Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pri jizde zhasne motor ....


Lihous

Recommended Posts

Mame zajimavej problem ...,z prilozeneho obrazku jsou videt vysledky diag.
Problem nastava v rezimu jizdy klidne jizdy vetsinou v nejmene vhodnou  dobu kdy se bez jakekoliv priciny rozsviti diag.motoru dlouze pipne a motor zhasne.
Pred vymenou cidla na IC bylo nutne zastavit :) vypnout zapalovani odpojit cidlo na IC a dale pokracovat.

Dnes se cidlo vymenilo hlaska se neukazuje ale zustava onen tlak nafty - vytahlo se cidlo na cerpadle prostriklo se ale sitko bylo okem ciste namontovalo se zpatky
A nastala zmena kdy se zmenila hlaska z prechodne na trvalou "ale" po smazani jde nastartovat a klidnou jizdou dale pokracovat.

Otazka je - je spatne toto cidlo na cerpadle nebo na liste ....?

Nastartovat to jde bez problemu pri prudsi akceleraci do 3 / 4 to nezhasne ....
Pri klidne jizde na tempomat cca 110 na 6st staci lehce pridat a nekdy to spadne jindy ne .... ?

Sesel se s timto problemem nekdo - forum jsem nejak prostudoval a spis se meni prave cidlo na cerpadle ale nam motor jede bez problemu volnobeh v pohode s i  bez klima
akcelerace bez cukani ....

Proste nevime :(

Diky za pripadne napady

Pro doplneni vymena filtru pred cca 4tis km a najeto cca 305tis km
Doplneni druhe samozrejme cidlo na cerpadle je DRV ventil :)
 

Diag.nafta.jpg

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice máš jinej motor, ale můžu Ti napsat 4 věci, který jsem udělal já u 2.0 HDi 80kW RHZ Bosch a píšu je furt dokola. 1. Pořešil jsem katalizátor 2. Rozebral konektor a opravil doléhání (přítlak) kontaktů konektoru kabelové propojky (cca 35cm) - konektor, zasouvající se do čidla tlaku paliva. Když jsem s ním při volnoběhu zakýval, tak motor chcípl. 3. Namontoval jsem ,,novou,, (originál nádržku) i s naftovým filtrem - na víčko jsou kladeny extrémní nároky a musí být dodržena poloha filtru v nádobce. 4. Opravil přerušený drát v hlavním kabelovém svazku motoru. Minus pól mezi ŘJ a havarijním spínačem. Kostry mám ještě celkem v pohodě. Nic víc. Od roku 2003 (koupě) jsem neměnil žádné čidlo. Snažím se to dojezdit bez nouzového režimu, což se mi teď daří. Příští rok dávám auto pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krtek2 :
Z diag. data jsou nasledne vyctene po zastaveni.
Tedy jen nactena chyba a ta rozkliknuta - predpokladam data pri vzniku chyby ...?

Mirasat :
Katalizator nemame , konektory jsme podobne proresili , filtr je /snad / ok nadobka vcko je jine viz par tydnu prispevek jinde , havarijni spinac nemame.

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak vcera bylo pokracovani s nadechem uspechu "ale" pak se nam zavada vratila prakticky ve stejne podobe.
Tedy bez nejake "pravidelne" situace proste se dokazalo auto trapit kolem 4tis pri plnem plynu a nic a pak stacilo preradit lehce slapnout na plyn a nase zname PIIIIIP a hotovo
a pak stejne pred prerazenim motor vytoceny na cca 3tis a s vyslapnutim spojky  / pustenim plynu / PIIIIIP .....??
Pritom akcelerace pokud jedeme je plnula bez nejeko "vahani" "zadrhavani" ....
Tak ze vime ze nevime .....??
Snad pokud mame zavadu jde o trvalou zavadu ktera tam zustava - pritom nejde nastartovat a nejde ani podavaci cerpadlo v nadrzi.
Po smazani teto trvale zavady?? Jede auto zase v pohode tedy nastartuje na "drc" volnobeh nehoupe a pokud nenastane popsana zavada auto se chova bez problemu.

