Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rány při zatáčení


ondra

Recommended Posts

ahojte,

dotaz na zkušenější majitele... Mám experta, stáří 3 roky, najeto cca 40 tisíc km.

Znervózňuje mě následující problém. Pokud projedu díru s volantem rovně, tak je vše OK (kromě toho, že si nadávám :-)). Pokud ale projedu díru v levé zatáčce (kola jsou natočena doleva) ozve se přitom rána od přední nápravy - jako by byly vytlučené tlumiče... S koly napravo je to zatím OK, rána není.

Kulové čepy jsou prý OK.

 

Co by to mohlo být za vadu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahoj, všiml jsem si, že tento jev mi Expert dělá taky. Zatím jsem tomu nevěnoval pozornost ale již několikrát, jsem zaznamenal, že při pomalé jízdě po hrbolech s koly na plný rejd, mi v přední nápravě zaklepalo. Na hladkém asfaltu jsem nic nezaznamenal, při jízdě rovně taky ne. Nevím, na kterou stranu  to dělá, si nejsem jistý. Mám najeto 85tkm r.v. 2010. Možná to budě dělat horní uložení tlumiče v misce. Spodní čepy by bouchaly asi kdykoli a ne jen v rejdu. Taky budu rád, pokud s tím má už někdo nějakou zkušenost o co se jedná.Jamesson

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravím Experty,

tak výše zmiňované rány mají na svědomí svislé-rejdové čepy spodního ramene. Na STK mi zjistili vůli.

Je zvláštní, že při přímé jízdě ani při přejezdu nerovností nehrkají.

jakmile je ale náprava v rejdu, klepají i na hrubším asfaltu...  najeto 86 tis. No moc to nevydrží :-(

bohužel nejdou vyměnit jen čepy a musí se koupit celá ramena . počkám až to bude k nevydržení a vyměním rovnou obě.

mějte se,

jamesson

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahoj, tak se opravuji,

nejsou to svislé rejdové čepy ale zadní silentbloky spodních ramen. pokud jsou kola rovně tak nebouchaj, ale v rejdu dojde k vyklonění kol a ramena se v těch gumách jinak nhnou a zadní uložení začne tlouct. Každopádně je to na výměnu ramen cca á 900,-. Brzy se do toho pustím.

Jamesson

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...