Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citroen C5 Tourer X7 by Schreek


Schreek

Recommended Posts

Dlouhých 7 let se u mě ohříval Peugeot 407. Najeli jsme spolu příjemných 160 tis. km a ikdyž to byla celkem kasička, tak sloužil dobře a důstojně. Bohužel ke mě přišla v době, kdy jsem bydlel na sídlišti, auto stálo pár let venku, takže to by takový otloukánek, ikdyž technicky v supr stavu. Nyní, když už auto má svojí bezpečnou garáž nastal čas jít o něco dál, pořídit něco novějšího, spolehlivějšího a hlavně o něco silnějšího :D 407 ještě ženě pár let poslouží než ji dojezdí... 

Vždycky se mi líbila poslední verze motoru PSA 2.2 HDi 150 kW v kombinaci s krásně sladěnou automatickou převodovkou to bylo pěkné povození, a proto když přišla nabídka od PP205 který sou vymazlenou C5 konečně zlevnil na úroveň kterou bych si mohl dovolit, nebylo o čem přemýšlet ;) 

Takže malé představení: 

Citroen C5 Tourer X7

Výroben v prosinci 2012

2.2 HDi 150kW lehce softwarově poladěn

Automatická 6-stupňová převodovka AISIN s upraveným sotwarem (kvůli chipu)

Barva černá perleť

Podvozek Hydractive III (neskutečné pohodlí)

Výbava: Natáčecí bixenony + přísvit do zatáček, polokožené čalounění, premium HIFI s RT6 a DVD přehrávačem a couvací kamerou, sledování mrtvého úhlu, bezklíčkový přístup a startování od Magicaru, elektricky ovládáné páté dveře + nějaké dodělané drobnosti

Aktuálně má najeto 114 tis, takže by zas mohlo chvíli vydržet.

Máme už za sebou pár tisíc kilometrů a ačkoliv jsem byl dříve k C5 skeptický, tak to pohodlí a ticho je opravdu ukázkové, nic takového člověk nezažije ani 508mičce, ikdyž ta má zas jiné přednosti... Po dlouhé době mám auto ve kterém mi vůbec nic nechybí (moderní fíčůrky nevyhledávám, rád řídím auto sám). Výkonu je dostatek vždy a na všechno a kupodivu je tu i víc prostoru než ve 407 jak v prostoru pro posádku, tak v kufru. 

Pomalu si na sebe zvykáme a je to opravdu příjemné zvykání :D Spotřeba osciluje mezi 7 až 8,5 litry podle jízdního stylu, což je dokonce míň jak ve 407 (6 - 9 litrů), takže i v tomto ohledu panuje spokojenost. Zbývá si doladit nějaké drobnosti a opravit pár drobných rámů co auto za ta léta obdržilo a budu úplně spokojen. Všechno má svůj čas, teď se bude hlavně jezdit ;)  

 

 

IMG_20180421_184955.jpg

IMG_20180421_184932.jpg

IMG_20180421_185013.jpg

IMG_20180421_185033.jpg

IMG_20180421_185046.jpg

IMG_20180421_185148.jpg

IMG_20180421_185214.jpg

IMG_20180421_185226.jpg

IMG_20180421_185232.jpg

IMG_20180421_185320.jpg

 

 

IMG_20180421_185315.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Schreek napsal:

@Milan+ Mám od PPčka už třetí auto a nikdy jsem neměl problém, vím o autě vše od doby co ho dotáhnul. V tomhle směru nemám obavy. 

 

 

To je to jak ma poprehazovany RNEG a BSI a video za jizdy a jak to porad reklamoval v citroenu ?

Nebo to bylo jine auto ?

Upraveno uživatelem straki007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to je ona, když ji dotáhnul byla ještě v záruce a měla nějaký mouchy, bohužel to v citroenu vzali ze špatnýho konce a vyměnili spoustu jiných věcí včetně navigace než se odhalila vadná BSI. Ale RNEG už v autě není, nahradila ho RT6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak gratulace ;) Když se člověk přenese přes ten dehet je to hádám docela fajn auto. Já už mám také pořízeno, brzy bude vlákno. Ale C5 s Hydractive a 3.0 V6 nakonec na Tvůj popud byla taky jedna z úvah...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me volant ani tak nevadi, na to jsem si zvykl, ale me osobne vadi ten cudlikovej system ovladani lcd, to jsem proste ve finale nezkousnul, skoda ze to frantici tenkrat kdyz jsem o nem uvazoval neupgradovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Gabriel 307 Pozor C5 je sice o 6,6 cm delší,ale je o 4,9 cm užší a o 2,3 nižší než 407 ! Přesto je uvnitř prostoru mnohem víc.... 

@Scratch Dělali se i verze s dotykovou obrazovkou, ale upřímně, mě čudlíky naprosto vyhovují, najdu je i poslepu ;) 

 

Volant je o zvyk, nutí vás ho držet jak se má, ale čudlíky na něm zatím stále hledám, to bude chtít hodně času :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...