Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Motor 2,2 16V benzin


Shpyon

Recommended Posts

Dobrý den ve spolek. Vyhlédl jsem si Peugeota 407 Coupe s benzínovým motorem 2,2 16V (120kW), rok výroby 2006. Rád bych se vás zeptal, jaké s tímto motorem máte zkušenosti. Případně na co si dát při pořizování Peugeota 407 s tímto motorem pozor. Poslední zkušenost s Pougeotem mám s 205 1,9D a to už bude cca. 10 let. Děkuji velice za rady, tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle motorizace má občas problém se škrtící klapkou, plastová kolečka uvnitř se tu někomu lámala, ale to asi těžko předem odhalíš. A koukl bych na výfuk, ten stojí v originále ranec, druhovýroba není a výroba od specializovaných firem je trochu loterie i když za nízkou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdil jsem s tím 3,5 roku, 50.000km. Motory trpí na úbytek oleje, u mě tomu tak nebylo. Mezi 2 výměnami (10.000km) jsem doléval cca 1.5L. Tohle ale při obhlídce nebo projížďce podle mě těžko odhalíš. Co můžeš zkontrolovat je, zda v expanzce není olej, stejně tak v nádobce chladičky. Daleko snáz se dá zkontrolovat ten výfuk - jak píše kolega problém je hlavně s koncovým tlumičem. Střední díl i vlnovec se sehnat dají. Koncák jsem nakonec dával Polmostrow z PL asi za 1.500, při cca 200.000km nájezdu tam byl ještě PSA originál a už byl ve špatném stavu. Jinak počítej se spotřebou okolo 9-10 litrů na 100, podle stylu jízdy :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...