Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Škoda Superb II 3.6 VR6


Guest StibTo

Recommended Posts

Takhle jsem jednou při přezouvání na letní našel v kole "lepeňák". Kolo drželo celou zimu, ale hned jsem ho hodil do kufru a frčel do pneuservisu. Jinak musím zaklepat, že co jezdím, tak na mojim (17 let) ani jednou defekt. Na služebáku (ford trazit) asi 2x.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám fakt smolné období... Po tom co přestala fungovat LED v denním světle a po defektu dnes neúspěšný pokus s @Vena garážmistr o výměnu zadních brzdových kotoučů a destiček. Krom faktu že jsme jeli shánět správný nástavec na golu (Škodovka prostě musí mít něco extra) tam pak k 1 ze 2 šroubů prostě vůbec nebyl přístup, v autorizaku na to musí mít asi nějaký speciální nástroj. A pokus o sjednocení žárovek v parkovackach také neúspěch, prostě ta jedna ne a ne jít vyndat a zničit jsme nic nechtěli. ACH JO! 😣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 36 minutami, StibTo napsal:

Mám fakt smolné období... Po tom co přestala fungovat LED v denním světle a po defektu dnes neúspěšný pokus s @Vena garážmistr o výměnu zadních brzdových kotoučů a destiček. Krom faktu že jsme jeli shánět správný nástavec na golu (Škodovka prostě musí mít něco extra) tam pak k 1 ze 2 šroubů prostě vůbec nebyl přístup, v autorizaku na to musí mít asi nějaký speciální nástroj. A pokus o sjednocení žárovek v parkovackach také neúspěch, prostě ta jedna ne a ne jít vyndat a zničit jsme nic nechtěli. ACH JO! 😣

Tady už je vzadu elektrika? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, Davidak79 napsal:

čas změnit značku auta ? :D  ( vím že to není moc k smíchu )

Otázka je zda by to jinde bylo lepší :) Tady tedy práci ztěžuje i fakt že to je čtyřkolka... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
před 9 hodinami, StibTo napsal:

No jo, tohle jsme k dispozici bohužel neměli..

Ono to taky stojí hrozný peníze.
Vyráběl jsem si to - z toho klíče co máš na fotce jsem odbrousil obal, no a pak už jen matici a navařit.
No "jen" navařit - nechával jsem to zavařit u zámečníků, aby to pořádně drželo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě to zkusím přes mého dvorního mechanika nicméně pokud ani tam neuspěju budu ty díly asi muset zkusit vrátit a svěřit to taky autorizaku... Ale ještě to zvážím, ono není úplně nutné ty brzdy dělat, "masa" je na tom ještě vcelku dost jen jsou prostě kotouče už trochu orezle a chtěl jsem to spíš preventivně vyměnit před STK - a taky bych od toho pak měl na X desítek tisíc kilometrů klid a nemusel to už výhledově řešit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, automobilky ví jak na to--vymyslet nářadí a přípravky, aby obyčejný smrtelník musel do autorizáku, pro normálního kutila se nevyplatí kupovat spec. nářadí :P

a začalo to už kolem 1970--klíč 12 a 13 na 8mm šrouby (do té doby stačil klíč 14), pak klíč 16 na desítku, klíč 18 na dvanáctku, potom nutnost hafo klíčů na svíčky, imbusy, torxy, hvězdice atd., co ty kujvy na nás ještě vymyslí :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

kup si skrutku M14 s hlavickou tisichranu ,vecsinou sa davaju na remenice 

a das na to navarit nejaku paku alebo  sestirannu matku  (na klasiku kluc)a mas vybavene 

napr https://www.autodielygafa.sk/tecdoc/seat/inca-6k9/19-d/remenica-klukoveho-hriadela/skrutka-remenice/5591/1378645

tie skrutky su kalene cize to bude nafurt 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to o tom že na škodovkách běžně dělám oleje, destičky ale kotouče na Superbu II tím spíš čtyřkolce jsem ještě nedělal a nedělal je ani kolega od kterého jsem si půjčoval ten " ořech"  protože když by to věděl tak by mi řekl že je potřeba speciální přípravek nebo speciální klíč.  Nevím jak to má předokolka ale u čtyřkolky fakt nejde sundat kotouč bez demontáže držáku brzdového třmenu.  A jak píše ozzy56 jsou věci které si fabriky dělají schválně tak aby bylo potřeba speciální nářadí a to je pro mechanika který takové věci dělá jednou za čas drahý na pořízení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...