Otazka kam dal kouknout repas cerpadla nebude zrovna terno obzvlast pri stari ale predevsim hodnote auta samotnem - pripadne je nekde nejaka overena opravna / typ / kam by se dalo pripadne poslat ?
Cerpadlo v nadrzi nam neprijde ze by se zadiralo .....?
A RJ nevim s tim jsem se jeste nesesel ale asi spis neverim ze by delala jen toto a vse ostatni by fungovalo bez problemu ...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

precistil by som snimac tlaku na railu pripadne odpojil z neho konektor za chodu  ci sa nieco zmeni ,neviem ako sa to bude chovat u 2.2 ale 2.0 ide s rozsvietenou kontrolkov motora na pristrojovke ale neni to v nudzaku  ,potom filter nafty  a regulator tlaku  vo filtri  ale to asi mas  skontrolovane 

potom by som spravil  prepadovy test vstrekov ci tam neni unik tlaku paliva ,a az potom riesil  cerpadla ale unik tlaku tam asi nebude lebo  sa  to chova tak ze   motor chcipa   pri vysom zatazeni motora a u teba presne naopak ale nevylucujem to 

keby som tu hlasku mal brat doslovne 

;kontrola tlaku;  tak cidlo  tlaku na railu kontroluje -meria tlak ,takze toto mi pride ako najpravdepodobnejsie

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mne (2.0 Bosch) to samovolné chcípání během jízdy vyřešila výměna kompletně celé nádobky i s filtrem - vše originál nové.

Včera: Sedl jsem do svého přistaveného auta, kde mechanik měnil olej s filtrem a naftový filtr (originál za MAN). Hned po nastartování mne zaujala rozsvícená ,,směsná,, kontrolka motoru. Že to chcípnu a ono to chcípnout nechtělo (takže to určitě nechtělo chcípnout ani mechanikovi)..... Pak si to ale sedlo a cestou domů kontrolka zhasla..... Od té doby v pohodě chcípá, kdy chcípat má.

Upraveno uživatelem mirasat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsme odpojili cidlo na liste / je nove / tak se nestalo nic mozna byl zvuk motoru hrubsi ale otacky stejne nekolisalo to na plyn to reagovalo normalne
Pokud se odpojilo cidlo na IC / je nove / tak se taky nedelo nic
Pokud se odpojil DRV ventil / je novej / tak motor chcipl - vice mene musel.Rozsvitila se kontrolka motoru po zapojeni sviti ale motor jde nastartovat normalne.
Filtr je novej .....?
Naftu tankuju stale stejnou a na stejne benzine / v PL / nezaznamenal jsem u polaku ze by bal nejaky problem.
Tak ze se opakuju vime ze nevime  :(
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě když to chcípalo, tak to bylo vždy po ujetí pěti až šesti kilometrů od ranního nastartování. Mám tam tento šílený vehikl s pěti ! trubičkami :mrk

previewb.jpg

Filtr musí být správně natočen. Většinou bývá v nádobce urvaná zarážka proti otočení. Nádobku jsem vždy vypustil a vyčistil před osazením nového filtru. Pak zavodnil tak 4x protočením podávacího čerpadla bez nastartování.

282570640371202#v5

Já bych se soustředil tímto směrem přesto, že si psal, že máš filtr jinak řešený.

Jo a - taky bych prověřil funkci dvojitého relé, pokud ho tam teda máš :D. Jedna část posílá napětí do podávacího čerpadla a druhá napájela snímač palivového čerpadla, selenoid EGRu a selenoid chcípání motoru přes třetí válec, ale to se může lišit dle typu. Já měl problém v ovládacím minus pólu tohoto dvojitého relé. Silové kontakty relátka byly za ty léta očouzené, takže došly očištění.

Když jsem se díval jak podávací čerpadlo cvičí s víčkem té nádobky, tak jsem nevěřil. No, mnoho zdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filtr je novej taky nas to napadlo ze se natankoval nejaky sajrajt ikdyz byla do ted spokojenost.
Filtr Ok na dne par sutecne min supinek z nejakeho "zlateho kovu" vse se vycistilo sesadilo a mame to stale stejne i po vymene cidel - ktera nas napadla.
EGR nemame .....


K zhasnuti - nebyl problem najet 100km a nic a bez varovani "PIIIIIIP" a stojime ....
A pak zase klidne 20 / 30km nic a zase "PIIIIIP" a stojime

Jasne pokud to trapime tak ze auto / motor dostava za usi jako na okruhu je jasne ze se problem dostavuje podstatne drive.

