Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

TEAM PEUGEOT TOTAL WRX - 3. závod


Béďa

Recommended Posts

Sébastien Loeb vítězí, Timmy Hansen třetí! 

Dvě umístění na stupních vítězů pro Team Peugeot Total ve WRX 

 

Jezdec TEAMU PEUGEOT TOTAL Sébastien Loeb v Belgii jel se svým vozem PEUGEOT 
208 WRX na maximum, aby vybojoval vítězství! Devítinásobný mistr světa v rallye 
prokázal své schopnosti a závodní talent vítězstvím jak v semifinále, tak v dramatickém 
finále. Loeba na stupně vítězů doprovodil jeho kolega z TEAMU PEUGEOT TOTAL Timmy 
Hansen, který vybojoval celkově třetí místo. Tento vynikající výsledek dopomohl k tomu, 
že se TEAM PEUGEOT TOTAL posunul na druhé místo v mistrovství světa v rallycrossu 
v hodnocení týmů a Loeb se přiblížil vedení v hodnocení jezdců. 

 

Sébastien Loeb si v sobotu zajistil dobrá umístění v první a druhé kvalifikaci. Ve třetí 
kvalifikaci v neděli ráno měl potíže, když se v proměnlivých klimatických podmínkách 
ocitl ve skupině vozů s minimální možností předjíždět. Pak se ale dokázal vrátit do hry 
a nakonec v kvalifikaci skončil celkově čtvrtý. Poté Francouz předvedl skvělý výkon, 
vyhrál druhé semifinále, a tím si pro finále zajistil start z pole position. Tam 
pokračoval v útoku a v tvrdém boji využil 600 koní svého vozu PEUGEOT 208 WRX 
aby získal své první letošní vítězství. Tento skvělý výsledek ho posunul na druhé místo 
v šampionátu jezdců. 

 

Timmy Hansen měl v Mettetu skvělý vstup do závodu, když vybojoval třetí a poté 
druhé místo v prvních dvou kvalifikacích. Pokračoval v nástupu, když vyhrál třetí 
kvalifikaci a po sedmém místě ve 4. jízdě skončil v kvalifikaci na celkově druhém místě. 
Po startu z pole position ve 2. semifinále byl tvrdě vytlačen Bakkerudem z tratě a 
propadl se na 6. pozici po 1. kole. To Hansena nakoplo k heroickému úsilí probojovat 
se zpět. Se svým PEUGEOTem 208 WRX se probojoval polem a třetí místo v cíli stačilo 
k tomu, aby ho posunulo do finále. Tam se opět ze šesté pozice probojoval na třetí 
místo v cíli, takže získal své první umístění na stupních vítězů v této sezoně. 

Kevin Hansen po celý víkend prokazoval svůj talent, když odváděl nadějné výkony a 
dosáhl skvělé časy v Q1 (5.) a Q2 (6.). Do třetí kvalifikační jízdy ve svém zářivě žlutém 
voze PEUGEOT 208 WRX dobře odstartoval, avšak chyba při průjezdu jokerem (zhasl 
mu motor) znamenala, že se nedokázal dostat do finále. Nicméně letos poprvé 
startoval v semifinále. Do prvního semifinále nastupoval ze zadní pozice a opět 
prokázal, že dokáže závodit s těmi nejlepšími. 

Po dvou druhých místech v Barceloně a Montalegre je dvojnásobné umístění na 
stupních vítězů a vítězství Sébastiena Loeba velkou odměnou pro všechny v TEAMU 
PEUGEOT TOTAL. Okamžitě po lednovém skvělém třetím vítězství v řadě v Rallye 
Dakar začali mechanici a technici usilovně pracovat na uvedení tohoto nového 
závodního programu v mistrovství světa v rallycrossu. 

KOMENTÁŘE 

Bruno Famin, ředitel PEUGEOT SPORT 

„Je to dobrý výsledek a je to přesně to, o co usilujeme. Víkend byl celkově velmi zajímavý. 
Všechny hlavní týmy podávaly velmi vyrovnané výkony a naši jezdci odvedli velmi dobrou 
práci. Viděli jsme, že všechny kvalifikační jízdy, semifinále a finále byly plné intenzivních 
soubojů, obzvláště v neděli při měnících se povětrnostních podmínkách. Dobře jsme zvolili 
nastavení a jezdci si dokázali najít cestu. Bylo to velmi těžké kvůli všem těm nehodám na 
startu při semifinále a finále. Jsem s tímto výsledkem velmi spokojený, protože ukazuje 
úroveň výkonnosti týmu. Od začátku sezony pracujeme velmi usilovně. Je skvělé vidět TEAM 
PEUGEOT TOTAL zvítězit při třetím závodě sezony. Jsme trochu napřed vůči našemu plánu, 
ale to je pro tým dobré.“ 

