Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ventilátor topení-klimatizace 5008 nefunguje


1075

Recommended Posts

Tak bohužel je to z pojistkovky , můžeš to změřit tak , že až ti nepůjde ventilátor , tak změř napětí na konektoru pojistkovky (ve žlutým kroužku) při nastartovaným motoru , když tam napájení půjde , tak je pojistkovka OK

BSM.png

Upraveno uživatelem jarokare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdarec chlapáci. Mám taky problém s větrákem, najednou přestal foukat, pojistka OK, motor se na přímo taky točí a předřadný odpor (doufám, že jsem to napsal správně) jsem tam měl z funkčního auta a taky nic.... Nenapadá vás co s tím??? Jo a doplnující info: napětí z resistoru jde normálně 14 volt, ale větrák se netočí. Dík za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...
Návštěvník
V 16. 8. 2018 at 12:49, jarokare napsal:

Tak bohužel je to z pojistkovky , můžeš to změřit tak , že až ti nepůjde ventilátor , tak změř napětí na konektoru pojistkovky (ve žlutým kroužku) při nastartovaným motoru , když tam napájení půjde , tak je pojistkovka OK

BSM.png

@jarokare ja podľa môjho VIN (máš ho v správe) tiež mam relé, ktoré je súčasťou poistkovky?

Môžem ten plastový kryt otvoriť a zmerať na rovnakom pine? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak a pricina mojho nefungujuceho ventilatoru je odhalena. Zhoreny kabel k regulatoru (ten najhrubsi) a samozrejme prehoreny aj pin do regulatora, cize je potrebne objednat novy regulator - jezek 🙂

Elektrikar mi to vyhodnotil ako dlhodoby chod ventilatora na plny vykon. Dovodom je uplne pokrceny a nasilu napchaty pelovy filter po vymene v autorizovanom servise. Ked som tam vtedy bol a videl to mlade, zlaknute ucho, ktore sa mi v aute hrabalo namiesto 2 hod beznych, tak az celkovo 5 hodin!, nemal som uz vtedy dobry pocit. Navyse mam odtrhnuty spodny diel ofuku noh, ktory sa zasuval zospodu v tych kolajnickach. Strateny 1 torx z kastliku, odlomene zaklopky na spodnom diely nad nohami spolujazdca, hlboke ryhy v plastovych dieloch (asi od pacenia skrutkovacom), ....atď.V

zivote už nikdy nepojdem na servis do ziadneho autorizaku, neverim im. 

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...