Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Diamantový vrták, vrtání do keramických obkladů


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Potřebuju radu. Zatim na veškerý vrtání do kamene, betonu zdiva, panelů, kachliček, atd. stačil vždy vidiový vrták v mé Narex vrtačce, dneska jsem ale tvrdě narazil když jsem do obkladů na WC v cukrárně chtěl vyvrtat diry na uchycení přebalovacího pultu.

Nevím co je to za obklad, ale je to tvrdý tak že po 20min vrtání s příklepem jsem do toho vyklepat 4mm hlubokou dirku 6mm vrtákem, bez přiklepu si ani nešktrtnul, pak jsem to vzdal. Potřebuju 8 děr 8mm

Poradí mi někdo jaký diamanový vrták použít, aby se nemusel chladit vodou, to je na stěně problem, a aby nestál raketu.

Díky

Přikládám foto toho obkladu.

IMG_20180505_123239.jpg

IMG_20180505_123300.jpg

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Radek Hurvajz changed the title to Diamantový vrták, vrtání do keramických obkladů
před 2 hodinami, minimaxa napsal:

Kolik? Marek má 4 břit 8mm za +/- 100,- :o

No diamanťák od 500 až 2000, teda pro vrtání za sucha

Pak jsem našel ještě Vacuflex - http://www.gent.cz/produkt/vacuflex-diamantova-korunka-na-vrtani-dlazdic/

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No sem zvědavej na ten čtyřbřitej, vim že by to mohlo prasknout. proto jsem začal bez přiklepu, ale to jsem tam udělal jen tečku :D  Ta tvrdost mě dost překvapila, a nemyslim že tohle jen tak praskne, i když stat se to muže.

Jsou malý, 10x10, ale hodně tlustý se zdá, tak snad přežijou

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Jestli je dobře přilepená, tak jen tak nepraskne. S pořádným vrtákem stačí bez příklepu narušit glazuru a pak s příklepem. 

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim co to je, ale je to extremně tvrdý, normalní koupelnový kachličky jsem vždy bez přiklepu provrtal.

Tohle nema snad ani glazuru, povrch je matnej a hrubej, je to ale nějaký litý do formy, jsou stejný, asi 5 vzorů. Nějakej umělej kámen, nebo keramika či co. A jak tak na to kukám tak je možný že je to 2x2 nebo i 3x3 kostky vcelku

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...