Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307 - teplota motoru


Zdenda01

Recommended Posts

Mám taky dotaz ohledně chlazení mot. P307 2.0 16V benzin 100 kw.

první otevření termostatu cca 95 st dle ručičky na palubce pak to spadne na cca 85 st a doleze těsně pod 90 st.

poté už drží. Kolona atd teplota vyleze opět k 95 st roztočí se sahara  na 1 rychlost teplota spadne k 90 a to se opakuje do doby než se začne plynule jet.

Tu kolonu a zátěž chápu proč ale to první otevření termos. až tak pozdě ??

Dříve jsem si toho nevšimnul tvrdil bych že teplota byla vždy lehce pod 90 st. 

Začlo to tak nějak během této zimy. Scénář stále stejný ať vedro tak zima prostě první otevření term. je vždy docela pozdě o proti dřívější době. 

Čidlo teploty je doufám u této motorizace jen jedno u termostatu jiný jsem nenašel ale dle diag. při budíku 89 st. diag hlásí 65 st.

Voda nemizí hadice v normálu nic nikam netlakuje jen mě to trochu staví v obavy až bude fakt vedro co nastane. 

Dík moc za případný info když tak na G800@seznam.cz 

 

 

Upraveno uživatelem Zdenda01
Adresa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • MJSytic changed the title to Peugeot 307 - teplota motoru

Ahoj!

Jak můj Peugeot vidí kopec, tak mi taky ručička teploměru olizuje 95 st. C. Asi to je normálka, stopka se mi nikdy nesvítila. Když jsem se na to ptal v Peugeotu, tak technik říkal, že od čárky k čárce to je jen 5 st C, takže klid. V chladicím okruhu origo náplň, hadice v pořádku, vodu to nehází, termostat zkontrolován, prostě takový druh ... už to taky neřeším a jedu. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta ručička obvykle ukazuje víc, než je skutečná teplota, zkuste si to píchnout na diagnostiku. Já naměřil rozdíl mezi 5-10 stupni, ono je těžké říci, kolik ta ručička vlastně přesně ukazuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem pro jistotu vyměnil čidlo vody.

Koupil jsem EPS - doporučení. Původní čidlo studený motor v garáží 20 st. voda v nádobce 20 st měřeno teploměrem.

Diag ukazovala 2 st. No říkám si tak co teda. 18 st rozdílu je asi docela dost proto to čidlo.

Dnes ráno scénář  ---   nové čidlo tepl. v garáži opět 20 st. voda v nádobce 18 st diag 7st. To mě teda fakt nebere. 

Průběh jízdy opět stejný první otevření term. dle budíku 95 st sahara nerozběhlá zkoušel jsem fofrem zastavit a mrknout. 

Včera k večeru ještě zkouška zda motor nefouká do vody a NIC absolut bez bublin. 

Když ale sahara sepne někde kolem těch 95 st na míště a vyfouká vodu někam k 90 + zap topení klesne to někam k 85 st už nevypnula.

Tudíž vyp klíček opět start a sahara klid. Moc mě to nebere a spíš proto že mě to vrtá hlavou to řeším ale asi se na to vys------ a bude. 

Ještě zkusím termostat a pak končím. 

Chci dát Wahler 3483.89D tak uvidím. Ten tvar mě nějak nebere a jako by to zavíralo a otvíralo dvě místa v útrobách hlavy ale to uvidím až to vyndám.

Jinak za další nápady a zážitky předem dík. 

Zd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...