Jump to content
Sign in to follow this  
romandown

Poloosa - cena

Recommended Posts

Zdravím všechny,

měl jsem nějaké problémy s vibrujícím volantem, naštěstí to bylo jen nevyváženými koly, ale podle mechanika to původně mohlo být ledacos - jako nejdražší variantu jmenoval poloosu. Vzhledem k tomu, že se mi "můj" mechanik odstěhoval mimo Brno, jsem před rozhodováním, kam s autem jezdit. V servise, který jsem si vyhlídnul, mě právě postrašil tou poloosou a cenou jen za materiál min 10 tisíc. Podle jiného (který bohužel taky je pro mě docela z ruky) by to mělo stát určitě méně. Chtěl bych tedy touto cestou poprosit o Váš názor na zmíněnou cenu, případně doporučení jiného osvědčeného servisu v Brně. Jen upřesním, že se jedná o Peugeot 308SW 1,6 88kW 2010. Předem díky za každou radu či názor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj, originál poloosa pravá 7120Kč, levá 7297Kč . Dají se koupit třeba na autorozvody. cz za 2822Kč pravá a 3124Kč levá. Jinak bych to neřešil, pokud to přestalo po vyvážení kol, tak je to v pořádku.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poloosa vnitřní konec opotřebený se projevuje vibrací auta (NE VOLANTU) při záběru motoru, zhruba při 60 - 70 km/h, na 3 nebo 4 nebo 5 rychlost. Při povolení plynu ustane hned. Je cítit pod podlahou, nejvíce u spolujezdce.

Homokinetický kloub klepe v rejdu, případně při jízdě asi 30 km/h jemně hýbe do volantu - volant ti pod rukama "žije".

Píšu to proto, že servis by toto měl dobře vědět, závadu identifikovat a né tě strašit. Buď tam závadu máš (můžeš dlouho jezdit i se závadou), nebo nemáš.

Tak podle toho bych si vybíral servis - aby se vyznali a neměnili věci zbytečně.

Sem do Zábřeha je to kus, ale když jde o výdavek 7000, který je možná zbytečný... Znovu opakuju, že bych byl štastný, kdyby tak šikovný a seriozní servis byl v každém městě.

Edited by P607Olda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já to v tuto chvíli neřeším ve smyslu, kde nechat vyměnit poloosu. Vibrace přestaly naprosto spolehlivě (potvrzeno na asi 500 km). Je pro doplnění - vibrovalo mi to při cca 110 km/h. Spíš mi jde o to, jestli rovnou hledat jiný servis, protože tento je drahý a snaží se zákazníka oškubat. Prohlásil, že nevěří, že vyvážení pomůže apod. Předtím jsem u něj nikdy nebyl, tak jiné ceny a přístup k zákazníkovi nemám možnost posoudit. Každopádně jste mě utvrdili v tom, že se po jiném servisu podívám. Kdyby někdo měl doporučení pro Brno, budu vděčný. Slyšel jsem chválu na nějaký servis na Životského a na Dornychu. A pak ještě na Kuklenské.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...