Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Aktualizace map 5008


Guest Duvel2

Recommended Posts

Aktualizovat za jízdy samozřejmě lze. U RT6 nemá moc smysl řešit USB2 nebo USB3 disk, protože tuším, že rychlost USB3 ani nezná. Osobně jsem mezi tím nepoznal rozdíl. Mapa vždycky trvá 20-30min podle velikosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen upřesňuji. 1 mapa (soubor, složka) trvá 20 - 30 minut. Je jich tam myslím 11, takže 11x30 minut. Ale nemusíš aktualizovat všechny mapy. Např. proč aktualizovat třeba Rusko, když tam nikdy nepojedeš.

Upraveno uživatelem Laďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to aktualizoval na 2019 před časem všechno, protože tam byly původní mapy. Teď jsem to aktualizoval na 2020, a psalo mi to, že nemám místo. Musel jsem některé mapy smazat 😞

Naše mapa Eastern Europe North West  se aktualizovala dokonce nadvakrát. Dojelo to do konce, potom se to asi na 5 minut zaseklo, a začalo to znovu od začátku. Takže aktualizace trvala něco přes hodinu :-(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš ji správně naformátovanou? FAT32.

Ono to taky nemusí být velikostí fleshky. Když jsem to vloni dělal známému, tak jednu to nevzalo a druhou ano. Přitom velikostně byly stejné.

Upraveno uživatelem Laďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ExFAT. Win při formátování nabídly pouze exFAT a NTFS a mě se nechtělo to nějak přemlouvat. Tipuju, že to bude tou velikostí. V autě mám (rozměrově) pidi 32 GB fleshku s hudbou a na 95 % je naformátovaná taky na exFAT. 

No prohrábl jsem archiv a objevil dvě starší 16 GB, které si FAT32 nechaly líbit. Jsou teda pomalý, ale zkusím to s nimi.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je dost pravděpodobné, že exFAT není podporovaná, exFAT se zaváděl v době, kdy už systém tohoto modelu auta existoval (2009). Tedy auto ho nerozezná. Je dobré podívat se do specifikace, které souborové formáty do jakých velikostí podporuje, je více než pravděpodobné, že přes to nejede vlak. FAT32 lze v pohodě požít do kapacit v řádech terabajtů, ale záleží na implementaci HW, tedy podpory pro velký cluster (32kB). Má to své výhody i nevýhody, obávám se, že HW konstrukčně z roku 2008 to nepodporuje a to jak z důvodů, že to v té době neexistovalo (ale to by mohla řešit aktualizace), tak z důvodů výkonu (prostě ten hw v autě na to nestačí, bylo by to neskutečně líné). každopádně 32 GB flashku by mělo jít naformátovat s 512kB clusterem na FAT32 bez omezení i z Windows, to že víc nejde je omezení MS, protože MS nechce velké disky formátovat na FAT32, protože ten souborový systém je neefektivní, pro přístup s velkými clustery pomalý. Pokud chceš na FAT32 naformátovat ve Windows větší disk než 32GB, je potřeba použít buď příkazový řádek (format, powershell, diskpart) nebo nástroj třetí strany. Jediné omezení, které FAT32 zůstává pro všechny specifikace je maximální velikost jedno souboru 4GB (takže tam třeba nenarveš BD rip filmu, který má 8GB v jednom souboru).

Principiálně ale bude FAT32 na velkých discích pomalý, s tím se nedá nic moc udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tohle všechno vím. Ale po 25 letech v IT už jsem prostě línej hledat nějaký řešení třetích stran nebo zkoumat příkazovou řádku. Počítal jsem s tím, že to nepůjde, ale v tu chvíli jsem měl po ruce jen tu 64GB fleshku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 8. 2020 at 9:44, afilip napsal:

Já jsem to aktualizoval na 2019 před časem všechno, protože tam byly původní mapy. Teď jsem to aktualizoval na 2020, a psalo mi to, že nemám místo. Musel jsem některé mapy smazat 😞

Naše mapa Eastern Europe North West  se aktualizovala dokonce nadvakrát. Dojelo to do konce, potom se to asi na 5 minut zaseklo, a začalo to znovu od začátku. Takže aktualizace trvala něco přes hodinu :-(

 

Pokud mě paměť neklame, tak Eastern Europe North West je mapa s Ruskem, má v názvu na konci (R), takže poprvé se nahrá mapa Eastern Europe North West a vzápětí hned mapa Ruska, jsou to dvě mapy v jednom balíčku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, J33 napsal:

Jo, tohle všechno vím. Ale po 25 letech v IT už jsem prostě línej hledat nějaký řešení třetích stran nebo zkoumat příkazovou řádku. Počítal jsem s tím, že to nepůjde, ale v tu chvíli jsem měl po ruce jen tu 64GB fleshku. 

No já si zase po 30ti letech v IT říkám, že příkazový řádek dá konečně normálně používat i ve windows. Teda že to trvalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, něco na tom bude :). Já ale programuju pod win a k tomu jí skoro nepotřebuju, takže to nenosím všechno v hlavě. Jaxem psal výše, byl jsem línej to hledat. Navíc v návodu psali výslovně 8, 16, 32. Takže jsem beztak počítal s něúspěchem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je vysoce pravděpodobné, že firmware auta z té doby nepodpoří větší, než 32kilový cluster. Navíc to opravdu bude velice pomalé. Úplně mi stačí, když si to má načíst 8GB flasku s hudbou. Přestal jsem to používat, krom rychlosti mi ještě vadí, že se mi dodnes nepodařilo přijít na to, podle čeho určuje pořadí přehrávaných skladeb. Takže používám jako zdroj BT z telefonu, smířil jsem se s občasným výpadkem v přehrávání i s prohozením názvu skladby s interpretem. Rychlost a efektivita ovládání je úplně někde jinde. A vlastně úplně stejně jsem na tom s navigací, proto jsem ji nikdy do auta nechtěl. Strašně rychle zastará, už v době nákupu auta je zastaralá, vše je pracné, nedá se to připravit předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na hudbu mi to zas tak pomalý nepřijde. Na poprvé to chvilku trvá, ale jinak to po nastartování auta je dostupný (taky ovšem jak kdy) docela přijatelně.

Mám tam SanDisk Cruzer Fit 32GB. Dle manuálu to zvládne 2000 souborů. Já tam mám zatím asi 1400. Mám 4 základní složky podle žánrů a v každý pak jednotlivá alba ve složkách. Skladby uvozený číslem (01 Název 1, 02 Název 2, atd...). Něco mp3, něco flac. A hraje mi to normálně popořadě. Někde v nastavení se to dá změnit na náhodně, což nemám rád. 

Nevím, jestli jsou nějaké varianty ozvučení v 5008 (mám 7/2015, dle prvního majitele snad v plné palbě, chybí mi jen subwoofer a ještě nějaká prkotina) a jsem se zvukem maximálně spoko. Přetím jsem měl Espace a tem hrál jak plechovej hrnec.

Pouštět hudbu z telefonu přes BT jsem zkoušel taky a kvalita mi přijde o dost horší. Předpokládám, že to umí jen nějakej základní kodek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, J33 napsal:

No, něco na tom bude :). Já ale programuju pod win a k tomu jí skoro nepotřebuju, takže to nenosím všechno v hlavě. Jaxem psal výše, byl jsem línej to hledat. Navíc v návodu psali výslovně 8, 16, 32. Takže jsem beztak počítal s něúspěchem.

 

To, že v návodu bylo napsané 8, 16, 32 jsi našel, ale taky tam je uvedené, že má být naformátována FAT32.

Navod mapy RT6 bez dotykovej obrazovky.docx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Boym napsal:

Pokud mě paměť neklame, tak Eastern Europe North West je mapa s Ruskem, má v názvu na konci (R), takže poprvé se nahrá mapa Eastern Europe North West a vzápětí hned mapa Ruska, jsou to dvě mapy v jednom balíčku. 

Ne. Není, nenahrává a nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Laďa napsal:

To, že v návodu bylo napsané 8, 16, 32 jsi našel, ale taky tam je uvedené, že má být naformátována FAT32.

Navod mapy RT6 bez dotykovej obrazovky.docx 13 kB · 2 downloads

No já to nerozporuju. To byla infomace z cyklu "vyzkoušeno za vás". 64 GB exFAT to nežere. 
Od dob, kdy mají různá zařízení různé verze fw a podle toho různé verze návodů se snažím se na to přespříliš nespoléhat. 

