Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stavba kůlny, rady, porady, nápady :)


Scratch

Recommended Posts

Návštěvník
před 12 hodinami, Charlie 1 napsal:

Hoši ty informace si nejdřív ověřte...je to do 25m2 nepotřebuješ nic ohlašení,stavební povolení,uzemní souhlas ani uzemní rozhodnutí....ALE BACHA VŠE MUSÍ BÝT MINIMÁLNĚ 2 METRY OD HRANICE POZEMKU!

No dyť je to v tom článku co jsem zkopíroval napsaný :D
Teda jestli to bylo na můj příspěvek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja mam starou kulnu legalne, takze kdyz ji zbouram a postavim novou tak se to da brat jako "rekonstrukce" nepotrebuju tady pravni vyklady typu ze kdyz me nekdo napraska, tak to a to a to. Vim, ze o rekonstrukci se v pravem slovasmyslu jednat nebude, ale pujdu touto cestou. Proste holt nedodrzim pravidlo 2m od plotu. Kdyz budou mit sousedi kecy, tak jim pohrozim, ze necham premerit geodety pozemek a myslim, ze velmi rychle ztichnou...... ale v tom myslim problem nebude. 

@Charlie 1 : nevim proc bych nemohl, vetsinou nakupuju v akcich ci slevach, pres zname, a jak rikam, nespecham na tom. Oproti tobe usetrim dost na strese, protoze folie z nejaky benzinky ci obchodaku vzdy zbyde, a zbytek udelame s remeslnikem za pivko a gril ;). Stejne za pifko a gril se planuje zbourani (odvoz nepocitam, hol nekolikrat do sberaku cestou do prace),  na OSB si pockam az bude dobra cena vezmu to jeste na slevu, nejhorsi je to drevo, tam jsem zavislej na pile. No bude to akce :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No jestli tam už nějaká kůlna podobných rozměrů stojí a je v nějakejch mapách tak je to ta nejlepší situace. Prostě ji opravuješ. Zrovna to řešíme na našem táborovém place. Je tam už dřevostavba a chtěli jsme to mít vše legální. Na stavebním úřadě nám v podstatě řekli - "víme o tom objektu, stojí tam 40 let, tak si to zrekonstruujte". A to tam je záplavové pásmo, kde by nic stát nemělo. Ovšem je to tábor por děti s tradicí 40 let a nikdy jsme místní úředníky nezlobili. Pravda je, že tam nejsou přímý sousedi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT : se asi musim vyzpovidat

- prvne sem musel obeslat sousedy , urad, ze jim nevadi ze jsem bliz jak metr od hranic pozemku. Na jedne strane pozemek mesta, na druhe  dva pozemky s tim ze jeden mel 12 spoluvlastniku rozne po čr :)

 navíc ten pristresek je ve dvou katastrech a celkem na peti ruznych pozemcich :D

ok problem stim nemeli

- vyjadření hasičů,  životního prostředí- pod pristreskem je zatrubnený potok a mestska kanalizace.tak pristresek tam byt muze ale nesmi tam byt pevna stavba, v pripade nutnosti to musi byt rozebiratelne.coz je.

- geodeti zamerili

zjistilo se ze stavba,  byt ploty byly daleko, stoji uz  80 cm pres hranici a je na pozemku mesta

- zadost mesta o moznosti odkupu casti pozemkupozemku, takze schvalovala rada  a pak zastupitelstvo kde jsem i vystoupil na obhajobu odkupu.

schvaleno.jenze....

ozval se stat, ktery tyto pozemky mestu venoval,  s podminkou ze je mesto pet let neproda. Nastesti ta lhuta mela za deset mesicu skoncit. Takze jsme sepsali smlouvu o smlouve budouci.

za deset mesicu koupeno a pozemky zamereny a zakresleny. 

- nasledovala revize elektriky a kolaudace. Musel jsem dokoupit hasičák.

- schvaleno uzivani stavby- docasne. Obnovujeme po 5 letech kvuli tomu zivotnimu prostředí.  

- stavba vlozena do katastru

jen dopisu,  ze podminkou hypoteky bylo do dvou let zlegalizovat stavbu toho pristredku .  Stihlo se to tak tak. Jinak hrozily celkem velke pokuty za nesplneni podminek banky.

jinak ten pristresek stavel bejvalej majitel, velkej kamos sefa mistniho stavebniho uradu. Honzo muzu si tu postavit.... Jojo. :D . Nastesti promne vedouci uradu je porad ten stejnej :)

DSC_1137.JPG

DSC_1138.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekny to mas Petre a slusny martirium. Ja opravdu budu bourat puvodni legalni a misto ni delat jinou, krapet vetsi. K tomu bude prifarene sezeni, ale jen s pergolou, bez zastreseni, a pristenek pro motorku, takze si s nejakyma povolenima nebudu delat hlavu. Jedni sousedi jsou uplne v pohode, druha je firma, kde dodrzim dva metry, a treti jsou ti, co mi sebrali prouzek pozemku, a jsou tam v najmu, tak ty to asi taky zajimat nebude :), kazdopadne dekuju za fotky a inspiraci. Asi to budu mit bez oken jako doposud, a jen dvoukridle dvere. Svetlo tam taky nebude, doposud tam taky nebylo a vzdy jsme tam vse nasli :D, hasicak si nejakej vezmu na firme :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Nechci zakládat nové téma,tak to zkusím šoupnout sem.

