Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Brzdy pro P406 ....


Lihous

Recommended Posts

Mozna jsem ve spatnem tematu nic mene me prijde prihodne.

Delal nekdo prestavbu brzd na P406 krom klasickych od Bremba ...?

Mam na mysli neco viz odkaz



https://www.fusion.sk/katalog/product/162183?a[2487][]=PEUGEOT&a[2488][]=406&a[2489][]=1995 ---> 2004&a[2490][]=4x108&a[2491][]=Sport&a[2493][]=ANO&a[2507][]=Predný Brzdový KIT

https://www.quality-tuning.eu/peugeot-406-95-04-k-sport-front-brake-kit-304x28

Sice jsem psal zda to ma nejakou homologaci - dala jak se resi sjete kotouce a desticky - kupovat celou novou sadu kazdy rok by nebylo zrovna krokem k poznani ale spis opacnym ....?
A zaroven adekvatni uprava zadnich ....?

DIky za vse co koho napadne ....  :c)

ANO je to spis jen takova kratochvile a nic co by bylo ekonomicke "ale" seriove brzdy jsou spis pro plneni bobrika odvahy ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mňa tiež desí tá cena...:bojim

Do dvoch stoviek sa občas podarí zohnať Brembo brzdiče. Potom komplet repas a už si len vybrať nejakú vhodnú kombináciu k tomu.

Či bude výsledná kombinácia postačovať, to je otázne.

Aj s Brembo brzdičmi by mohol byť efekt lepší ako v skutočnosti je, ale aj tak je to iná liga oproti sérii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen v rychlosti ... :D


Cena ona neni az tak silena pokud budou plnit slibovane - jsou podstatne drazssi pred rokem od K sport byla jedna sada za neuveritelnych cca 160tis!!
Nebavim se o vetsine veci pro urceni sport tam litaji 10tis to je skutecne jina liga - jen namatkou IC s merenym protokolem klidne 20/30tis
https://www.escape6.cz/forge-motorsport-intercooler-kit-pro-peugeot-208-gti-id338506/
Olejove chladice nemluve ... Proste "SPORT"

Bremba proc ne ale vim ja v jakem stavu budou je tomu asi dva roky zpatky tak jsem se jel podivat na jedny dolu k C.Budejovicim - jeden brzdic celkem Ok dokonce sel povolit i odvzdusnovak ale druhy jedna koule  "koroze"
Na co prijde repas nevim ale dovolim si napsat 2tis brzdic ??A jak dlouho vydrzi kazdy zna jak dopadne kdyz si udela repas beznych brzdicu a ono to je zevnitr uz sezrane ....?
Dale kotouce desticky vse aby fungovalo jak ma a kdo by to odladil na max brzdny ucinek a min hluk ...??

A jezdime svizne to ano ale tak nejak "rozumne" pravda pokud se zadari a ujedeme podstatne "silnejsimu" stroji potesi to ale ja rikam ze nejrychlejsi auto delaji dobre brzdy i Trabant sel z kopce rozjet na 100 ale co s nim
pod kopcem - ze :myslim
A k videu v jinam vlakne - ano takto se auto v beznem provozu zatizi malo kdy.Ale pokud chci aby byla jistota a nejaky spoleh musi se protahnout lepe na miste kde se auto da zvladnout nez nekde v ostrem provozu a udelat
problem predevsim nezucastnenym.

Je tady nekdo kdo se do podobne prestavby vubec pustil?

( Jeden napad nosim v makovici ale experimentovat na 1,6t vazicim aute asi nemam odvahu .... :(  )
 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dnes se zkusil posilovac - dokonce funguje i tzv. "zesilovac" brzdneho ucinku pravda bez vetsich problemu se aktivoval prudsim seslapnutim pedalu v cca 140km/h auto celkem zabrzdilo rychle aniz by ABS nejak zvlast cvakalo / tlumice i pneu jsou "asi" Ok /
ale pri druhem zabrzdeni z podobne rychlosti se teplota kotoucu blizila cislu 150°C a to je vice mene konecna a myslim si ze zitra na dilne probehne opreventivni dvzdusneni ....
Tak ze brzdy mame ale skutecne na pohodove jezdeni ....

Tentokrat bez nudnych cisel .... na nejaka data cas nebyl ale - 0,7G se dosahlo bez problemu. Varovak se rozblikal okamzite ....
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Po delsi dobe pred uvazovanou vymenou komplet brzd a vse kolem nich.Tedy kotouce desticky hadicky trmeny - bohuzel zase serie neb starsi Bremba spis nejsou a nove nejsou skladem.
Pro starsi Bremba jsem uz psal proc spis EE.
No "posilovac a hlavni valec" jeste nechame.
Na testu brzd jsem vycetl z grafu jen jednu vec a tim bylo "pripojenim" zadnich brzd o "chvilku" dele nez prednich.
A je pravdou ze pri lehkem pribrzdeni zadek citit neni - o dobrzdeni nemluve.
Co me ale prekvapilo ted kdyz nam zacalo lehce mrznout je fakt ze nam auto celkem "dobre" brzdi - napada me a timto se obracim i na vas nemuze byt pricina v privodnich hadickach ....?
Ma nekdo s timto zkusenosti....?
Diky za jakou koliv informaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

To s tím lepším brzděním v zimě mohu potvrdit. Taky jsem si toho všiml, že jsou brzdy na poměry 406 docela jedovaté, hlavně rychlejší nástup. Jakoby se částečně aktivoval ten asistent na prudké brzdění, i když k tomu samozřejmě nedošlo. Já mám jinak přední brzdové hadice měněné před asi 4 lety. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zdravím, řešil někdo problém s tím, že se mu na 406 (HDi) 2001 nevešly hliníky kvůli těm žebrům seshora na předním třmenu? Mám na léto připravený Exipy, ale náběh na vnitřní straně kol je o dost víc posunutý k vnitřnímu kraji, tudíž kola ani nenasadím. Ty žebra jsou o zhruba 5mm vyšší než spodek alu. Jedna možnost je ty žebra obrousit, druhá prodat kola. Budu rád za každou radu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, brzdy jsou to poslední co bych na autě "tunil", na druhou stranu se mi nechce vzdát těch kol, dost se mi líbí. Jde o to, že ty žebra mají nejspíš za úkol nějak vyztužit ten třmen. Nejsem si jistej tím, že tam působí takový síly aby mohl prasknout.. Zkusím sem přidat fotku.

Odkaz na kola: https://auto.bazos.cz/inzerat/102603154/Alu-Exip-4x108-R15.php

106, 205, 206....306 je v pohodě obují, jen zase 406 ne :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...