Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunguje kabinovy vetrak a klima


573v0

Recommended Posts

Čaute, po dlhej dobe opäť prichádzam s problémom :D Odrazu* mi prestal fungovať kabínový vetrák na mojom coupéčku. Našiel som toho kopu popísaného o vadnej spínačke, tak som ju rozobral a zistil som že už mám nejaký modifikovaný typ ktorý sa hodne líši od tých problematických a vyzerá byť v poriadku.. teda minimálne spína jednotlivé cesty. Spínačkou to teda zrejme nie je.

*Ešte k tomu odrazu - všetko normálne fungovalo, zaparkoval som, vypol motor. Na druhý deň som naštartoval, odrazu klíma ani vetrák nejdú. Opäť dojdem, vypnem motor, za hodku naštartujem zas - klíma aj vetrák fungujú :D Ale len na ten jeden krát, odvtedy mi to už nefunguje vôbec.

Na diagnostike mi hodilo len chybu vetráku, je teda možné že keď nejde vetrák tak sa nespustí ani klíma? Inak klíma fakt nebeží, nezopne elmag spojku a neroztočia sa ani sahary..

A ďalšia vec - pochopiteľne mi napadli poistky, lenže prešiel som všetky možné schémy poistiek a nikde nie je uvedená poistka na ventilátor..
Na tomto odkaze sa rozloženie presne zhoduje s mojím, no o vetráku ani zmienka.. Sú poistky ešte niekde inde? Predsa musí byť ten vetrák nejak istený nie?

A nakoniec regulátor vetráku, ale všetci čo s ním mali problém, sa im vetrák točil na max otáčky, takže tomu tiež moc neverím..

Ak by mi niekto vedel niečím prispieť k riešeniu môjho problému budem mu vďačný. Mám ešte v pláne skontrolovať či je na svorkách vetráku napätie a skúsiť zistiť kde je tá poje.... poistka :D

V prílohe výpis z diag a rozobratá spínačka

 

Edit: Ledva som to dopísal a už som aj našiel poistku na ten vetrák :D A je teda v poriadku.. ďalej som o tom našiel jedno celkom slušné vlákno že chyba môže byť aj v samotnom paneli, prípadne v relátku v BSM v motoráku.. už vidím jak dostanem po papuli že zakladám nové príspevky a nepoužívam hľadanie :D

Image522002809.jpg

Image1565633028.jpg

Image1855918487.jpg

Upraveno uživatelem 573v0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže relé v BSM nespína :( Predpokladám že rozoberať to nemá zmysel a treba zháňať celú BSM tak aby sedelo číslo na jej štítku že?

 

Už som si vynadal že som lepšie nehľadal :)

Ešte keby mi niekto potvrdil, resp vyvrátil moju dedukciu že bez funkčného kabínového vetráku sa nezopne ani klíma tak už budem asi úplne spokojný :D

 

Inak postupoval som podľa návodu v prílohe:

2018-05-10_103123.jpg

Upraveno uživatelem 573v0
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj :)

Teraz nedávno na 2.0 HDi v 406 vypadával ventilátor. Niekedy išiel, niekedy nie. Nakoniec bola chyba v regulátore.

Sprav to tak, že odpoj konektor ventilátora a meraj na ňom napätie. Popritom reguluj na paneli otáčky a sleduj zmenu napätia.

Myslel som, že to bude ventilátorom, ale nakoniec to bol regulátor. Prišiel som na to, keď som začal hýbať káblami k regulátoru, napätie začalo skákať.

Hneď som ho teda odpojil, otvoril a zbadal toto:

IMG_20180419_165004.thumb.jpg.8332c009d514f16cd2089f4e6faf136b.jpg

Mal som doma ešte druhý regulátor, tak som ho hneď vymenil. Na tomto opravím spoje a bude v zásobe, keby niečo.

Skús toto, za pokus nič nedáš. Lepšie je začať od jednoduchšieho. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...