Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klapka privodu vonkajsieho vzduchu


Blackstar406

Recommended Posts

ked nastavim teplotu na paneli na 15 stupnou klapka vonkajsieho vzduchu sa uzavrie tym padom je v aute dusno cirkuluje len vzduch vo vnutri ako nahle pridam teplotu pomaly sa otvara ale teraz v lete je nanic chodit s autom abi topilo namiesto toho abi tahalo chladny vzduch z vonku pripada mi to divne ma ta klapka robit take nieco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důvod je prostý, vychladit ten prostor efektivně. Aby to nasavalo chladny vzduch z kabiny a ne teplý zvenku. 

Proč nastavujes 15°C? Teplota ti vyhovuje (to bys byl jeden z mála) nebo jen z pocitu dosáhnout co nejdříve pohodlné teploty a poté to zvýšit třeba na 20? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po pripojeni na diagnostiku mi ukazalo teplota v kabine 23 stupnou a vonkajsia je 25 stupnou nechapem preco nasava vzduch z vnutra pokial to vychladi na pozadovanu teplotu chapem ze je jej jednoduchsie naavat chladnejsi vzduch z kabiny ale pokial to dosiahne vzduch je dusny a jieje cerstvy preco proste nesaje vzduch z vonku podla mna naporovy vzduch je lepsi a chladnejsi a cerstvejsi ako vzduch v kabine podla mna to je dost blbo poriesene v 406 som mal manual klimu a vzdy salo vzduch z vonku a nebol problem uz som vydel na 607 ze to poriesili aj tak ze znefunkcnili vonkajsie klapku sice prides o funkciu uzavretia ked ides cez prasne ci zadymene prostredie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále ještě jsi neřekl, proč nastavuješ na klimatizaci 15 st?

Pokud je auto rozehřáté od sluníčka tak kromě vyvětrání se dosáhne lepšího vychlazení vnitřní cirkulací a následně se začne nasávat vzduch z venčí. Stejně tak v případě topení. Takže se dá soudit, že automatika při takto extrémním nastavení zavře přívod vzduchu z venčí a otevře ho teprve po dosažení dané teploty. Ale fakt nechápu to nastavení na 15 st.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Blackstar406 napsal:

ked nastavim teplotu na paneli na 15 stupnou klapka vonkajsieho vzduchu sa uzavrie tym padom je v aute dusno cirkuluje len vzduch vo vnutri ako nahle pridam teplotu pomaly sa otvara ale teraz v lete je nanic chodit s autom abi topilo namiesto toho abi tahalo chladny vzduch z vonku pripada mi to divne ma ta klapka robit take nieco?

Tak je to u automatické klimy uděláno, při nejnižší teplotě se klapka zavře, nastav 16 a máš pokoj, pokud to chladí málo, tak doplnit klimu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to tiež tak pripadá, že ti klíma už slabo chladí, preto chudák zatvára tú klapku. Automat je v tom automat, že nastavíš a o nič sa už nestaráš. V lete mávam nastavené bežne 22 na oboch stranách, v prípade velkých horúčav znížim na 19 (tiež mi asi treba doplniť klímu ;)). Moc sa stými stupňami nehrám, skôr so silou vetráka. Ale poväčšine to mám v režime auto so zapnutým A/C.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...