Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P307 - Uložení zadní nápravy


Ice-man

Recommended Posts

Zdravím.

Chystám se na výměnu silentbloků na zadní nápravě na P307.

Zajímalo by mě proč je v silentbloku ta obdélníková díra na šroub a jaký tam má význam.

A taky jak je lepší nápravu sundat. Odšroubovat jen šroub co drží silentblok nebo to sundat celý i s držákem co je na čtyřech šroubek v kastly?

Díky.

image.png.703a4be36f8e0d09dbc0bcf647efa9e0.png0.jpg.15783473be5d3b4aaf146d1b4ff7e27d.jpg

Upraveno uživatelem Ice-man
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvnitr je kulata na sroub, neres to. Proste to namontuj. Momichodem, zrovna tento sroub jen nejlepsi utahnout v jizdni poloze. Takze nejlepe na autu, na jame, kdyz auto stoji na kolech. Kdyz ho neutahnes v jizdni poloze, bude ten silentblok zbytecne neustale natahovany. A nebo by sis tu polohu musel poznacit, jeste kdyz auto stoji na kolech.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Tak abych to uzavřel. Dělal jsem to poprvé tak se pochlubím.

Nápravu jsem musel stejně sundat celou i s plechovým držákem a dát si jí na stůl, protože ten šroub skrz silentblok byl zaoxidovaný v hliníkovém pouzdře uprostřed silentbloku. Na heveru to jde ztuha.

Udělal jsem si na to přípravek, jsou to dvě misky na každou stranu jednu a skrz závitová tyč s matkami. Samotné vylisování je pak otázka několika minut. Polohu starého silentbloku jsem si poznačil a nový nalisoval stejně. Šrouby nápravy a tlumičů jsem samozřejmě utahoval s koly na zemi :).

Tady je foto přípravku.

image.thumb.png.2e017b690b1514c8cc8ad6dc91c451f0.pngimage.thumb.png.cf54e801c11c2cc2014f835c2df942f8.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...