Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Škoda Superb II 3.6 VR6


Guest StibTo

Recommended Posts

před 20 hodinami, h4wk3y napsal:

@StibTo Tak mi to nedalo a koumal jsem a alarm nejspíš máš. Musel bys mrknout na střešní osvětlení pro zadní sedadla - tam by měly být do stran takové dva senzory s mřížkou (=ultrazvukové hlídání vnitřního prostoru)

to mam ja i vepredu. A neni jednodusi to auto proste rozhoupat nebo pri alarmovanem aute otevrit kapotu a bud to houkat bude nebonebude? Ja na to e to ma alarm prisel hned druhou noc co jsem to privezl. Asi tipari zkouseli, zda to rve ci nerve....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju k novému vozu. Tedy především ke zvolené motorizaci. Paradoxně je tato jednotka velmi spolehlivá a doporučovaná, pokud chce člověk pod kapotou benzin (1.8 a 2.0 TSI jsou loterie)

Tak přeju ať šlape.

DSG má mokrý spojky, takže vydrží hodně. Doporučuje se měnit olej každých 60tis a máš klid.

Jak jsi spokojený s podvozkem ve srovnání se 407? Škodovky jsou vždy tak zvláštně naladěné, zvlášť v této generaci. Podvozek se jeví v nižších rychlostech jako tuhý a na nerovnostech bouchá a přenáší rázy. Ale ve vyšších je auto měkké a dost se houpe, na vlnách působí až nervozně. Dlouhá karoserie liftbacku se také více kroutí než u sedanu 407. A do zatáček se Superb příliš skládat nechce.

Ale v přímce je to raketa :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji :papa   Má to 120 tisíc, olej v DSG byl měněn ve Škodovce při 59 a 118 takže teď mám na dlouho klid. Haldex při 90 takže tam taky. Jinak jsem spokojen, samozřejmě je to delší než 407 a podvozek je naladěn trochu jinak, ale zase je to o 7 let mladší auto, zdá se, že nic není vymlácené nebo jinak, než by mělo být. Zatím tedy mohu potvrdit že Superb žehlí nerovnosti moc pěkně, samozřejmě vepředu je hodně těžký motor, takže přes příčné prahy atd zkrátka musím opatrně. Naopak přesah před předními koly je oproti 407 tak o třetinu kratší navíc mám senzory i vepředu, takže často třeba i při vyjíždění "šroubovicí" z podzemních garáží PDC zapnu abych to někde předkem neštrejchl :super

K motoru není co dodat, sice nejužranější (ale 1.8TSI na tom není o moc lépe) ale nejspolehlivější. Sečteno podtrženo - jediné co zatím vnímám že mohli "soudruzi" vyřešit lépe je jen 60L nádrž (a stejně tam nikdy nikdo 60L nenacpal) oproti tuším 70L u Passat R36. v praxi to znamená nájezd okolo 500-600km na nádrž kombinovaně, ve městě spíš 400.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Myslím. Vjezd / výjezd je sroubovice s nesmyslnymi rantly dole, je to cely podřený od pneu a kol jiných nešťastníku. Takže jedu pomalu s manuálně zaplymi senzory a hlídám si odstup. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu poprvé vyzkoušeno tažné (nepočítám-li montáž před měřením na brzdě). Za půjčení a rady děkuji @Scratch musel jsem jen koupit redukci pro elektriku, je tam 13ti PIN. Závěrem jedna fotka :)

20180526_104448.thumb.jpg.a0cfb19a9d54cdf43f244edbb10c133e.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 5 týdnů později...

Minulou středu jsem měl od rána auto přistaveno v Praze v TimeWashCars na čištění interiéru (konečně) po dovolené. Samotné luxování, tepování sedaček, otření plastů celkem cajk, no, za 600,- za voucher ze Slevomatu "co bych nechtěl" (míněno nějaké mouchy by se našly, ale celkově asi spokojenost). Na místě mi nabídli čištění motoru za 300,- způsobem nanesení chemie > opatrný oplach > vysušení > oživení plastů. Trochu jsem se zdráhal, ale prý jsou dobře pojištěni :D tak jsem to risknul. ne, že bych si motor neuměl očistit sám, ale na wapku nebo prostě polití vodou bych si nikdy netroufl. Výsledek myslím celkem fajn :super

20180718_194625.thumb.jpg.a661d613fe95b69c09640d9667c4cfdd.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lekce z udáváni spotřeby u našich plechových miláčků... Zapomeňte na blafy typu zlomek vyjete nádrže a podobně. V tomhle je vše. Město, mimomesto, dálnice a to i slavná Deutsche Autobahn bez limitu. Obsazení auta různé. Takže pokud by někoho snad zajímalo, za kolik že ta 3.6V6 umí skutečně jezdit:

20180730_184009.thumb.jpg.15af142675fa954a802306ea357f3dff.jpg

20180730_184036.thumb.jpg.75812a2347e8a98a7cdb3095ebdc2750.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Milan+ napsal:

A pak sem dej jen město. Couracky od nuly. :P

Se služební naftou jedem za polovic se Supem ať 1 či 3

A o čem to vypovídá? Že když se o SII dá dočíst, že "město do 15L" že tomu tak skutečně je? Protože můj příspěvek byl o tom, že o SII s V6 se dozvíš, že se máš smířit se spotřebou 10L a budeš v pohodě.

A za kolik jsi jezdil či jezdíš se služebním smradlákem mě - promiň - ale opravdu nezajímá, to je jako porovnávat jabka a hrušky ;)

 

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...