Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Svetlá Halogen vs LED


loque

Recommended Posts

Zdravím

S manželkou sa nám zapáčila nová 3008, tak pravdepodobne niekedy jeseň/zima pribudne do "garáže". Viacmenej vo všetkom ohľadne výbavy mám jasno, v jednom ale nie. Svetlá - všade v recenziách majú iba s LED, s halogénmi netestovali snáď nikde. Ide mi o to, či má zmysel priplácať si 1200€ za LED svetlá. Na 508čke mám Xenóny, sú super, ale ten doplatok za LEDky nieje najmenší, tak ak má niekto skúsenosti a jazdil na oboch a vie porovnať, veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na tom, jak moc často jezdíš v noci. I halogenová verze svítí dobře, ale LED je prostě mnohem lepší. Zvlášť pokud jsi zvyklý na Xenon z 508, tak ti bude chvíli trvat, než si na tu nižší intenzitu halogenu zvykneš :myslim 
A možná si ani nezvykneš a budeš si drbat hlavu, že jsi za LED nepřiplatil :nevim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, já ji mám 14 dní a v noci jsem jel pouze dvakrát. Nemám LED z důvodu ceny a i ta maska se mi líbí více s obyč světly. Nicméně svítí neskutečně dobře.

Soused má na fordu LED a stěžuje si, když jede v mlze. Já jsem spokojen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

loque

Mám také novou 3008 ve výbavě GT Line s LED světly a svítí parádně. Na předešlém autě jsme měli halogeny ( Octavia II před FL) a rozdíl je obrovský. Navíc pokud jsi byl zvyklý na xenony, tak není co řešit. Nehledě na to, že  maska P 3008 s ledkami vypadá lépe než ta s halogeny. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na tobě, příplatek za LED světla není zrovna malý, ale já osobně si myslím, že to za to stojí. Navíc ledky se automaticky naklápějí podle zatížení auta, takže pořád svítí tak jak mají. Já měl tu výhodu, že jsem auto objednával na podzim a měl jsem tedy u prodejce možnost vyzkoušet i jízdu za tmy a LED světla svítila jednoznačně lépe než halogeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

loque

Tak jak jsi se nakonec rozhodl, halogeny, nebo LED ?:rokerNebo tomu dáváš ještě čas, psal jsi, že snad na podzim...Jestli máš možnost vyzkoušet P 3008 s oběma světly, tak to vyzkoušej a uvidíš co ti bude lépe vyhovovat. Jinak GT Line  má LED světla již v základu.

Jinak jsem si všiml, že jsi ze Šuran, byl jsem tam v roce 2015 (tedy pokud jsou to ty v okrese Nové Zámky), bylo strašné vedro a sucho...chodili jsme se koupat do "Štrkovny", doufám, že to píšu dobře, přírodní koupaliště, vcelku příjemné, myslím, že se to ofiko jmenovalo TONA. Jezdili jsme také na koupaliště do Nových Zámků, také velmi hezké...Byli jsme tam týden na kole a moc se nám tam líbilo...ale to je jen tak mimo (off topic):aut

Upraveno uživatelem Taif
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak rozhodnutý som pre LED svetlá, Allure, v červenej farbe.V Nitre mi ponúkli celkom fajn cenu, tak ku koncu júla objednávam ;)

GT Line má oproti allure iba nejaký ten zbytočný chróm navyše, nevychádza mi výhodne....

Taif: Ano, TONU poznám, bohužiaľ už to je len zanedbané štrkovisko niekoľko rokov, kedysi tam bol krásny rekreačný areál, mesto to ale nechalo schátrať :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zdravím všechny, mám také objednán nový vůz a bude se vyrábět až 19. září , stále zvažuji výměnu světel za FULL LED ale ta investice je opravdu dost veliká , moc se mi líbí a podle všech to je v noci změna k lepšímu, ale s autem najezdíme do 10t. km ročně a tak nevím ,nevím , za cenu 32t. nakoupím tolik žárovek :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na výběr je buď Halogen nebo LED. Xenon jedině "china bastl" :roll 
Jak jsem psal výše. Pokud někdo nejezdí často v noci, tak ať klidně sáhne po obyč verzi. Díky dennímu svícení, které šetří hlavní světla, se můžou dát do potkávaček nějaké lepší žárovky (Osram Laser apod.) a dá se s tím bez problémů žít :myslim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...