Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Škoda Superb II 3.6 VR6


Guest StibTo

Recommended Posts

V 28. 9. 2018 at 19:51, Agrafik napsal:

Kosika? Kudy jsi jel , kam? a za kolik byl trajekt?

Praha > Livorno. Trajekt 2 osoby + auto a zpět tuším 250€

image.png.f6cd96a66b001b657736e7db9b1d0e6a.png

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chystáš se na Korsiku? Supík jel přes Německo a Rakousko, celkově 1.100km bez pár km, tam jsme vyjížděli v sobotu v 08:45 ráno a do hotelu v Livornu dorazili zhruba ze 21:45, takže 13 hodin. Samozřejmě včetně několika přestávek, nejdelší z nich cca 30 minut na oběd na odpočívadle v Německu. Výsledná spotřeba 8.9L/100. Rakouskou dálniční známku jsme pořizovali dopředu, po cestě jsme platili pokud mi paměť slouží už jen průsmyk v Rakousku a mýta v Itálii. 

1902576895_Beznzvu.thumb.png.8fa78ac9ee5d685bc2dad5981ba55f7b.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chystám a sbírám tipy... 13hod,to je pohoda a na trajektu se dá odpočinout. Jak dlouho to pluje? Na trajektu bylo na Supa dost místa? Na lodi jsem s autem ještě nebyl, tak vůbec nevím co a jak. Livorno je údajně na Korsku optimální . Jinak spotřebu máš v pohodě, předpokládám, že jsi to na dálnicích nešetřil ,hlavně v Německu :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladas spravne, Deutsche Autobahn se musela vyuzit :)  Ale jelo se tak 150-170 prevazne, misty 200 no a samozrejme jsem neodolal a jednou zkusil VMAX (teda 1x tam, 1x zpet). Mista na trajektu bylo hodne malo, fedruji to tam pod tlakem, auta namackany na sebe tak, ze se z nich neda pomalu vylezt... z toho jsem mel dost vitr, ale vse dobre dopadlo. Z Livorno do Bastia tj na severovychod Korsiky to plulo 4,5h. Na lodi jsem si teda osobne moc neodpocinul, ten hluk od lodniho motoru je vsudypritomny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak zase malý update - přezutí na zimní. Koupeny nové Barum Polaris 5 225/45/17 94V XL. Jinak stav km 134.000 a pěkně mě teda Škodovka štve s nulovanim malého počítadla po 99h jízdy nevím který jouda to vymyslel. V 407 to jelo do 9.999km a ty tam pak zůstaly do ručního vynulovani :roll

20181110_132949.thumb.jpg.448ee6f10f349a4beba5c0c32c67c34a.jpg

20181110_133008.thumb.jpg.f5fed6124636785bdef12cfc64c098e3.jpg

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kirkiz na Skoda Home jsem paralelně asi od ledna, o Ferdovi vím. Sice mág ano, ale za nakodovani pár věcí si pry vezme i 1500... To už to možná ozelim, leda by se vyskytlo víc věcí. Například deaktivace sledovani zarovek v dennich pokud bych se rozhodl dát LED. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Dnes při stavu 137.500km konečně vyměněn olej v motoru samozřejmě včetně filtru.  Chtěl jsem to udělat v půlce předepsaného intervalu, no přetáhl jsem o 2.000km. Množství oleje = 6L. Příště ve 150.000km. Jinak mě to celé vyšlo na necelých dva a půl tisíce i s prací, v autorizáku za to chtějí 5.400 nicméně od stáří 5 let jsou snad nějaké slevy... :)

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

 spotrebu z budiku ani neregistruju , diky DO startu tam ted furt sviti 11,9 :D ale v reálu jsem stále na svejc +/- 9 ;)

 

Tome tohle je 4wd viď? Doporučuju výměnu i oleje v difu.

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj 4x4 Haldex pátá generace. Olej v diferenciálu je v plánu, vedu si teď ten podrobný rozpis, jen jsem se ještě úplně nerozhodl, zda u oleje v DSG a diferaku taky zkrátit interval na polovinu (zatím jsem to udělal u vzduchového filtru a oleje v motoru, některé ty jejich intervaly jsou fakt nesmysl) 

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...