Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej


Peugeot1998

Recommended Posts

Zdravím, nedávno měl známý půjčené auto. Nalil mi tam prej tak cca 20l vyjetého motorového oleje, dolil 40l hydraulického ( zbytek směs nafty a nějaký aditiva ) s tím,že jemu to jezdilo a  mně po předání auta ne. Bohužel se přiznal pozdě. Točí max 1500 otáček, jinak chcípne, nelze podřadit. Do kopce se zmáčkne balonek a stojím v kopci ( včera už se to stalo i na rovině), motor vybruje jako kráva a lape po dechu. Přítel tedy vysosal nádrž jak mohl, dal něco místo balonku,aby byl lepší průtok, vyčistil filtr, ale nic, pořád jede stejně. Teď ještě natankuju aspoň za 500 naftu, abych kdyžtak nevyhodila peníze do vzduchu. Nějaké rady, co by mohlo být v háji? Jo je to partner 1.9D, rok výroby 98

Upraveno uživatelem Peugeot1998
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mně taky zajímalo. Udělala sem to z dobrý vůle, protože se mu po*ralo auto a nemohl vozit malý dítě. Asi chtěl ušetřit. Navíc se od tý doby neozval a nereaguje. Je fakt,že znám spoustu lidí, co leje hydraulák do starých nafťáků, protože to schroustnou. Ale jak ho napadlo tam dát motorák, to nevím. Naštěstí to byl prej z nějakých záložních zdrojů, že nebyl tak v háji, ale stejně je to vocas

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Starý dobrý 1.9D vydrží opravdu hodně. To ale nikoho neopravňuje do vypůjčeného auta nalít něco podobného a když už to udělá, měl by se k tomu postavit čelem. Ne nadarmo se říká "Když chceš o něco přijít, tak to pujč."

Jsem přesvědčený, že po proplachu by motor mohl nadále vesele pracovat dál. Ale ta práce s tím :( Výměnu motoru bych řešil až jako poslední, pokud bych neměl motor s jasnou historií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Peugeot1998 napsal:

Nalil mi tam prej tak cca 20l vyjetého motorového oleje, dolil 40l hydraulického ( zbytek směs nafty a nějaký aditiva )

Ty jo na kolik litrů to má nádrž?:D

A jinak takovej chuj by zasloužil přes držku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přítel se opravdu snaží, ale i jako mechanik si neví prostě rady, a znáte to, mechanici by hned kupovali motor, protože sou líný něco napravit. Takže sem ráda,že aspoň vymýšlí nějakou levnější alternativu. Zkusíme všechny možnosti. Kdyby jste někdo měl další rady, pište.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...