Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Škoda Superb II 3.6 VR6


Guest StibTo

Recommended Posts

@John_Ice Jen rok a půl ;)

Ale to byl příklad. Je toho víc daleko víc co třeba Elegance má a Ambition ne. Aspoň že mám Bolero a ne Swing, bixenony a ne halogeny, tažné ve VTP, výhřev všech 4 sedaček a ne jen předních atd. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, vagi napsal:

Vše super, jen to DSG, to je jediná věc, kterou bych (hlavně) u ojetého auta nesnesl (ale to je můj problém) :(

Tak ono je ojeté auto a ojeté auto... Taky jsem měl z DSG strach nicméně olej byl měněn dle předpisu, já v tom pokračuji. Nebo nevím jak jsi to myslel. To, že cuka a občas "váhá" je třeba vlastnost, ne porucha... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projev DSG jsem nemyslel, ale spíše ojetina + DSG --> dokud funguje, OK, ale až se něco ptento...tak to levný nebude.

A jak víme, při špatném servisu oleje dokáže DSG pozlobit velmi brzy a horší, když člověk koupí auto, kde majitel kašlal na výměnu oleje v DSG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@vagi   Souhlas. Repase DSG několik desítek tisíc korun... V mém případě to byla právě nakonec sázka na jistotu - chtěl jsem jiný, výrazně lépe vybavený kus ale koupil jsem tohle a to v GlobalAuto v Praze. Bylo mi vysvětleno, že oni dělají v podstatě fleet management - fleetové vozy k nim jezdí oni tomu udělají STK a podobně. No a tu a tam když skončí "pronájem" si auto stáhnou k sobě, možná odkoupí a prodají si to sami. Takže vlastně inzerují auta o která se často od 1. prodeje starali. Superb měl poctivé záznamy v servisní knížce, navíc jak píšu v prvním příspěvku ověřeno ještě v elektronickém systému přes @MilanF1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak máme také přezuto na zimáky. Koukal jsem zde pár stránek zpět a v podstatě nic moc se nezměnilo takže nová fotka není třeba stačí přesně po 1 roce ocitovat TENTO příspěvek. Dvě poznámky - auto má místo 134.000km teď 148.000km a barák má novou fasádu jinak ALU i pneu beze změny :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎07‎.‎11‎.‎2019 at 18:17, StibTo napsal:

@John_Ice Jen rok a půl ;)

Ale to byl příklad. Je toho víc daleko víc co třeba Elegance má a Ambition ne. Aspoň že mám Bolero a ne Swing, bixenony a ne halogeny, tažné ve VTP, výhřev všech 4 sedaček a ne jen předních atd. 

jasně, to jen bylo to takové to malé šťouchnutí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však v pohodě :) Ono to je taky o tom, že s jídlem roste chuť, že. Alespoň já to tak mám a nemám problém si to přiznat. Motor a výkon mi zatím stačí, ale co se výbavy týká občas už po něčem tu a tam pokukuju. Tak třeba Columbus navigaci mít nemohu (dodělat) protože dle kódů v servisce nemám GPS anténu - Superb jí mívá v zadním skle - tj muselo by se předělávat úplně vše a na to kašlu. Tím pádem taky nebude zadní kamera. Co se případně dá přehodit pokud mi někdy drbne jsou sedačky a tapce včetně roletek a lepších repro. Ale to je tak 20.000,- + X hodin práce a zase - nevím, zda to za to stojí. A takhle bych mohl pokračovat. Zkrátka - nemít auto ve stavu, v jakém je (TOP) vyplatilo by se víc prodat to a koupit SII pofacelift ve vyšší výbavě... 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes zkontrolován tlak v zimních pneu, přijde mi, že to je snad úplně poprvý co mi přes letní sezónu během skladování skoro vůbec neušly. Dal jsem 2.5Bar na přední a 2.3Bar dozadu. Zkontroloval jsem dotažení šroubů kol a jel trochu vyhnat pavouky z výfuků na dálnici. Manuální režim na DSG spolu s řazením pod volantem a možnost kick-down přes spínač v podlaze za pedálem plynu super věc. Ve 170 na 6tku to podřadí na 4ku, pak pěkně počkat do kraje omezavače (6.500ot/min) a pak teprve další stupeň... 😍

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dnes ráno auto vyzvednuto opět z Porsche Praha Prosek, výměna nakonec obou upínacích i koncových lišt okolo čelního skla. K tomu preventivně při stavu ~150.000km palivový filtr (a už ho nebudu muset řešit nikdy).

Takže Superb už Vánoční dárky dostal - od září intervalová prohlídka, doplatek po opravě po nehodě za oba klaksony a olej+filtr DSG v půlce intervalu a teď tohle suma sumárum asi tak 17 tisíc Kč.

20191128_100515.thumb.jpg.5ac9ea1eaab0f31fb9792a8ce096e7f3.jpg   20191128_100507.thumb.jpg.3268dcc78c2899f1f78651ba57ca3e80.jpg

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 11. 2019 at 13:51, StibTo napsal:

Tak dnes zkontrolován tlak v zimních pneu, přijde mi, že to je snad úplně poprvý co mi přes letní sezónu během skladování skoro vůbec neušly. Dal jsem 2.5kpa na přední a 2.3kpa dozadu.

Myslel jsem si, že po těch všech trápeních s jednotkami tlaku už budeš mít přehled :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MJSytic  Teď se trochu nechytám nač narážíš?

EDIT - uff už jsem si vzpomněl, nějaký fail před asi 2-3 lety se 407 kdy jsem na benzínce u půjčené hlavice ke kompresoru odečítal ze špatné stupnice :D

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...