Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Škoda Superb II 3.6 VR6


Guest StibTo

Recommended Posts

před 13 hodinami, Davidak79 napsal:

V tomhle případě kdy je poškození "minimální" budeš paběrkovat , teď  ti to za to stojí ??

Kdo říká že mi to za to stojí a že to udělám a přihlásím se? Jen se ptám na podrobnosti, když je mi to tu doporučováno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ozzy56 no ka bych tohle asi prehledl... Me by zajimal stav dilu a ne interieru.... Jsou to asi demwnti, ze potrebuji novy drzaky. Ted jsem sundavaal z volva i mondea tapece a mam uplne vse, a nic zniceneho praskleho. A to mi to trvalo tak 10 min jedny dvere, u volva mene....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Scratch  člověče, když už sem něco píšeš nalitej, tak si to po sobě aspoň přečti :D  A k tématu - že část příchytek vezme při demontáži za své dovedu pochopit. Že je nenahrazují automaticky u opravy v ceně desítek tisíc nikoliv (ale v pátek po mé reklamaci to najednou šlo - a byly k mání,  co?!!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

apriori jsem psal z mobilu kdyz jsem ridil, takze to fakt nebudu cist dvakrat........ a za druhe, pokud jsem mechanik a necim se zivim, tak by aspon u me tahle banalita vubec nemela nastat, abych z*neumím psát slušně*il prichytky..... pokud to nejsou jednorazovky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

S příchytkama je to vždy anabáze. Třeba u japonců se nestane že by ulítla. Nadruhou stranu U Citroenu a Peugeotů snad všechny. Kupuju je pořád.

Měli je v těch dveřích vyměnit, ale tipuju že je to tak trochu rutina. Bum, bum, tapec je naraženej a sedí - ovšem né dokonale. Dám tam šroubky, ono si to dosedne. No nedosedlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Scratch napsal:

jsem psal z mobilu kdyz jsem ridil, takze to fakt nebudu cist dvakrat........ 

Hm, tak tím bych se tady ale vůbec nechlubil... 😏

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StibTo podle občanského zákoníku, pokud ti vznikne újma cizím zaviněním, máš nárok na uvedení všeho do stavu před vznikem újmy a ev. na kompenzaci, pokud původního stavu tak nějak nejde dosáhnout. Taky by neměla klesnout "kvalita" tvého života než se nápravy dosáhne.

S pojišťovnama se to má tak, že oni moc dobře ví, na co máš nárok, ale říkat ti to nebudou. Když se o to přihlásíš a zduvodníš to, dostaneš zaplaceno.

Nekdo to má tak, že to neřeší, protože mu to je jedno nebo je to pod jeho úroveň, což naprosto chápu. Já si s pojišťovnama chci udržet vyrovnanou bilanci, takže vzhledem ku různým pokutám a šíleným nedoplatkům do priblblého fondu za auta, která za celý rok vyjedou treba jen jednou, ty pojišťovny dřu, co jen to jde a nenechám jim ani korunku. 

PS: já ti nic nedoporučuju, jen jsem se zmínil, na co máš nárok

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@David 106s16  Tak za to samozrejme dekuji, nicmene zde nebylo poskozeni tak velke (a uz vubec ne nevratne) aby tohle melo smysl pokouset.

Jeste k te oprave - predpokladam, ze je ze zakona nejaka zaruka na provedene prace? Tj mam narok reklamovat to (znovu) pokud by se neco objevilo, napriklad reznouci prah/dvere pokud to neosetrili poradne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StibTo o náhradu různých škod se můžeš přihlásit do 3 let. Pokud ti to do te doby zrezne a prokážeš, ze to bylo opravou po nehodě a servis to nemohl technologicky zvladnout líp, tak by pojišťovna musela plnit. Ale to je jen hypotetická možnost, tohle by fakt za to nestálo.

Co se týče opravy, servis na to urcitě musí držet běžnou záruku, je to pořád jen normální oprava a je jedno kdo to platil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím Charlie jak to přesně opravili, fotky před jsi viděl.... A ještě nemám k dispozici finální fakturu.

A to řešíš proto že jsi "šel rozpočtem" ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám k dispozici finální fakturu, kterou zároveň posílají na pojišťovnu viníka k proplacení.

Výsledná částka je 70.000Kč jo a ten práh ("postranice") vytahovali a opravovali.

EDIT: plus ještě těch 24.000 za pronájem Octavie 

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme za sebou intervalový servis po 2 letech a bezmála 30.000km od posledního servisu předtím, než jsem auto koupil.

V Porsche Praha Prosek měněno: olej v motoru + filtr, olej spojka Haldex 4x4, všechny svíčky, kabinový filtr a brzdová kapalina. K tomu drobné opravy - demontáž a spasování zadního nárazníku, oprava krytky zámku kufru, oprava (tentokrát správně, ne drcpáskou jako loni v Auto Branka) vibrující palivové hadičky, vytlumení palivového vedení.

Vše důležité je zapsáno v servisní knížce a prodloužena záruka mobility :)

serviska.thumb.jpg.4df95703713e7ebccb5c1c86aa8b2f05.jpg

Omezení vibrace palivové hadičky verze Auto Branka

verze_Branka.thumb.jpg.6886890f88fedfd3321d88c91b18a53f.jpg

Omezení vibrace palivové hadičky verze Porsche Praha Prosek

hadicka.thumb.jpg.a8977c11cc2784735fb6839485f0e1cd.jpg

Nárazník a zámek kufru stav před

680731765_naraznik_PED.thumb.jpg.255adf81486164849fba4ffe2bbf34e1.jpg

Nárazník a zámek kufru stav po

naraznik_PO.thumb.jpg.7e0b0cc7ef800c3527c9fcf8805f5b9d.jpg

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...