Přejít na obsah
StibTo

Superb 3.6 V6 liftback - odměřeno na MAHA LPS 3000 4×4

Recommended Posts

před 20 hodinami, h4wk3y napsal:

@StibTo Tak mi to nedalo a koumal jsem a alarm nejspíš máš. Musel bys mrknout na střešní osvětlení pro zadní sedadla - tam by měly být do stran takové dva senzory s mřížkou (=ultrazvukové hlídání vnitřního prostoru)

to mam ja i vepredu. A neni jednodusi to auto proste rozhoupat nebo pri alarmovanem aute otevrit kapotu a bud to houkat bude nebonebude? Ja na to e to ma alarm prisel hned druhou noc co jsem to privezl. Asi tipari zkouseli, zda to rve ci nerve....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju k novému vozu. Tedy především ke zvolené motorizaci. Paradoxně je tato jednotka velmi spolehlivá a doporučovaná, pokud chce člověk pod kapotou benzin (1.8 a 2.0 TSI jsou loterie)

Tak přeju ať šlape.

DSG má mokrý spojky, takže vydrží hodně. Doporučuje se měnit olej každých 60tis a máš klid.

Jak jsi spokojený s podvozkem ve srovnání se 407? Škodovky jsou vždy tak zvláštně naladěné, zvlášť v této generaci. Podvozek se jeví v nižších rychlostech jako tuhý a na nerovnostech bouchá a přenáší rázy. Ale ve vyšších je auto měkké a dost se houpe, na vlnách působí až nervozně. Dlouhá karoserie liftbacku se také více kroutí než u sedanu 407. A do zatáček se Superb příliš skládat nechce.

Ale v přímce je to raketa :).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Děkuji :papa   Má to 120 tisíc, olej v DSG byl měněn ve Škodovce při 59 a 118 takže teď mám na dlouho klid. Haldex při 90 takže tam taky. Jinak jsem spokojen, samozřejmě je to delší než 407 a podvozek je naladěn trochu jinak, ale zase je to o 7 let mladší auto, zdá se, že nic není vymlácené nebo jinak, než by mělo být. Zatím tedy mohu potvrdit že Superb žehlí nerovnosti moc pěkně, samozřejmě vepředu je hodně těžký motor, takže přes příčné prahy atd zkrátka musím opatrně. Naopak přesah před předními koly je oproti 407 tak o třetinu kratší navíc mám senzory i vepředu, takže často třeba i při vyjíždění "šroubovicí" z podzemních garáží PDC zapnu abych to někde předkem neštrejchl :super

K motoru není co dodat, sice nejužranější (ale 1.8TSI na tom není o moc lépe) ale nejspolehlivější. Sečteno podtrženo - jediné co zatím vnímám že mohli "soudruzi" vyřešit lépe je jen 60L nádrž (a stejně tam nikdy nikdo 60L nenacpal) oproti tuším 70L u Passat R36. v praxi to znamená nájezd okolo 500-600km na nádrž kombinovaně, ve městě spíš 400.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku