Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 508sw Pravá přední stahovačka oprava


Lord Back

Recommended Posts

čauky moji zachránci.

Mám problém. Včera odpoledne jsem si chtěl stáhnout okno spolujezdce, je pravda že jsem ho dolu dostal div že mi neprasklo sklo prostě spadlo.

Po dlouhém rozebíraní a zkoumání jsem přišel na to, že mi praskl držáček lanek na jezdci co je přišroubovaný přímo na skle.

to jsem opravil vcelku rychle. Ale po namontování všeho zpět mi nejde okno nastavit. Dolu sjede a zastaví ale nahoru mi jde jen po pár centimetrech,  když s ním docukám až nahoru tak nezastaví a jezdec mi s lankem najede na tu horní vodící kladku co vede lanko a lanko mi spadne dolu a vše nanovo. Nevíte co s tím už nemám žádné nápady co s tím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

problem byl v tom, ze kdyz jsem to rozebral nebylo tam pohromade nic. ja nevedel jak to ma vlastne vypadat, jelikoz zrovna stahovacka neni moje parketa,  vse jsem okoukaval z internetu, daval dohromady dle obrazku. Neco se vyrobylo neco opravilo, ale jednu vec jsem nevidel a to ze jezdec co je prisroubovanej k oknu a co drzi lanka musi byt nacvaknutej do drazky ktera ho vede. Ja myslel ze je tam jen tak volne a ze ho drzi az to okno ve spravnem smeru. A to bylo vse nacvakl jsem ho a uz to jezdilo. Jediny co bych dal jako varovani tak nastavit dojezdy az z oknem ja si je debil nastavil bez okna a pak jsem mel pakarnu. Okno vzdy dojelo az nahoru a kousek se vratilo, jelikoz jsem horni polohu nastavil vejs nez okno mohlo. Ja nemohl donutit stahovacku aby zapomela svoji horni polohu ani v diagboxu nikde, jak rikam neni to moje parketa jde to mimo me, tak posledni co jsem zkusil tak dat okno aby jelo smerem dolu a kdyz se rozjelo tak jsem mu vyhodil konektor a bylo hotovo, stahovacka zapomela kde je a zacala si hledat znova konce a ja vyhral. Je mi jasny ze to profesionalni nebylo, bylo to udelany amaterem jako jsem ja ale dohromady jsem to dal a vim ze je to lip udelany nez to bylo original. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Noo a mame tu pokracovani. Lidicky co je to za auto me xxxxxx. Uz treti stahovacka praskla, uz na to nemam silu ja to snad prodam. 5let stare auto a ja delam uz treti kus prvni byla prava predni jak vite. Potom cca za 14dni leva predni a dneska jedu xxxxxx domu ze se mi rozsvitila hladina eloys pritom auto bylo pred 14dny v servisu kde jsem apeloval na to ze to chci doplnit, bylo mi receno ze to pise 0,5litru a ze to je na cca 30000km a ze to doplni priste ze se nemusim stresovat. Ja chci dnes po dni xxxxxx ject domu, nastartuju a piiiip xxxxxx doslo ti to, a to me vazne xxxxxx!! ze cestou domu jsem videl rude,  prehledl jsem jednu vesnicku a protahnul ji vcelku pod parou, najednou za mnou majacek. Zastavil jsem v klidu ze poprosim pana policajta jestli by nemohl vytahnout pistol a odpraskl me,  jink ze mu dam do drzky.  Koukam do zrcatka ze uz jde, chci stahnout okno, blbe zmacku misto predniho na zadni kousek sjelo chci ho teda vytahnout,  prask okno dole. Policajt se zastavil primo u nej kdyz jsem zarval.. No do p. ci co ja komu kdy udelal. Stahl jsem teda predni chci se podivat na pana a hned zasah baterkou co sviti i za roh rovnou do drzky. Oddechl jsem si a povidam panovi celou story. Pan to pochopil, vzal si moje doklady, po chvilce vratil, rekl v poradku jedte tak jsem odjel rovnou do garaze a uz montuju. M s tim taky nekdo problem nebo jsem xxxxxx jedinej

 

Chápu Tvé spravedlivé rozhořčení, ale vykřížkoval jsem Ti všechna sprostá slova, kterých jsem si všiml. Je toho na jeden příspěvek fakt hodně ;)

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem :papa,

po výměně stahovačky na LP okně jsem provedl nastavení dojezdů a tak nejak vše co se zde psalo, aby okno správně fungovalo. Nicméně kdyz okno stahnu treba do půlky, a chci ho zase vytáhnout okno popojede zhruba o 5mm nahoru a o cca 10cm sjede, takhle se to opakuje do te doby, dokud okno není az dole, pak ho vytáhnu nahoru už bez problémů. 

