Jump to content
milacik0203

Aditivum pro FAP

Recommended Posts

řekl bych, že VIF FAPu zrovna moc nepřidá, pro FAP je nejlepší nafta bez bios*aček, protože spálené bios*ačky v naftě produkují nejvíce pevných částic, z nichž je drtivá většina karcinogenní.

Jinak nevím, motor z roku 2003 už má FAP? Čekal bych, že to bude tak EURO III, tedy spíš jen EGR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, tenkrát už se dával FAP do 307. VIF není na prodloužení životnosti FAPu, ale na lepší mazání vstřikovacího systému a tím snížení opotřebení. Zimní navíc zlepšuje filtrovatelnost nafty při nízkých teplotách. Jinak na FAP nemá žádný vliv. Používám ho na druhém autě s FAP a nikdy jsem s ním neměl problém. VIF používají např. Benzina, OMV na aditivaci paliv, takže si člověk pomocí něj udělá z normální nafty prémiovou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

VIF dává do paliv Benzina nebo Čepro, OMV určitě ne. Prémiová paliva OMV do ČR dováží. VIF je v oblasti aditiv asi jako Škoda v ČR (hromada srovnatelných, často v něčem lepší, ale je "náš"...

Za mne - přestanu jsem používat VIF a auto mi přestane nesmyslně hlásit(při plynulé jízdě 300km po dálnici) , že nemůže zregenerovat. VIF občas, ale raději se rozhlédnu jinde, myslím, že si úplně nerozumí se složkami FAP aditiva, které mají zajistit nižší zápalnou teplotu sazí. Zkušenost je ovšem empirická, nepodložená ničím jiným, než osobním názorem z provozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahojda Peugeotaci, mám dotaz mám Peugeota 407sw 1,6Hdi r.v.2007 zjistila jsem že se mají do auta lit aditiva, ale pro FAP nemyslim ty do paliva jedna se o Eolys Walker akorát že je více druhů a tak se chci optat zda by jste mi někdo neporadil které to má přesně být??Předem díky. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Děkuji ono už právě je potřeba dolít, ale jsem z toho úplně v ři..  Jelikož ono je více druhů a já nevím jaký zvolit či podle čeho to zjistit abych zvolila ten správný. 

Edited by brixtr
necituj předchozí příspěvek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...