Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zajištění nákladu


Milhausekkk

Recommended Posts

morepower> " no, tak oheň žere kyslík, takže spalovací motory nefungujou, když náhodou někde v tunelu vypukne požár, takže pryč dokud to jde a když to nejde tak po svejch " Motory vetsinou i fungujou, JENZE lidi pred Tebou v autech Te zablokujou. Kazdej ma pustenej motor a klimacku, navic v pripade pozaru jeste zplodiny koure. Pri spatne nastavenych odtazich dymu a koure se v pohode udusis, viz treba Tady.

Jak se chovat je docela vedecka disciplina ..... hledej Smudlo heldej - pan Guuuugl pomuze!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, celé jsem to tady přelouskal a zjišťuju, že asi jezdím do nějakého jiného Rakouska.

Jezdím tam dodávkou, osobákem a celkem dost i na motorce. A takové hlavní zjištění je, že pokud člověk nejede jako kokot, tak si ho policajt nevšímá a nebuzeruje. Vyjímkou teda je ta dodávka, namátkove vážení je celkem běžné a následky můžou být nepochopitelně přísné. Je třeba si zvyknout na malinké odlišnosti a smířit se s tím, že policajt má vždycky pravdu. Takže když tvrdí, že jsem jel rychle, tak to tak je a vůbec k tomu nepotřebuje radar (a fakt ho nepotřebuje). Nemá smysl se dohadovat, může to být jen horší. Já hraju chudáčka, který si to uvědomuje, moc ho to mrzí a když vybafnou pokutu, tak se chytnu za hlavu a řeknu, že tolik peněz nemám a že mám cca 30e. Zatím vždy to vyšlo, v Německu i Rakousku, napíše to na ten pakatel a hotovo.

Většinu těch popisovaných nesmyslů (kapesníček do výfuku pro kontrolu FAPu atd) si lidi zaviní sami, protože nesmyslně a zbytečně předjíždějí, jedou v prostředním pruhu atd. a pak držkujou. A minimálně půlka těch historek je přibarvená nebo smyšlená, ať mají lidi co v hospodě povídat.

Byl jsem tam na GSu, které nechtělo udržet přední kolo na zemi, jak jsem měl zadek nabalený kdečím, na harley, který dělal takový kravál, že když jsme jeli v Hallstatu tunelem, tak padala omítka, policajty jsme viděli a nic. Ale pěkně podle předpisů. Jeli jsme s 6ti kámošema do SanMarina na Rallye Legend,  za Villachem jsme všichni najednou chcali na odpočívadle do trávy, přijeli, počkali až to doděláme, zeptali se, kam jedem, koukli na pasy, popřáli štastnou cestu. V Belgii jsem za něco takového dostal  pokutu a byli fakt nasraní-prý mě mohly vidět i děti, taková hrůza !

Takže to s tou sítí na náklad-jako jo, pro vlastní bezpečnost určitě,  ale být vyjukaný z policajtů? Jsem si jist, že kolega projede Rakousko tam i z5 a polizei ani nezahlídne.

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ze mate takovou zkusenost vy neznamena, ze ji musi mit nutne vsichni. Me taky nechavali jet s cernyma oknama, xenonama, dvema remusy. Asi jsem mel stesti. Kolegu co jel pry taky normalne a mel tunning upravy, tak tam zustal stat u krajnice..... Ano, je to hodne o chovani, ale to prave clovek ktery chce mit naklad a cestujici v bezpeci, proste bere sit mezi zavazadlovy prostor jako samozrejmost.... hovadu je to jedno....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

99,9 % vychodoevropskyho tuningu je Bohu budiz zel TUZING! A rakouska policie - z kolony s oblibou na SK-A hranicich vytahuje pouze Polaky, Cechy a Slovaky. Potom velmi a velmi korektni ale neuprosne hledajici jakoukoli odchylku od A zakonu a norem. A potom nemilosrdne vyuzivajici sazeb. Howgh:fnuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, pesastor napsal:

morepower> " no, tak oheň žere kyslík, takže spalovací motory nefungujou, když náhodou někde v tunelu vypukne požár, takže pryč dokud to jde a když to nejde tak po svejch " Motory vetsinou i fungujou, JENZE lidi pred Tebou v autech Te zablokujou. Kazdej ma pustenej motor a klimacku, navic v pripade pozaru jeste zplodiny koure. Pri spatne nastavenych odtazich dymu a koure se v pohode udusis, viz treba Tady.

Jak se chovat je docela vedecka disciplina ..... hledej Smudlo heldej - pan Guuuugl pomuze!

ne, motory nefungujou, nemaj kyslík. Zachoval bych se tak, jak jsem napsal. Na vědeský discipliny neni čas, řešení musí být jednoduchý a intuitivní = rychle pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, přestaň tady házet zkratky a machrovat, na to nejsem zvědavej! Začni normálně argumentovat. Přece ten motor potřebuje kyslíku mnohem víc než já, navíc maj všichni nastartováno a hoří. Když mě zablokujou, musím zmizet. Prostě čapnu děti a zdrhám. Teplota můž taky vystoupat pěkně vysoko a požár se šířit, to je jasný. Tenkrát v tom tunelu ve švýcarsku, nebo kde, tohle totiž nastalo. Lidi čekali a čumeli co se děje a zkoušeli furt dokola startovat a odjet a ono to nešlo, nebyl kyslík a než je napadlo zdrhnout, bylo pozdě. Takže si to "učivo zš" zase někam schovej, tohle byla realita.. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZOTK rozhodne nemusi pobrat veskery splodiny a rozhodne nenahrazuje privod kysliku, ale pouze odtahuje. Je to celkem dobra vec, ale neni spasitelna. Takze ja bych taky okamzite capnul deti a hura k nejblizsimu exitu....... 