Nic mene otazka je stale stejna "proc" to udela kdyz treba nepotrebuju zadny vykon a naroky jsou spis nulove - jizda z kopce lehke pridani plynu / seslapnuti ne vic jak 0,5cm / a ...... "PIIIIIP" ???
Vzdy bez jakeho koliv varovani zadne zacukani chvilka bez vykonu proste neco co by me pripravilo .....?
A uprime jezdit s takto casovanou a nerizenou strelou je hodne velky problem uz jen  proto ze se auto neda ani nejak bezpecne zaparkovat na krajnici - u nas skoro nejsou ...

Tak ze opakuji vime ze nevime ....??

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty šupinky jsou z podávacího čerpadla--dávají ti zprávu, že čerpadlo umírá, :myslim, takže se může samovolně zastavovat...,zkus dát jiné čerpadlo, myslím samotné čerpadlo, jde to vyměnit v tom koši, co vytáhneš z vrchu nádrže--je tu někde i postup s obrázkama

http://www.palivove-cerpadla.cz/kategorie/peugeot/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nas to napadlo ale pokud se zasekne motor chcipne a po smazani zavady se vse rozbehne tak jsme to nejak bliz nezkoumali - na benzinove P405 pokud toto nastalo muselo se pod auto a na cerpadlo "zaklepat" pak zase chvilku slo ale

pokud se zastavilo tak se samo od sebe nerozbehlo.

Zkusime konec koncu neni to likvidacni cena a v cidlech mame podstatne vice  :D
Diky za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, to je pravda--jak se čerp. zastaví, většinou se samo nerozběhne, musel jsem do výměny čerpadla kopnout zespodu do nádrže v místě, kde je čerpadlo, a pak to zas nějakou dobu jelo, jenže jízda s tím už stála za houno--pořád jsem čekal, kdy se zase zničeho nic zastaví motor (zpravidla na křižovatce, nebo v zůžení atd. :grr), tak jsem vyměnil to samotné čerpadélko a pak byl už klid, do té doby svítila kontrolka motoru, ale po několika nastartování zase sama zhasla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to do nouzáku padalo zásadně za studena, zásadně jedině, když jsem ubral, nebo šolíchal (při mírné, nebo větší akceleraci nikdy). Vždycky to bylo do prvních 3km trasy. Takže jsem to řešil tak, abych neubíral. Pomohlo spravení toho vaklu na čidle tlaku. Ale ve finále, pokud má člověk souběžně více závad, například v kabeláži a kontaktech, tak ví vlastně kulové - co čím odstranil. Jak jsem psal o tom napětí na podávací čerpadlo, narážel jsem také obecně na jeho funkci.

ŘJ posílá mínusy, takže změř, jestli je dobře ukostřená.

Upraveno uživatelem mirasat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi pokus o opravu nenasel zadne zlepseni - castecne se oddalil cas naseho znameho problemu "PIIIIIP" a stojime.
Na vrakaci se pujcilo cerpadlo uz se dostat k matici cerpadla je problem a opet ten kdo pustil do vyroby takto vymysleny paskvil byl hodne velky "vodbornik"
Po upraveni diry a povoleni prevlecne matice a vymene cerpadla jako komplet jsme se jeli projet a po ohrati motoru-oleje v nem jsem zkusil par volnych "zrychleni" a vse ok
a asi na ctvrty pokus pri vytaceni prez 4tis ot na ctyrku OK ale po prerazeni na petku a pridani po cca 2/3vterinach "PIIIIIP" no a stojime s nasi znamou hlaskou :(
Cas dal na nejake trapeni nebyl tak ze pokracovani bude nejdrive v nedeli ....

Postreh cislo dva po pripojeni baterky nastartovani a pripojeni diag nesla komunikace s pc ???
Posleze se restartoval notas a vse bylo Ok ....?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nastartuju se zapnutym napajenim cerpadla pak vypnu zapalovani a nasledne i vypinac tedy napajeni tak se ma stat co :myslim
Predpokladam ze mam vypnute zapalovani = vypnute pristroje = nic se dit nebude je vypnute napajeni i do cerpadla - nebo se bude neco dit ?
Mam nasledne zkusit nastartovat nebo jen zapnout zapalovani - urcite nebude ukazovat kolik mame jeste nafty v nadrzi ... a mozna to hodi nejakou chybu z nadrze pro FAP ikdyz je zruseny ...?
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpoj ten konektor na podávacím čerpadle a dej tam jen dva dráty (třeba lanka s fastonem na konci) 12V. Jeden pól dej natvrdo, třeba kostru. Druhej (třeba +) zapoj přes nějaký vypínač (který snese stejnosměrný proud, odpovídající spotřebě čerpadla). Vypínač si umísti a zafixuj, aby byl v dosahu řidiče při jízdě.

