Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Demontáž spínací skříňky Peugeot 307


MJSytic

Recommended Posts

Ahoj všem, na našich 307 začala zlobit spínačka. Problém dělá přechod ze zamknuto do první polohy. Zatím se to dá obejít správným "grifem", ale bojím se, aby to nekleklo v ten "správný moment" někde na cestách :myslim 
Nevíte prosím někdo, jak to celé demontovat? Možná bude stačit z toho vyklepat špony. Promazaná je tak, že z ní mazivo teče proudem :aut  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj , není na tom nic složitýho , odděláš plasty kolem volantu , pod volantem a před pojistkovkou , zespodu spínačky je zalamovací šroub v takovým plastovým krytu , ten musíš odrazit majzlíkem nebo něčím podobným a kleštěma vytočit , z druhý strany toho šroubu je kolíček , kterej se zamáčkne dovnitř a spínačka jde ven (před tím musíš samozřejmě vycvaknout a povolit kabely a sundat cívku immo) . Vyndáš to ven i s kabelama , co jdou do BSI a štekru na sloupku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po zkušenostech bych neotálel s výměnou, nebo aspoň s úpravou zámku. U těchto spínaček se dost často zasekává mechanismus zámku volantu. Promazání nepomůže, maximálně se promaže jen vložka. Ale pokud jde otočit do první polohy tak ta je OK. Problém je se zámkem. Doporučuju dokud to jde, tak spínačku vytáhnout, rozdělat a vyřadit zámek volantu. Pokud nechceš teda zainvestovat do nové spínačky.

Dělal jsem to na 207 a bylo to za 5 minut 12. Když už má člověk rozhozenou i tu vložku, tak si můžeš srovnat - přibrousit vodítka (kolíky)  a tím odstraníš problém s otočením do první polohy s opotřebovaným klíčem. Návod - 

 

Klema

Upraveno uživatelem Klema307
odkaz na video
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak včera proběhla akce "spínačka". @Devils-night se postaral o demontáž z auta a já jsem si pak hrál až do brzkých ranních hodin s opravou ...
Rozloupnutí byl docela oříšek, protože je potřeba odvrtat dva "kolíčky", který drží modul se zámkem volantu, a pak použít hrubou sílu na oddělení. Po rozdělání jsem zjistil, že problém není v zámku, ale v zasekávají-cích se stavítkách ve vložce. 
Takže stačilo pilníkem všechny více zaoblit a zabrousit i pouzdro, které mělo vyběhané drážky. Trošku jsem to promáznul grafitkou a zase složil. Takhle na stole to šlape jako hodinky, tak věřím, že to bude OK i po namontování do auta ;) 

WP_20180624_23_34_20_Pro (2).jpg

WP_20180624_22_42_22_Pro.jpg

WP_20180624_22_41_47_Pro.jpg

WP_20180624_20_09_33_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 1 rok později...
  • O 5 měsíců později...

Tak já jsem teď pomocí vašeho návodu řešil stejný problém.Po letech už taky byl vyběhaný klíček a zadrhávali stavítka.Nepomohl ani originál nový klíček.Zřejmě už se opotřebovali i ty stavítka uvnitř.Pomocí pilníku a obroušení náběhu stavítek už klíček jede jak nový.Zámek volantu nedrhne.Nešlo jen otočit klíčkem,že stavítka naráželi na hranu zámku.Stačí obrousit jen konce do obloučku,pak už se schovají po otočení samy do vložky. Největší problém,je vyvrtat ty kolíčky( jsou to smotané pásky plechu do pružiny),pak už jde zámek rozloupnout jen rukama nebo lehce poklepat kladívkem,aby se uvolnil.Místo těch kolíčků jsem zastrčil hřebíčky,aby to drželo pohromadě.Podle obrázků mám trochu jinou verzi zámku,ale dal se použít ten váš návod.Princip je stejný.Možná jen upravili ten vyskakovací mechanismus,protože s tím jsem problém neměl a ten mě funguje bez zasekávání.

 

Upraveno uživatelem t152
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...