Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P 206 samovolné tůrování motoru / zhasínání při vyřazení


jimyczech

Recommended Posts

Ahoj,

potřeboval bych poradit od nějakého profíka. Mám P 206 rv. 1999, benzin 1,1. Poslední dobou se mi často stává, že po nastartování během jízdi mi při vyřazení  chcípne motor. Stane se to několikrát, pak už se motor natočí dobře, zřejmě proto, že už je zahřátý.

Ale nastane druhý problém - při vyřazení zase začne sám tůrovat jakobych šlapal na plyn, někdy to drží jen vysoké otáčky, poté po několika sekundách zase klesnou. Nevím, jestli to spolu souvisí, někdy nastane jen jedno z toho.Vyměnil jsem tam lambda sondu a také relé řídící jednotky.

Na diagnostice to prý nic neukazuje. Nevíte někdo co by mohla být nejpravděpodobnější závada, předpokládám, že je to nějaké čidlo? Díky moc za radu. Martin

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc, no tak to tedy zkusím, asi je dobré při tom odpojit baterku? Já jsem někde četl, že je potřeba to napojit na diagnostiku, je důležité aby klapka zaujmula správnou polohu?  To je ale asi zase jiný díl - škrtící klapka.

Já tedy objednal toto :) : https://eshop.autorozvody.cz/code/ESEN[spc]SKV|SKV[spc]08SKV014|0|-1|1920[spc]9V-200393140

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Baterku bych neodpojoval, máš pravdu dělá se to když odpojuješ snímač polohy škrtící klapky, toto je ale něco jiného. Objednáno máš správně. Ať se daří :papa

 

 

Upraveno uživatelem greg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Čau, zrovna dneska, když jsem si ráno čistil zuby jsem uvědomil, že mám restík :) Krokový motorek vyměněn před několika dny a zatím to jezdí bez problémů, nechci to zakřiknout, ale vpadá to, že je problém vyřešen :)  Když jsem ho tam namontoval a nastartoval, tak jsem se zděsil, protože to drželo vysoké otáčky, tak mi napadlo odpojit baterii a pak to bylo ok, jsem si docela oddych :) Díky moc za rady a ochotu!!! Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...