Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P 308 praskání od přední nápravy


Freedy

Recommended Posts

Zdravím

potřeboval bych prosím poradit, na 308 r.v. 2008 se ozývá praskání od přední nápravy, minulý týden byly měněny prasklé pružiny a ložiska, teď když se otáčí volantem se ozve lupnutí od nápravy a když jsem na to koukal tak poskočí ta kost co je připevněná ke stabilizátoru. Toto kovové popraskávání - bouchání se ozývá nepravidelně i za jízdy. Ještě doplním, že asi před 14 dni byla v servisu měněna spojka. Může to bejt jenom ta kost, že by se nějak příčila?  Děkuju.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Popis závady je divoký .. jednou píše "lupnutí", pak zase "praskání, bouchání".

Může to být jak píše brutall, vymačkaná, pak to bude bouchat. Ale taky může být zarezlý kloubek (to jsem taky zažil) a pak to bude vrzat, poposkakovat.

Obecně při otáčení volantem a lupání od nápravy jsou zarezlá ložiska horního uložení ... ale ty to máš nové, tím to nebude ... jen aby se tam nemuselo něco namazat, jako u nové 308, kde je potřeba máznout opěrný kroužek tlumiče. :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tipuju něco špatně namontované. Poskočení a tedy lupnutí dělává jen horní uložení. Protože tyčky stabilizátoru, spodní čepy ani čepy řízení nemají takovýto projev, i kdyby byly kaput. Krom toho, když už se dělalo to horní uložení, tak určitě zkontrolovali (nebo měli zkontrolovat) všechny zmíněné prvky, případně dát nové.

Prohlídni to doma laicky, nastartované ať někdo točí volantem. Možná uvidíš, co je špatně.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to prohlídnul a v servisu špatně dotáhli tu tyčku stabilizátoru a poskakovala dole tam kde je spojená se stabilizátorem a toto dělalo to bouchání a klepání. Závit byl na tom čepu pěkně sedřenej. Vyměnil jsem je  pro jistotu na obou stranách. Je to auto kamarádky, která se v tom nevyzná a věřila servisu. Už aspoň ví kam příště nechodit. Děkuju za rady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...