Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Svetlá Halogen vs LED


loque

Recommended Posts

Díky za info, také se toho motoru nebojím, většina kritik je od lidí co by ho nechtěli , od lidí co ho mají nikde nic, světla LED mě mrzí ale přežiju to 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 8. 2018 at 9:31, MikeSV napsal:

Ja som s tymto motorom absolvoval aj dlhsie trasy, napr. dovolenka teraz v lete. Nemate sa coho bat, ten motor zvlada vsetko. Po dialnici stale 140kmh a vysledna kombinovana spotreba okolo 6,5 litra. Caf. 

:super Tak to je výborná spotreba pri takom dialničnom tempe. Už sa ho neviem dočkať, ale október je ešte ďaleko...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cervena s full led? Tak to bude parada. Myslim ze to svieti lepsie ako xenon. Oktober je tu o chvilu, ani sa nenazdas. V peugeote sa ma aj pytali na spotrebu, lebo sa vraj niektori stazovali. Tak neviem, asi treba aj poriadne zabehnut a ja som menil olej uz po 10K, nie az pri predpisanych 25K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja takisto plánujem prvú výmenu po 10kkm a potom ideálne po každých 15k, ak je predpísaný 25k, tak po 12,5k doma a 25k v servise. Sťažujú sa možno na spotrebu tí, ktorí rátajú že to bude jazdiť za tabuľkovú sporebu.

A ano, bude červená s full led :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cervena sa nam so zenou moc paci, my sme ale brali skladovku, tak sme moc nenavyberali. Full led co som mal pozicanu 308cku a 508cku tak boli najlepsie svietiace auta co som jazdil. Fakt parada. Ono jazdit to vie aj za 5,5 litra, len nie v meste a nie s tazkou nohou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...
V 21. 5. 2018 at 14:18, MJSytic napsal:

Záleží na tom, jak moc často jezdíš v noci. I halogenová verze svítí dobře, ale LED je prostě mnohem lepší. Zvlášť pokud jsi zvyklý na Xenon z 508, tak ti bude chvíli trvat, než si na tu nižší intenzitu halogenu zvykneš :myslim 
A možná si ani nezvykneš a budeš si drbat hlavu, že jsi za LED nepřiplatil :nevim 

Nie je Xenón "náhodou" tiež halogén? No chemicky áno- je. Tak prečo hovoríte a rozlišujete halogény a xenóny, keď xenón je halogén.  Alebo sa len touto xenónovou " hantýrkou" myslia úplne iné žiarovky inak označované ako H? Potom  "xenóny"  nie sú halogény H.

Upraveno uživatelem gadri
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sa normálne pýtam , xenón je totiž halogén. Teraz si aj ty múdrejší?

Oprava: Som truhlík, Xenón nie je halogén.Xenón/ argón, neón,radón,hélium) je inertný plyn.Halogény sú chlór, flór, bróm, jód.

Upraveno uživatelem gadri
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když nejde primárně o chemii, ale o fyziku, resp. o to, jakým způsobem jsou ty světelné zdroje konstruovány a jakých parametrů dosahují, tak si myslím, že Xenon patří mezi vzácné plyny a ne pod Halogeny :myslim 
Myslím, že jde hlavně o rozdíl ve světelném toku, barvy (teploty) světla apod. A to především v závislosti k použití té konkretní technologie k osvětlení automobilu. A dost záleží na potřebách konkrétního řidiče.
Někdo v noci prakticky nejezdí, tak mu "halogeny" stačí. Někdo zase jezdí v noci často, tak "fullLED" ocení. Já to mám třeba tak, že když jezdím týden s "LED", tak mi přijde, že svítí málo i Xenon, natož když sednu do auta s obyč holegenem :aut 
Ale to je jen prvotní "šok" a po pár minutách jízdy to už neřeším ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V krátkosti: halogén - svetlo vydáva rozžeravené vlákno a halogénový plyn pomáha predĺžiť životnosť vĺakna, ktoré je zohrievané na vyššiu teplotu ako u klasickej žiarovky. xenón - takto sa označujú svetelné zdroje, kde je zdrojom svetla výbojka, teda nie vlákno ale elektrický oblúk zapálený v plyne a led, tam je zdrojom svetla polovodičová led dióda. To že označenie xenón nieje uplne presné je zrejmé ale myslím že 99.9% tu zúčastnených hneď vie o aký zdroj svetla sa jedná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loque: v krátkosti a úplne vyčerpávajúco si mi to vysvetlil.Ďikes.

před 13 hodinami, MJSytic napsal:

I když nejde primárně o chemii, ale o fyziku, resp. o to, jakým způsobem jsou ty světelné zdroje konstruovány a jakých parametrů dosahují, tak si myslím, že Xenon patří mezi vzácné plyny a ne pod Halogeny :myslim 
Myslím, že jde hlavně o rozdíl ve světelném toku, barvy (teploty) světla apod. A to především v závislosti k použití té konkretní technologie k osvětlení automobilu. A dost záleží na potřebách konkrétního řidiče.
Někdo v noci prakticky nejezdí, tak mu "halogeny" stačí. Někdo zase jezdí v noci často, tak "fullLED" ocení. Já to mám třeba tak, že když jezdím týden s "LED", tak mi přijde, že svítí málo i Xenon, natož když sednu do auta s obyč holegenem :aut 
Ale to je jen prvotní "šok" a po pár minutách jízdy to už neřeším ;) 

Loque mi to vysvetlil bezchybne. Primárne ide o svietivosť a dosahuje sa kombináciou "fyziky( konštrukcia) a chémie ( v akom prostredí dochádza k svetelnému toku). Ešte malá  poznámka k chémií- správne zaradenie je :He, Ne, Ar, Xe, Rn sú inertné plyny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda ten první přispěvek chapal jako rejpání do toho co se tu o světlech píše, prvotně jsem v tom otázku teda fakt neviděl. Taky je možný že to jako otazka vypadá až po upravě. Čumim na to a jsem si jistej že to jako otazka fakt nevypadalo.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celé to spočívalo v tom, že som si ja truhlík myslel, že xenón je tiež halogén. A tak mi nrbolo jasné prečo sa raz hovorí o halogénoch a raz o xenonoch. Teraz mi je všetko jasné vďaka Loquemu  a ak MJSyticovi.  Ja nikdy nerýpem. Nehrám sa ,že chápem ak mám nejasnosti vo veciach, ktoré sú inému elentárne jednoduché. Ak nerozumiem, tak sa pýtam. 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...