Mám v plánu stavět přístřešek na auta a potřeboval bych takovej trochu nástřel,na co se mám připravit.Jestli je tu nějakej "Bořek stavitel" nebo někdo kdo tomu rozumí,chtěl bych poprosit jestli by mi mohl trochu nastínit,jaké by bylo dobré použít rozměry řeziva.Moje představa je taková,že přístřešek bude širokej 8m a bude ukotvenej k baráku.Délka přístřešku by byla 5,5 až 6m a výška něco málo přez dva metry.Ideální by byl volný vjezd ale není problém dát doprostřed ještě stojku.Takže jak silné stojky a trámy použít? Jo a střecha bude pravděpodobně plechová.

Moje vize viz.obr.  Je to hodně poddimenzované? 🤔 Hlavně mě nekamenujte,tomuhle fakt nerozumím.😁

pristresek1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, *nohafuc* napsal:

Nechci zakládat nové téma,tak to zkusím šoupnout sem.

Mám v plánu stavět přístřešek na auta a potřeboval bych takovej trochu nástřel,na co se mám připravit.Jestli je tu nějakej "Bořek stavitel" nebo někdo kdo tomu rozumí,chtěl bych poprosit jestli by mi mohl trochu nastínit,jaké by bylo dobré použít rozměry řeziva.Moje představa je taková,že přístřešek bude širokej 8m a bude ukotvenej k baráku.Délka přístřešku by byla 5,5 až 6m a výška něco málo přez dva metry.Ideální by byl volný vjezd ale není problém dát doprostřed ještě stojku.Takže jak silné stojky a trámy použít? Jo a střecha bude pravděpodobně plechová.

Moje vize viz.obr.  Je to hodně poddimenzované? 🤔 Hlavně mě nekamenujte,tomuhle fakt nerozumím.😁

pristresek1.jpg

To bude šikmá střecha?

1)chybí ti tam šikmé vzpěry

2)ty latě až ti na to napadne sníh,tak se prolomí střecha,musel by jsi tam dát jako Radim trámy 16x20

3)pokud nebudeš dávat uprostřed těch 8m sloup,tak by tam musel být tram cca 14x48

4)kdo ti to bude dělat ten by to měl umět spočítat,nebo pojedeš svépomocí?

Pro inspiraci můj carport

15519382492991966196494.jpg

15519383031061696431412.jpg

15519383209241906967874.jpg

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Charlie 1 napsal:

To bude šikmá střecha?

1)chybí ti tam šikmé vzpěry

2)ty latě až ti na to napadne sníh,tak se prolomí střecha,musel by jsi tam dát jako Radim trámy 16x20

3)pokud nebudeš dávat uprostřed těch 8m sloup,tak by tam musel být tram cca 14x48

4)kdo ti to bude dělat ten by to měl umět spočítat,nebo pojedeš svépomocí?

Ano střecha bude šikmá

1)Vzpěry tam samozřejmě budou,je to jen můj hrubej náčrt

2)O to mi právě jde,jak silné trámy použít.Na obrázku je jen moje úvaha.

3)Uprostřed sloup pravděpodobně bude,aby tam nemusel být tak vysokej trám

4)Zatím netuším kdo to bude dělat,ale než to někomu zadám,tak bych byl rád trochu v obraze,protože tomuhle fakt nerozumím.Dneska ti firmy nakecaj cokoliv.A jak píšeš "kdo ti to bude dělat ten by to měl umět spočítat" ,ale to ještě neznamená,že to fakt spočítat umí.Už jsem potkal hodně rádoby odborníků,proto jsem opatrnej a raději si o tom dopředu něco zjistím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, morepower napsal:

@Charlie 1 proč máš vzádu tak nestandardně ty pásky?

Aby pomohli vynést váhu je to 7m, aby ten zadní tram nemusel být bago jako ten vepředu....

Tak řemeslníci a tesaři je kapitola sama pro sebe,3 mi řekli ,že na to chtějí projekt jak to mají udělat a když jsem jim řekl, že by to měli umět spočítat jaký průřez trámů zvolit tak se na mě dívali jak dementi....

