Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aditivum pro FAP


milacik0203

Recommended Posts

řekl bych, že VIF FAPu zrovna moc nepřidá, pro FAP je nejlepší nafta bez bios*aček, protože spálené bios*ačky v naftě produkují nejvíce pevných částic, z nichž je drtivá většina karcinogenní.

Jinak nevím, motor z roku 2003 už má FAP? Čekal bych, že to bude tak EURO III, tedy spíš jen EGR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tenkrát už se dával FAP do 307. VIF není na prodloužení životnosti FAPu, ale na lepší mazání vstřikovacího systému a tím snížení opotřebení. Zimní navíc zlepšuje filtrovatelnost nafty při nízkých teplotách. Jinak na FAP nemá žádný vliv. Používám ho na druhém autě s FAP a nikdy jsem s ním neměl problém. VIF používají např. Benzina, OMV na aditivaci paliv, takže si člověk pomocí něj udělá z normální nafty prémiovou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VIF dává do paliv Benzina nebo Čepro, OMV určitě ne. Prémiová paliva OMV do ČR dováží. VIF je v oblasti aditiv asi jako Škoda v ČR (hromada srovnatelných, často v něčem lepší, ale je "náš"...

Za mne - přestanu jsem používat VIF a auto mi přestane nesmyslně hlásit(při plynulé jízdě 300km po dálnici) , že nemůže zregenerovat. VIF občas, ale raději se rozhlédnu jinde, myslím, že si úplně nerozumí se složkami FAP aditiva, které mají zajistit nižší zápalnou teplotu sazí. Zkušenost je ovšem empirická, nepodložená ničím jiným, než osobním názorem z provozu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ahojda Peugeotaci, mám dotaz mám Peugeota 407sw 1,6Hdi r.v.2007 zjistila jsem že se mají do auta lit aditiva, ale pro FAP nemyslim ty do paliva jedna se o Eolys Walker akorát že je více druhů a tak se chci optat zda by jste mi někdo neporadil které to má přesně být??Předem díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji ono už právě je potřeba dolít, ale jsem z toho úplně v ři..  Jelikož ono je více druhů a já nevím jaký zvolit či podle čeho to zjistit abych zvolila ten správný. 

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...