Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citroen C5 Tourer X7 by Schreek


Schreek

Recommended Posts

  • O 1 rok později...

Vypadá to spíš jak prasklina, ten blok je bohužel na odpis 😒

Jediná záchrana by byla výměna motoru, ale do toho nejdu, pro mě už to finančně nedává smysl, to auto už nemá takovou hodnotu aby se ta oprava vyplatila... Buď si ho vezme někdo na záchranu nebo půjde na díly.... Hold mě to auto nebylo souzeno, ikdyz takhle už se asi jen tak nesvezu, tak těch věčných problémů už mám dost... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Schreek napsal:

Praskl píst, bohužel i sebelepší péče tomu nedokázala předejít... :( 

Tu samou příhodu jsem měl před mnoha lety ještě se 406kou. Tehdy polomotor od Oddieho za pár tisíc, měnil to PP205 a celková oprava včetně spojky s brzd vyšla na cca 30 tKč 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslím si že by to bylo chipem, to by byla postupná únava a bylo by něco znát. Ten motor ale šel do poslední chvíle krásně hladce, nekouřil, nežral, prostě ani náznak že by se něco změnilo... Podle všeho můžou být 2 příčiny. Jelikož to bylo cca 30km po výměně oleje, tak je teoreticky možné, že se někde uvolnil nějaký bordel a ucpal trysku chlazení pod válcem. Trošku pravděpodobnější mi přijde prosté selhání vstřiku, údajně postačí 6 vteřin při otáčkách nad 3 tis aby vstrik propálil píst, což by tak nějak odpovídalo... Bylo to na dálnici stylem černý dým a po chvíli to šlo na tři válce, než si člověk uvědomil co se stalo, tak měl všude pod kapotou olej a motorovej prostor vypadal jak když tam něco bouchlo... Navíc to bylo den před odjezdem na dovolenou, takže si ani nedokážete představit jak moc to ve mě v tu chvíli vřelo 😀 No a tím můj pohár trpělivosti s tímto povozem asi přetekl... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Schreek napsal:

Navíc to bylo den před odjezdem na dovolenou, takže si ani nedokážete představit jak moc to ve mě v tu chvíli vřelo 😀 No a tím můj pohár trpělivosti s tímto povozem asi přetekl... 

Vem to z tý lepší stránky. Stalo se to v ČR a před dovolenou. Stát se to někde v tramtárii na cestě..... Teda pokud by jsi jel na dovču vozem. ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Takže auto má od konce srpna nového majitele a prý se dokonce bude opravovat

 

IMG_20220821_175735.jpg

Po rozborce se potvrdil prasklý píst a po testu dva vstřiky v háji... (kua vůbec nic tomu nenasvědčovalo :( )

 

Obrázek WhatsApp, 2022-09-12 v 18.54.01.jpgObrázek WhatsApp, 2022-09-12 v 18.54.02.jpgObrázek WhatsApp, 2022-09-12 v 18.54.03.jpg

Doufám, že nový majitel to dotáhne do konce a auto ještě nějakou dobu bude sloužit...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...