Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

207 pokud je vedro rozsvítí se chyba airbagu


Radek Hurvajz

Recommended Posts

před 2 hodinami, inoxing napsal:

 Změnou konfigurace pochybuju, že se něco změní- vypnutí airbagu v konfiguraci způsobí akorád trvale svítí kontrolku v přístrojovce (ikdyž ji někdo nakóduje tak, jak popisuješ- že příslušný airbag bude absent). Je to z důvodu bezpečnosti, aby to kde kdo jednoduše nevypl přes diag, především z nečestných důvodů.

Vyzkoušeno na 206tce. Vyhodil jsem z konfigurace airbagy sedadel a nemusely být zapojené. Když je nenakonfiguruješ a dáš test jednotky airbagu prostě je nevidí a neotestují, tedy nemůžou házet závadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věřím tomu, že na 206 to jde. Jde to tak i na 307... Ale třeba řidičův a spolujezdcův airbag takhle nepůjde. Boční airbagy v sedačce ano, protože to je jakoby lepší výbava spolu s airbagama ve stropě atd. Když byl minimální základ třeba jen airbag řidiče a spolujezdce, tak v konfiguraci nebude volba bez airbagů a nepujde s tim nic udělat změnou "kódování".

@dzavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Tak neopravilo, včera se rozsvitil, a to když někdo seděl na sedačce spolujezce. Po vychladnutí zase zhasla při dalším startu

Tím mě napadá, jak je to s indikací obsazení sedadel, nemuže mít souvislost s chybou airbagu pokud by byla vadná?? Jak to vubec funguje, nedalo by se to na zkoušku vyřadit?

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

No tak snad se zadařilo.
Dneska se rozsvitil, byl jsem domluvený v servise že jak se to projeví mužu se stavit na diag, což jsem udělal, chyba: Spínač kontrolky airbagu spolujezdce. Tak jsem ho přes svetylko kastliku vytlačil ven, odpojil, rozebral, vyčistil, přimaznul silikonovou vazelinou, složil, kontakty na konektoru jsem zapojil a rozpojil snad 10x protože podle toho co je uvnitř to mohlo bejt jedině tam.

A ted se uvidí jestli to pomohlo.

Každopadně při odpojení spinače to hodí stejnou hlašku, po připojení zmizí.

Jo a servis za to nic nechtěl :)

 

 

20190723_162142.jpg

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Hmm, tak proletování nepomohlo. K ECU airbagů jsem se dostal, je to tam čistý jak nový, jen jsem v ramci možnosti povytahl konektory a zase je zajistil. Uplně rozpojit nejdou, musel bych rozebrat pul auta abych ECU odšrouboval od podlahy.

@inoxing nejde třeba ten přepinač airbagu spolujezdce vyrušit v diagnostice??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vypinač airbagu spolujezdce je vypnutýž přes Diag. Chyba se zatím neobjevila, ale ještě je brzo.

Zatím jsem proměřil odpory ve vypinači, jsou tam dva, jeden s označením 101 a druhý 301, mělo by to být 100 a 300 ohm. Při měření má jeden 99 a druhý 294 ohm, dohromady tak jak je to v zapnutém stavu 393 ohm, muže to být odchylka multimetru, měřim na rozsah 2K, 200ohm už mi to nevezme. Při zahřívání fénem až do stavu kdy jsem se o to spálil se hodnoty nemění, takže si myslim že to ve vypinači není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...