Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Servis motoru 1.6 80kw 2006 po 340.000 km


darkmancz

Recommended Posts

Ahoj,muj peugeot 407 1.6hdi 80kw po 340.000km...

Mam na tom všechno nové okolo motoru, ale vačky jsou už silně ko viz fotografie (zajimave je, že jen na tomhle válci... ) ... vyplatí se je vyměnit? Bude to chtít i ojniční ložiska případný přebrus kliky? nebo sehnat motor v lepším stavu a trošku ho zgeneralkovat? :-) 

Na kolik vyjde vymena vaček...zvládnu to doma, jen na rozvody si netroufnu, muj první diesel, přešel jsem z benziňáku koupeno za pár korun v top stavu jen s motorem už "zajetým :-D "  :-)

Jinak auto jezdí a není hlučné... táhne/netáhne..ted čekám na nový egr... 

 

IMG_20180525_151138.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moderni auta a hlavbe jejich motory jsou vyrabeny - bohuzel - ve smyslu pouzivej az do prvni poruchy a pak zahod. Generalka motoru tak jako jsme ji znali kdysi jeste napr.u Favorita prakticky neprichazi v uvahu bud proto ze vyrobce vubec nedodava komponenty nebo si za ne uctuje extremni ceny!

Muj nazor: sezen stejny motor z havarovaneho auta s mensim najezdemze slusneho vrakace kde Ti daji bud "zaruku"nebo garantuji funkcnost a prehod komplet. Hodne zdaru a trpelivosti!:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám po motorech.... jen by mě zajímalo, jestli zgenerálkuju vršek motoru, jestli odchází i spodky v těchto motorizacích.... budu s tím ještě cca půl roku jezdit, nic jiného mi nezbejvá, častěji budu měnit olej,mam přístup k olejum.... olej to nežere nic... no :-/ uvidim jak na tom budu časově na přehazování :-D 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, jen aby byl také v kupě... já měl fiaty dodnes... bez problémů Fiat Marea Weekend 20v 113kw pětivalec v benzínu....za devět let bez jediné investicce, chytal na drc, dalo ses ním bezpečně předjíždět za krátký čas (nejsem magor co předjíždí,ale ti co jezdí na 9 kilometrovém úseku na devadesátce 40km/h nebo traktory předjedu... )  :-) jen karoserie bohužel stárla :-) Tak si dávám do kupy pežotka :-) 

Dá se vana sundat na autě? nebo musí motor ven? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...