nas server Synology v smart TV jako multimediální zařízení, abych z něho mohl následně přehrávat soubory.

Nevím jestli je chyba v routeru nebo v TV jelikož se mi na TV udělala aktualizace,zrovna v době kdy jsem měnil tento routr. :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec budu potřebovat pomoct s nastavením :( .Na televizi nevidím nejenom Nas server Synology tak ani multimediální přehrávač Dreambox.

V NTB mi při možnosti vysílat do zažízení (video,foto) nabízí jen Smart TV, Dreambox už taky nemám v nabídce jak bylo předtím.

Nevím jak asi nastavit VPN, aby to fungovalo sdíleně vše.

Našel by se někdo,kdo by mi routr pomohl dálkově nastavit. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to maš zapojený? Maš před timhle ještě nějakej routr, nebo přimo kabel od anteny či někde ze zdi?? Nechapu proč jsi nekoupil normalni router s RJ45, ale ADSL kterej nejspiš nepotřebuješ.

Problem bude v přidělení adres DHCP jak to maš zapojený do LAN, pokud maš před tímto ještě jeden router tak nejspiše chyba v konfiguraci

 

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...