o pozarech, jejich prevenci, ci tvorbe evakuacnich smernic a postupů neco malo vim :D 

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scratch> kazdy tunelu - snad s vyjimkou prazskeho letenskeho je projektovasn tak aby existovala prirozxena gravitacni ventilace, podporovana necenym systemem vetrani. Pri detekci pozaru se tyhle systemy prepnou do pozarni funkce a k nim nastupuje system ZOTK. Ten ma rverzni chod,takze podle mista pozaru a sireni koure bud odsava nebo posila cerstvy vzduch. Je projektovan tak aby dodal z jedne strany a odsal z druhe veskery predpokladany dym z projektovaneho pozaru. Mj. i z techto duvodu je zcela zcestny napad, ze by pri pozaru zhasly motory aut vzhelem k nedostatku o2 v tunelu. I pri rozsahlem pozaru - nez ZOTK zlikviduje jeho zplodiny se udela v tuneluu velmi horka kourova vrstva, jejiz spodni hranice je ca 60-80cm nad zemi. Kdyz tedy nepodlehnes panice, tak prikrceny budes schopen dojit k neejblizsimu unikovemu vychodu. POZOR, neplest si unikovy vychod s kabinkami s nouzovym telefonem. Ty kabinky NEJSOU pozarne odolne! A daalsi POZOR, vyplyvajici i z pozarnich zkousek v tunelu Valik v CR: Pozad vozidla ve II.a III.fazi rozvoje pozaru je schopen skocit z vozidla na vozidlo, pokud jsou od sebe bliz nez 10metru!!!

Vetsina zemrelych pri pozaru neuhori, ale udusi se!!!

Daksi napr. ZDE, prace FBI na VSB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ahoj, tak je po dovolené a cesta oběma směry proběhla hladce, v Rakousku jsem potkal jen jedno policejní auto ale policistu jsem neviděl v žádném státě vyjma hranic. Dával jsem si pozor v Rakousku na dodržení omezení rychlosti na dálnici kde mají to IGL, to bylo frustrující, protože rovná pěkná cesta a mohl jsem jen 80-100 km/h. Rakušáci i ostatní tomu ale dávali a já byl nejpomalejší. Jinak jsem jel pořád podle předpisů jak se zde píše, jen v Chorvatsku jsem byl místy tlačený domorodci k rychlejší jízdě při cestě na a z Plitvických jezer a dokonce na mě i troubili. 

Jinak přepážka do kufru byla nutnost, protože jsem měl auto narváno až po střechu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžu potvrdit--ta síťka do kufru je sice samostatně dost drahá (já ji měl v ceně paketu :super), ale jízda s plně naloženým autem po strop je příjemnější--řidič nemusí být furt ve střehu, co by kdyby...

doporučil bych ji spíše, než ty dnešní elektronické chujkoviny :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Milhausekkk napsal:

Ahoj, tak je po dovolené a cesta oběma směry proběhla hladce, v Rakousku jsem potkal jen jedno policejní auto ale policistu jsem neviděl v žádném státě vyjma hranic. Dával jsem si pozor v Rakousku na dodržení omezení rychlosti na dálnici kde mají to IGL, to bylo frustrující, protože rovná pěkná cesta a mohl jsem jen 80-100 km/h. Rakušáci i ostatní tomu ale dávali a já byl nejpomalejší. Jinak jsem jel pořád podle předpisů jak se zde píše, jen v Chorvatsku jsem byl místy tlačený domorodci k rychlejší jízdě při cestě na a z Plitvických jezer a dokonce na mě i troubili. 

Jinak přepážka do kufru byla nutnost, protože jsem měl auto narváno až po střechu. 

tak ja jezdim speed limit plus 10 az 15 kmh coz treba na 130 jedu 145 a dle odchylky radaru jedu nejakych 140 km/h a dle odchylky GPS muzu jet taky v klidu 135kmh, a za to te na dalnici nikdo stavet fakt nebude. Na 90 jedu treba 110, tak je to nejakych 106 pro PCR, po zapocteni odchylky z GPS to muze byt nejakych 102 kmh a za to te taky zastavi malokdo. Takze pokud jsi jel na 90 poctivych 89-91, tak se ani nedivim, ze na tebe troubili. Ja v chorvatsku jezdim skoro jako v CR a ze mam po nem najeto dost, a kdysi i s autem, co bylo pro policajty jak cervenej hadr pro byka, a nikdy zadny problem, zadna pokuta. Ta prisla zatim jen od rakous a vzdy ze statickeho radaru, ktery jsem v ty rychlosti prehledl :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Scratch asi je to jak jsi psal s tím troubením, dodržoval jsem tachometrovou rychlost :D

Příští léto ne, ale to následující po příštím bych chtěl do Chorvatska znova už s novým autem, tak tomu už šlápnu trochu více :aut

Jinak jsem po návratu přes hranice do Mikulova poznal, když to trochu přeženu, podle mlácení hlavou o obklad střechy od kráterů na cestě, že jsem v ČR :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to je hned hned jak prejedes lajnu, tak vymetes takovej rygol aby ses probral z letargie a zacal koukat misto na provoz, na kratery :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...