Ještě ,že jsem na to přemluvil,fachmana,který mi dělal vazbu na barák,už byl v důchodu a moc se mu nechtělo....vzal tužku spočítal to, udělal bez projektu.Holt bohužel takových mistrů už je málo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7m je nic

Jak je silný ten plech, 10mm?  Hlavně, že jsi tu psal, že nechceš žádnou hrachovinu jako v obi či  bau. Pro auta krytina tašky, není nic lehčího. 🤔Pak to takhle vyseknete. 

A pak v porovnání s bungalovem tam pro auta necháš postavit tohle. Proč máš  vedle v baráku  garáž, když stále vše tak počítáš co se vyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Charlie 1 napsal:

Aby pomohli vynést váhu je to 7m, aby ten zadní tram nemusel být bago jako ten vepředu....

Tak řemeslníci a tesaři je kapitola sama pro sebe,3 mi řekli ,že na to chtějí projekt jak to mají udělat a když jsem jim řekl, že by to měli umět spočítat jaký průřez trámů zvolit tak se na mě dívali jak dementi....

Ještě ,že jsem na to přemluvil,fachmana,který mi dělal vazbu na barák,už byl v důchodu a moc se mu nechtělo....vzal tužku spočítal to, udělal bez projektu.Holt bohužel takových mistrů už je málo...

aha, dík za vysvětlení. Mě to teda přijde divný (myšleno divně vypadající). I to, že jsou různě silný trámy a kvůli jejich použití se tam udělá takovejhle pásek nesouměrnej. Ale proti gustu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Milan+ napsal:

7m je nic

Jak je silný ten plech, 10mm?  Hlavně, že jsi tu psal, že nechceš žádnou hrachovinu jako v obi či  bau. Pro auta krytina tašky, není nic lehčího. 🤔Pak to takhle vyseknete. 

A pak v porovnání s bungalovem tam pro auta necháš postavit tohle. Proč máš  vedle v baráku  garáž, když stále vše tak počítáš co se vyplatí.

Asi jsem tě nepochopil🤔

Ano ta pasovina má tloušťku 10mm a co to má společného s oni a hrachovinou?

Víš na co tam vůbec je?

A co bych měl na střechu dát plech, šindel?Ne děkuji,když mám na baráku tašky tak pak už všude tašky,nechci aby  všude bylo něco jinýho...

Garáž v domě je,ale mám tam dílnu 😀, nepotřebuju auto aby bylo v teple😋,a do garáže bych 2 auta stejně nedal,takže bych musel nějaký carport udělat....

A ano máš pravdu,kdybych stavěl barák ve 40 a měl na vše čas ,tak bych udělal 2 garáž a carport součástí baráku včetně velky krytý terasy abych nemusel dělat pergolu dodatečné,a vyšlo by to levněji jestli jsi chtěl slyšet tohle....

Stavěli jsme v 25,s 80000Kc na účtě....s tím ,že budou  brzy děti ....zas takový střeleci jsme bohužel nebyli aby jsme to rozjeli ve velkým při 6% úrokach u hypo,proto se dodělává vše postupně,

Vždyť sám to máš u ty řadovky podobně 😋,akorát máš patra nad sebou a schody,taky budeš dodělávát na kraji baráku stání....ono by podruhý už každý udělal plno věcí jinak...😁

My jsme spokojený jak to máme😉

A kdo nepočítá,h.o.v.n.o má a v dnešní době to platí dvojnásob.😋

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Charlie 1 napsal:

A jak by jsi to chtěl udělat jinak?Sloupy jsem tam nechtěl kvůli najíždění,pokud by byl sloup uprostřed,pásky by byly všude stejně vysoko a trámy by měli všude stejný průřez 😉

V poho, každej podle svýho...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My sme robili pristresok, ale bola to vlastne prestavba rovnakeho typu z OBI, ale zvacsovali sme to. sirka, vyska, dlzka +  0,5m oproti povodnemu rozmeru. Tu su stojky 12 x12, krizom 7x 10 tusim, priecne 5x10 strecha plech. Plna zamkova dlazka, ultaceny štrk žabou, zaklad beton cca 60 cm. Predtym tam boli kolaje so zatravnovačiek, ale to sa mrvilo, vtačiky vyzobavali travu a tak.
Kedže to bola prestavba (nanovo 🙂 ) tak sme to robili svojpomocne. a pekne postupne, ziadne nahananie sa.

 

IMG_20180508_133141.jpg

IMG_20180508_200304.jpg

IMG_20180526_192730.jpg

IMG_20180526_192740.jpg

IMG_20180526_192753.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Charlie 1 napsal:

A jak by jsi to chtěl udělat jinak?Sloupy jsem tam nechtěl kvůli najíždění,pokud by byl sloup uprostřed,pásky by byly všude stejně vysoko a trámy by měli všude stejný průřez 😉

Eště sem o tom přemýšlel, teda, když si to nadnesl. Zvolil bych silný stojky a příhradový vazníky. Ale to jen, že se ptáš.. páč sám bych přístřech na auto nestavěl, nepotřebuju ho ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...