Pozot, abys neprohodil + a -  , to bys pak jen bublal.

Normálně to funguje takto: s klíčkem v poloze ,,žhavení,, se spíná podávací čerpadlo a pokud nestartuješ, čerpadlo se po několika sekundách vypne. Tímto se natlakuje a odvzdušní podávací část palivového systému - alespoň u mého auta. Jakmile začneš startovat, sepne se čerpadlo znovu. Za jízdy jede podávací čerpadlo non stop. Vypnutím klíčku se vypíná.

Takže ty zapneš provizorní vypínač, čerpadlo se rozběhne. Nastartuješ, jedeš. Pak chcípneš motor a současně i vypínač. Ideální na otestovaní je dlouhá trasa.

Pokud se motor zase sám zastaví, pak máš jistotu, že ta polovina dvojitého relé, zajišťují napájení podávacího čerpadla, stejně jako ovládací napětí k relé je v pořádku. A můžeš tedy rešit tu druhou půlku relé, kde bys měl mít mimo jiné napojen chcípací selenoid (chcípání přes třetí válec). Za motorem pod stěrači bys měl mít tři selenoidy: k turbu, k egru a chcípací. Třeba blbne ten selenoid, nebo blbne něco, co ho ovládá. Prostě hledáš dál.

Pokud najedeš ty testovací kilometry bez chcípnutí, pak je zřejmě problém v elektroinstalaci - čerpadlu se náhodně nedostává hlavního napájení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mame za sebou dopoledne jezdeni sledovani notasu a jsme o kousek dale ....
Na zacatek se zeptam copak je to za na prilozene fotce za oranz.konektor - toto jsme jeste nemenili :)

A ted k samotnemu jezdeni NETUSIM zda budu prectene veci interpretovat spravne ale pokud jel kolega klidne - muj vyznam slova klidne je pro nej jiz svizna jizda tedy skutecne pohodove nic se nedelo.
Jelo se z Bohdasina prez Novac na silnici ke "hrazi" tam jsme zkouseli ruzne veci a zaver je nasledujici ......
Pokud mame seslapnuty plyn.pedal do cca pulky auto jede naprosto v pohode tlak mame kolem 1200-1350Baru a vse je OK

Zajimave to zacne byt pokud jedeme ustalenou rychlosti a z treba prave te pulky plynu pridame na plno - auto se rozjede aby nasledne "chciplo" hranice vypozorovana i zaznamenana kamerou je cca 900/950Baru

Pokud se dostaneme prez tuto hranici a dostatecne rychle preradime - tlak se nedostane pod zminenou jede auto v pohode pokud ne tedy tlak klesne mame problem.
Pritom auto zacne zrychlovat hodne razantne ale bohuzel jen rekneme 1-2vteriny aby vykon skokve spadl ... JEN pri plnem plynu !!
Pokud mame "jen cca pulku" je to OK.

Cerpadlo je Ok - opet reknu za naseho mereni - mimochodem zminovane "dvojte rele" jsem na nasem nenasel a jen nam pritel gugl odkazal dle naseho na zhavici rele - i to se vymenilo ale vysledek stejny.
Olej byl v prubehu testu dle pristroju na 130/140°C chvilku i prez.
Teplota nafty cca 30/48°C zase dle cetnosti jezdeni ....

Plyn.pedal ukazoval na diag v druhe polovine spis jako opozdene ale ne skokove a nebo preusovane.
Vzdy se dosahlo 99%.
Auto po smazani mimochodem trvale zavady ktera jde smazat ???  chytne na "DRC" volnobeh je v pohode chovani s i bez klima je Ok ....???

Tak ze me prijde ze je v haji asi skutecne "velke cerpadlo" - pletu se??
Mozna je treba tez napsat ze mame chip ale to si myslim ze vliv nema - mozna ma ...?  :myslim

A ted jsem si vsiml ze RCO elektro.magnet. ventil byl vzdy otevren "jen" na 80% je to v poradku - pripadne mame jiny nebo vadny ....?

 

200520182993.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...