Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Nízký tlak paliva, auto chcípá za jízdy 1.6 HDi


stefan24

Recommended Posts

Zdravím, mám problém s 1.6 HDi v Partneru Origin r.v. 2008 55kw, kód motoru 9HW. Asi před rokem se stalo, že auto za jízdy na 5 p.s. chcíplo. Vyskočila hláška nízký tlak paliva. Následovala výměna naftového filtru v servisu + diag a auto dalo na rok pokoj. Teď se ozvalo znovu, výměna filtru nepomohla, nádrž i sací koš jsem rozebral a vymyl v benzínu. Profouknutí sací hadice a vratky pomohlo cca na 50 km. Vyměnil jsem DRV ventil na vysokotlakém čerpadle ale nic nepomohlo.

Auto bez problémů startuje, zhasíná pouze od 1500 otáček výš a hlavně při jízdě do mírnějšího kopce. Po zhasnutí je balonek skoro prázdný. Napadlo mě, že by si čerpadlo mohlo přisávat vzduch někde mezi nádrží a samotným čerpadlem, zkusím ho i s vratkou napojit do kanystru.

Pokud s tímhle problémem máte nejaké zkušenosti, budu rád za každou radu. :) Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no bere to někde vzduch, zkusil bych, jak píšeš, vyřadit nádrž a její potrubí k motoru a zapojil to na kanystr--stačí si na vrakovišti sehnat origo koncovky hadic

pokud to pojede, tak je problém někde v nádrži, nebo v potrubí k motoru...,jestli to bude zhasínat dále, zkus vyměnit O kroužky v koncovkách hadic kolem naft. filtru atd., prostě pod kapotou od filtru k čerpadlu:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak test s kanystrem nevyšl, auto po sešlápnutí plynu zdechne. Zkusím vyměnit O kroužky na hadicích napojených do n. filtru,
je to tam mastné ale nevím, jestli je to ještě od výměny.

Ještě doplňující info... po testu vstřiků to vypadá, že dva brzy odejdou, vracejí míň.
A nový poznatek je, že otáčky na volnoběh kolísají mezi 800 a 900.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměl by někdo prosím tabulku s odpory jednotlivých čidel? Zkusil bych je proměřit, bude to levnější než nakupování nových. :) Zajímá mně hlavně tlak paliva.

Popřípadě má někdo zkušenosti s "půjčováním si" dílů z auto kelly? Díky! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...