EDIT: tak ta 32 GB fleska co mám v autě na hudbu je FAT32, ne exFAT, jaxem si myslel. Takze Pacho69 má s tou nepodporou exFAT zřejmě pravdu.  

Upraveno uživatelem J33
doplnění informací
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, MJSytic napsal:

Podle názvu souboru.

To bohužel není pravda, v názvech souborů mám vždy číslo ve dvoumístném formátu, přesto se mi prostě stalo, že mi to rozházelo skladby úplně nesmyslně. Laboroval jsem s tím mnoho hodin, nepřišel jsem na to, podle čeho to srovnal. Jsou alba, kde to nevadí, ale jsou alba, kde je to zrovna dost debilní. Mě se to stalo například u The Wall. Právě kvůli tomu jsem to řešil a vztekal jsem se s tím, Dokonce jsem vzal jinou flashku, přeformátoval, nahrál znova. Nic. Vše bylo správně, názvy, tagy, pak jsem si myslel, že to přehrává podle data vytvoření, tak jsem změnil i to v metadatech. Nic nepomohlo. Nakonec jsem je srovnal jen tím, že jsem celé album vyripnul do MP3 znovu. Následně jsem zjistil, že mi to dělá o mnoha dalších alb. Takže jsem flasky opustil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je dost divný. Nemáš nastavený náhodný přehrávání?

Já roky používám na nastavení mp3 tagu tenhle soft: https://www.mp3tag.de/ a nemám problém. V jednom adresáři mám jedno album. Vyplněné tagy včetně čísla skladby. Název souboru ve formátu "xx název_skladby" a hraje to popořadě a píše mi to i co hraje. Já jsem spoko. Škoda, že to neukazuje obrázek alba, ale to bych chtěl asi už moc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, J33 napsal:

Na hudbu mi to zas tak pomalý nepřijde. Na poprvé to chvilku trvá, ale jinak to po nastartování auta je dostupný (taky ovšem jak kdy) docela přijatelně.

Mám tam SanDisk Cruzer Fit 32GB. Dle manuálu to zvládne 2000 souborů. Já tam mám zatím asi 1400. Mám 4 základní složky podle žánrů a v každý pak jednotlivá alba ve složkách. Skladby uvozený číslem (01 Název 1, 02 Název 2, atd...). Něco mp3, něco flac. A hraje mi to normálně popořadě. Někde v nastavení se to dá změnit na náhodně, což nemám rád. 

Nevím, jestli jsou nějaké varianty ozvučení v 5008 (mám 7/2015, dle prvního majitele snad v plné palbě, chybí mi jen subwoofer a ještě nějaká prkotina) a jsem se zvukem maximálně spoko. Přetím jsem měl Espace a tem hrál jak plechovej hrnec.

Pouštět hudbu z telefonu přes BT jsem zkoušel taky a kvalita mi přijde o dost horší. Předpokládám, že to umí jen nějakej základní kodek.

No máš auto po FL a s navi, takže máš úplně jiný hardware i software. Já odmítám připlácet si desítky tisíc za navi, které stárne desetkrát rychleji než auto a reálně toho umí sotva třetinu, co navigace v telefonu zadara. Dejme tomu, že chápu lidi, co nechtějí používat k navigaci "externí" zařízení, ale já k ním nepatřím. Beztak ten telefon mají v autě v držáku. Nakonec ho stejně jako navi používají, protože ne všude lze snadno aktualizovat a zlodějský automobilky si za zastaralou aktualizaci řeknou cenu odpovídající pomalu ceně nového telefonu. Tohle je fakt úlet.

Přes BT to umí A2DP, jasně, žádné aptX nebo aptX HD to neumí. Zdroj používám FLAC, MP3 je o dost horší, rádio mám základní s USB, BT, a jackem (i ten mohu použít ale vzhledem ke kvalitě repro si asi moc nepomohu). A jistě, jakákoliv moje sluchátka jsou výrazně lepší, ale obvykle nejezdím sám, poslouchám rádio jako kulisu, sloje hraju jen občas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...