Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Škoda Superb II 3.6 VR6


Guest StibTo

Recommended Posts

Ano, 11 hodin práce s tím, že Tomáš pomáhal. Měli jsme jen krátkou pauzu na oběd, jinak jsme se nezastavili.

Nicméně měli jsme docela dobrý čas, proto jsem ještě vyleštil okna a aplikoval tekuté stěrače.

Na auto nepřišel klasický vosk (carnauba), ale od Meguirs nejvyšší řada ochrany na bázi polymerů s vysokým stupněm hydrofobity (odpudivost vody). Cenově úplně jinde než vosk. Nejedná se o keramickou ochranu, proti ní mám své výhrady.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keramickou ochranu s běžnými prostředky na lakovne nejsem schopen bezpečně odstranit. Aneb je problém daný díl obrousit, aby mohlo dojít k jeho prelakovani v případě opravy.  Aneb ta ochrana je hodně tvrdá. 

Dále jsem nezjistoval. Nevím, jak je to s prodloužením životnosti u keramiky. 

Meguiars má prodloužení ochrany uživatelsky jednoduchý, v rozprasovaci roztok, který se aplikuje po umytí a ususeni.  Netřeba znovu lestit. Roztok za méně než 1000 Kč je na opravdu hodně aplikací. Odhadem tak 20 (na 20 měsíců). Teoreticky lze do nekonečna udržovat ochranu laku a hydrofobitu.  

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to takový pasácky auto no 🤣 Nejraději bych je tam už nechal. Teču z toho. Fakt nádhera. Akorát jsem si je dneska moc fajnove prehustil, kéž bych já kdysi dával ve fyzice víc pozor. Zase me zmatly stupnice na manometru na benzince výsledek doma odkontrolovano - 3,2 atmosféry. Má být 2,5 že jo. Ach jo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na předchozím autě jsem měl originál TPMS které ukazovalo tlaky na displeji a při fouknutí na 2,5 při studených kolech ( jak je doporučeno ) to při ostřejší jízdě a jízdě po dálnici vylejzalo až na 2,8 . Při jízdě na dovču 95% dálnice jsem poslechl a foukl kolana dle tabulek na 2,7 a v polovině ccesty jsem to odfoukával protože tlak 3,0  se mi moc nezamlouval. ( 225/45/17)  TPMS ukozavalo sakra přesně . Jednou jsem na benzínce po výměně sady dofoukl kola a po odjíždění mi cvakaly zuby hned mi bylo jasné že je něco špatně , po ujetí cca 2 - 3 km se aktualizovaly tlaky na displeji a tam 3,5 . Vrátil jsem se na benzinu  že jim to ukazuje špatně a během několika dnů tam byla nová pistole s měřákem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...