Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aký olej do 1.6hdi 16 v 80kw?


rages129

Recommended Posts

ahojte chcem sa spýtať mam pred výmenou oleja, momentálne tam mám 5w-40 ta je túšim odporúčaná, ide o to že motor mi za studena trochu klepe a mechanik mi poradil dať tam 10w-40 že by to malo to klepanie stišiť alebo aj odstraniť vďaka hustote,

auto - peugeot 307(2004) 1.6hdi 16v 80kw FAP/DPF - dokonca som niekde na nete našiel že na fap verziu skorej 5w-30 čo je na tom pravdy a čo je najlepšie tam dať? pomôže ta 10w-40 na to klepanie niečo? ďakujem za info

Upraveno uživatelem rages129
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako olej vplýva na fap ? To je hadam jedno pre neho či je to 5w-30 alebo 5w40 či ? A ta 5w40 nebude lepšia na starší vybehaný motor ? Dalsi mechanik mi potvrdil že ta 5w40 je prenho lepsia aj kvoli tesneniam starším 

Upraveno uživatelem rages129
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem kde ty chodíš za tými mechanikmi, áno, keby tam ten FAP a mimochodom aj turbo citlivé na usadeniny z oleja (karbon) neboli, tak majú v podstate pravdu, až na to, že bežné, aj kvalitné oleje napríklad ten FAP zanášajú a potom budeš riešiť problémy s ním oveľa skôr než by si musel. Total ineo ECS 5W30 je vyvinutý presne pre potreby toho motora tak čo toľko špekuluješ? Inými slovami chceš radu, a keď ju dostaneš a je iná než akú si čakal tak s tým máš problém? Tak potom na čo sa vlastne pýtaš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ďakujem pekne teda :) nemám problém len keď mi dvaja mechanici tvrdili niečo iné tak sa pre istotu na to pýtam ešte raz :) ale ďíky teda nalejem tam ten ecs total 5w30 niaka rada z kadiaľ objednať a koľko ho treba do môjho auta? som amatér v týchto veciach tak sa radšej spýtam :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Total INEO ECS 5W30, to je olej který udává výrobce pro tento motor- resp. klidně ať je to olej rozsahu 0W50 (tím lépe), ale musí splňovat normu výrobce, která je PSA B71 2290. To je jediné, co tě musí zajímat. Specifikace 5W30, 5W40, 0W50 atd. je pouze ukazatel teplotního rozsahu oleje "kdy je zachovaná určitá vizkozita oleje".  Každý motor potřebuje jiné složení směsi oleje- dle konstrukce motoru a to neobsahuje údaj 5W30.

Total INEO ECS 5W30 je v normě B71 2290, takže je to to, co tam patří. Pokud vyrobí Total ECS 0W50 v normě B71 2290, je to jen větší rozsah teplot použitelnosti a taky ho tam můžeš nalít, jen bude třeba 3x dražší.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...