Sébastien Loeb, PEUGEOT 208 WRX č. 9 
„Už dlouho se mi nepodařilo dosáhnout v rallycrossu vítězství. Naposledy před 18 měsíci – 
v roce 2016 v Rize, a když to nemáte každý den, opravdu si toho vážíte! Přesto to byl 
komplikovaný víkend. První den sucho, druhý den déšť a specifické podmínky, na které se 
musíte adaptovat. Jezdci jsou takřka všichni velmi výkonní a na podobné úrovni, takže 
porovnávání sil je vždy velmi intenzivní. Je zde 6 nebo 7 vážných kandidátů na vítězství 
v každém závodě, a je tedy třeba bojovat naplno v každém kole. Když dojedete takový závod 
jako zde v Belgii, s vítězstvím v semifinále i ve finále, je to obrovské zadostiučinění pro celý 
tým. Tým PEUGEOT TOTAL do tohoto šampionátu letos opravdu hodně investoval. 
Dosáhnout vítězství už ve třetím závodě, to je dobrý výsledek. Tento víkend v Metttetu jsem 
si opravdu užil.“ 

Timmy Hansen, PEUGEOT 208 WRX č. 21 
„Je zřejmé, že když vyjíždíte z první pozice, nečekáte, že budete poslední. Když jsem se v první 
zatáčce v semifinále roztočil, pořád jsem si myslel, že je možné se vrátit, protože všichni ještě 
měli jet do jokeru a my jsme byli rychlí. Když jsem nakonec projel jokerem, vyjel jsem na 
šesté pozici a jezdci přede mnou ho už odjeli. Na jedinou sekundu jsem si myslel, že je to 
ztracené, ale našel jsem několik míst k předjetí: jakmile se otevřela mezera, vjel se do ní. Od 
té chvíle jsem byl šťastný, že jsem se dostal alespoň do finále! Startoval jsem jako šestý a 
z první zatáčky jsem vyjížděl druhý za Sebem. Hnal jsem se za ním po celou finálovou jízdu. 
Jokerem jsme projeli společně a Peter se dostal mezi nás. Myslím, že TEAM PEUGEOT 
TOTAL si toto vítězství a dvě místa na stupních vítězů skutečně zaslouží. Nezapomeňme, že 
je to vlastně nový tým a odvádí působivou práci. Je tu tolik nových lidí. Je to teprve třetí závod, 
při kterém spolupracujeme, a již máme skvělý výsledek.“ 

Kevin Hansen, PEUGEOT 208 WRX č. 71 

„Myslím, že víkend byl celkově dobrý. Po havárii, kterou jsem měl vloni, mi nějakou dobu 
trvalo, než jsem získal sebedůvěru. V průběhu víkendu jsem cítil, že vůz se stále zlepšuje, což 
mi pomáhalo udržet tempo. Celkově jsem velmi šťastný. Účast v semifinále byla krásná a 
nyní po třech závodech se těším na střední část sezony. Snažím se o ještě lepší výsledky. Už 
se nemohu se dočkat, až navštívíme Silverstone. Je to nová trať pro všechny a myslím, že 
našemu vozu bude tento okruh velmi dobře vyhovovat.“ 

 

STAV MISTROVSTVÍ SVĚTA JEZDCŮ PO 3 ZÁVODECH 
1. Johan KRISTOFFERSSON/Volkswagen Polo R - 75 bodů 
2. Sébastien LOEB/PEUGEOT 208 WRX - 66 bodů 
3. Petter SOLBERG/Volkswagen Polo R - 65 bodů 
4. Andreas BAKKERUD/Audi S1 - 61 bodů 
5. Timmy HANSEN/PEUGEOT 208 WRX - 59 bodů 
6. Mattias EKSTRÖM/Audi S1 - 59 bodů 
7. Niclas GRÖNHOLM/Hyundai i20 - 37 bodů 
8. Janis BAUMANIS/Ford Fiesta - 32 bodů 
9. Guerlain CHICHERIT/Renault Mégane RS - 27 bodů 
10. Timur TIMERZYANOV/Hyundai i20 - 27 bodů 
11. Robin LARSSON/Ford Fiesta - 26 bodů 
12. Kevin HANSEN/PEUGEOT 208 WRX - 26 bodů 
13. Kevin ERIKSSON/Ford Fiesta - 15 bodů 
14. Jérome GROSSET-JANIN/Renault Mégane RS - 15 bodů 
15. Grégoire DEMOUSTIER/Peugeot 208 - 5 bodů 

 

 STAV MISTROVSTVÍ SVĚTA TÝMŮ PO 3 ZÁVODECH 
1. PSRX Volkswagen Sweden - 140 bodů 
2. Team PEUGEOT Total - 125 bodů 
3. EKS Audi Sport - 120 bodů 
4. GRX Taneco - 64 bodů 
5. GC Kompetition - 42 bodů 
6. Olsbergs MSE - 41 bodů 

 

PŘÍŠTÍ ZÁVOD 

Další kolo mistrovství světa FIA v rallycrossu se uskuteční v Silverstone v Anglii, domově Velké 
ceny Velké Británie! Po zahajovacím podniku v Barceloně se jedná o druhý letošní podnik na 
trati formule 1. Má však velmi odlišný charakter. Protože jde o zcela nový okruh, nikdo by 
neměl mít skutečnou výhodu, pokud jde o předchozí znalosti. Týmy jen měly možnost 
vyzkoušet si trať v březnu při předsezonním testu IMG a PEUGEOT spolu se Sébastienem 
Loebem zde vyhrál první kolo britského mistrovství v rallycrossu počátkem letošní sezony. 

 

Mettet Sunday 01.jpg

Mettet Sunday 02.jpg

Mettet Sunday 03.jpg

Mettet Sunday 04.jpg

Mettet Sunday 05.jpg

Mettet Sunday 06.jpg

Mettet Sunday 07.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...