Ale v případě, kdyz okno stahnu zase treba do půlky, na okno ze shora zatlacim, o cca 3mm ho stahnu, tak mi vyjede krásně zase nahoru a žádný sjíždění se nakoná. 

A aby toho nebylo málo, tak stejný problém mam i na ZP okně, ovšem , tam se nedelalo nic, ale je slyšet jak v tom pri manipulaci chroustá. Nicméně zadní okna jsou skoro pořád zavřená. 

Nevíte někdo náhodou, kde by mohla být chyba? Jestli jsem špatně nenastavil ty dojezdy? Moc děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, 

ja to sem nenapsal, ale stahovačku nemam origo. A vzhledem k tomu, ze tam není lanko napevno jako na origo stahovacce, ale jsou na konci pruzinky a lanko je v bovdenu, takže tím pádem vzniká tento problem. Takže to není vada, ale je to vlastnost této stahovačky.  Všem zde děkuji. 

 

20181016_161706.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 2 měsíce později...

tady jen vklouznu...

kdybyste si chtel nekdo treba stezovat na ceny prace a dilu v ceskych autorizacich peugeot, tady posilam ceny nemeckeho autorizaku peugeot:

- stahovacka obj. cislo 9806086980 za 383,61 EUR

- nove tesneni dveri obj. cislo 9365QH za 70,94 EUR

- prace, pry 1 hodina, bratru za 165,51 EUR

vymena stahovaciho mechanismu prednich levych dveri tedy komplet za 620,06 EUR

IMG-0533.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, dlouho jsi tu nebyl :)

ber to tak, že mají plat našich 80--100 tisíc korun, takže pak není drahý benzín, ani práce v servisu atd., :myslim, mám tam rodinu a taky nadávají na ceny, asi jako u nás...,  děda taky nadává na benzín za 30 korun, když jako mladý jezdil za 2 koruny..., ale že tenkrát koupil za výplatu kanystr a dnes koupí sud mu nějak hlava nepobírá--prostě tenkrát bylo líp a fertig 🤠

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokial je moznost, nedavajte si neoriginal mechanizmus okna, ale urobte opravu pomocou repas sady. Ide o to, ze ked uz raz vymenite za neorigo UZ TO NIKDY neopravite, vzdy musite kupit cely mechanizmus. Ak mate origo a zurivym testovanim pokazenej stahovacky ste neznicili vonkajsie/okrajove kladky (daju sa aj tie spravit ale uz treba extra pracu s nitovanim) tak staci vymenit bezec (resp. bezec, lanka, kladka), a ak sa to v buducnosti opat rozpadne tak vymenite a fungujete dalej. Nie je to ziadna veda, ani to nie je zlozite ako to tu niektori prezentuju. Je to na detailne video na opravu... spony na tapacir tiez nie je problem zohnat aj s tym...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 6. 2020 at 13:55, ozzy56 napsal:

ahoj, dlouho jsi tu nebyl :)

ber to tak, že mají plat našich 80--100 tisíc korun, takže pak není drahý benzín, ani práce v servisu atd., :myslim, mám tam rodinu a taky nadávají na ceny, asi jako u nás...,  děda taky nadává na benzín za 30 korun, když jako mladý jezdil za 2 koruny..., ale že tenkrát koupil za výplatu kanystr a dnes koupí sud mu nějak hlava nepobírá--prostě tenkrát bylo líp a fertig 🤠

ahoj, tak jednou za rok na chvili nakouknu :), clovek uz ma jine priority, prisla svatba, dite apod... porad jsme v reichu :)

ja po precteni nemeckych for jsem odhadoval tak 400-450 Eur komplet, tohle me trochu zarazilo, priznam se, ale co uz, poresit to potrebuju, sklo pada dolu, auto mi nastesti dovolili parkovat v hale na firme, sklo fixnute paskama, v utery mam termin, necham opravit, odjedu jeste jednu cestu ostrava a zpet a uz se ho zbavim. ma to uz sedm let a 232.000km a je mi jasne, ze se to zacne sypat, stahovacka byla takova prvni a pro me i posledni vlastovka :D, uz to auto nechci

doma jsme se domluvili, ze od ted budeme stahovat pouze okynko u ridice, ostatni jsou tabu! :) nehodlam do toho sypat dalsi eura, auto mi servisovali v peugeotu v ostrave, kdyz jsem byl nekdy na skok doma

omlouvam se za offtopic :), at se dari!!!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Taky mi prdla stahovačka, tak dávám odkazy na více příspěvků které jsem našel.

Jinak Plast stahovačky jde sehnat i jinde za pár korun 🙂 

 

 intercars 6205-08-035822P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi dorazil balík s opravnymi sadami na všechny dveře z Ali. Už nebudu čekat až se to zase podela někde na dovolený . Připlatil jsem tri libry za postu a do týdne to bylo doma . Sada po 250 kč   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...