Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Citroen C5 Tourer X7 by Schreek


Schreek

Recommended Posts

  • O 3 měsíce později...

Takže auto trochu zazlobilo v podobě úniku oleje. Po rozebrání se zjistilo, že na vině byla gumová hadička vedoucí olej do turba jeho středem. Naštěstí v originální náhrada už je s klasickým opletem a myslím, že už tam vydrží na věky ;) 

IMG_20180524_202722.jpg

Auto mě následně dovezlo s rodinkou na krásnou dovolenou do Itálie a zpět. Tam jsem poprvé okusil výhodu pohodlí. Jet 500 - 600 kilometrů v kuse bez zastávky, bez potřeby se protáhnout, nátahnout si nohy nebo tak něco, to sem ze 407my neznal. A cestovní rychlost, ta je vskutku parádní a vzhledem k tomu, že jsme tam i zpět spíše letěli (v Německu obvzlášť) tak průměrná spotřeba 8,2 l na 100 km byla naprosto v pořádku :D 

Aktuálně jsem s autem pokořil prvních 10 tis. kilometrů, takže proběhla výměna oleje a filtru a následovala preventivní výměna ventilu ovládání turba. Původní měl po ohřátí občas záseky a dost to prodlužovalo reakci na plyn.

IMG_20180729_151119.jpgIMG_20180729_151114.jpgIMG_20180729_151111.jpg

A teď tuning :D 

Kluci z Citroenu asi vůbec nepijou kafe, protože umístit držák na kafe do loketní opěrky může jen opravdový ...

No trocha brouzdání po netu, dárcem byl nějaký VW a 1/2 dinový držák na nápoje v kombinaci rámečku z 307my se zdá naprosto luxusním řešením ;)    

IMG_20180813_192449.jpgIMG_20180813_192441.jpgIMG_20180813_192429.jpg

Koupil jsem si rezervu :aut

Je to sice jenom dojezdovka, ale i tak sehnat origo 18" rezervu byl docela problém. Naštěstí v Polsku se sežene snad všechno :D  Jezdit v kompresůrkem a flaštičkou lepidla ve mě opravdu nevyvolávalo pocit jistoty :nevim Knoty vozím stále, ale mít rezervní kolo je asi ta nejjistější varianta ;) 

IMG_20180813_192331.jpg

 

No a nakonec. Je to Citroen, tak jen decentně, ale být tam musí, protože jsem na tenhle klub fakt hrdý ;) 

IMG_20180813_192303.jpg

Po tom všem ještě trochu naleštit a už jen jezdit. Auto slouží perfektně. Po dlouhé době mi v autě vůbec nic nechybí, pokaždé do něj sedám s radostí a každou jízdou mě prostě baví :D 

IMG_20180812_173533.jpg 

 

 

 

IMG_20180729_151116.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si musel opravdu letět podle té spotřeby :D

jinak  to mas nějaký nablejskany. Ze všech stran konečně? :D

Edit: ten držák ti závidím. Bohužel žádná c5tka to nemá moc dobře vymyšlený 

Upraveno uživatelem brixtr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@brixtr tohle je jen umyty, ale už se to chystá ;) Auto  žere od 6,5 což považuji za sebemrskacství po 9 což je jízda 200+ po dálnici. Má to prostě 1,8 tuny a kazdej kůň něco vypije, ale já spotřebu fakt neřeším, raději si jízdu užívám, takže průměr mám furt stejně nekde kolem 8 litru :D

@Milan+ Mě se kombinace černá vs bílá líbí, takže určitě zůstane zachována, jen ten styl kol půjde asi jiným směrem, už jen pro ten milion loukoti, kdo se s tím má mejt :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Hezký auto , já než koupil 508 tak jsem taky okouknul pár C5 a poslední C5 jsem vyzkoušel  3.0 V6 Hdi Carlsson . Neskutečná raketa !! Neskutečnej design ale zabil mě střed volantu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3.0 HDi jede super, dokad jede 😀

Střed volantu, no nevadí mi, to zas ne, ale v mém případě bych radši klasický volant, jsem zvyklý jezdit s rukama na volantu a pak mám ty tlačítka vůči rukám furt stejně, na tohle jsem si zatím úplně nezvykl, ale na tlačítka to nejezdí 😀

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si tlačítka mačkám při točení na 508 :D tam jsem to mačkal ještě víc . Nejsem zvyklej mít tolik pičurek na volantu. Ta V6 mě uchvátila vzhledem, Carlsson je brutál :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč Tě napadlo WRC? 😀

Mě se ta bílá líbí, kola jsou pak hodně výrazný a v kontrastu k černýmu auto mi to přijde pěkný, naopak chromový zrcátka půjdou časem pryč a budou bílá, chrom mě fakt moc nebere.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
V 13. 8. 2018 at 19:38, Schreek napsal:

A teď tuning :D 

 

Kluci z Citroenu asi vůbec nepijou kafe, protože umístit držák na kafe do loketní opěrky může jen opravdový ...

No trocha brouzdání po netu, dárcem byl nějaký VW a 1/2 dinový držák na nápoje v kombinaci rámečku z 307my se zdá naprosto luxusním řešením ;)    

IMG_20180813_192449.jpgIMG_20180813_192441.jpgIMG_20180813_192429.jpg

 

Dobrý den,

Řeším stejný problém s držákem na nápoje, můžete mi prosím poslat nějakou bližší specifikaci toho rámečku z 307my? Tohle vypadá dost dobře :)

Upraveno uživatelem Péťa
Smazány přebytečné obrázky z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...