Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Peugeot 5008 vs. Renault grand scenic


Lecho

Recommended Posts

Tak určitě...

10 až 30 km trasy a 15 tkm za rok je na naftu úplně na prd... 

Nafta je jen na velké dálky a obrovské roční nájezdy... :roll:bojim:blablabla (Myšleno ironicky):D

Upraveno uživatelem pavelu96
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě je mi Peugeot 5008 zapovězen. Nekde jsem četl, ze Peugeot benzíny neumí. Nevim. V 1.6 Vti jsem jel, nejsem střelec, ale tohle je hodně chcíplý. A opěvováná 1.6 Thp po určité době vykazuje v některých případech fatální škody ( dle uživatelů a automechaniků ), v lepším případě tráví více času v opravě, než na silnici. Jine neznám. Ještě novější 1.4 Vti, ale do tohoto auta se nedávají. Proč mam Milane zapomenout na naftu? Myslel jsem, ze jsou problematický krátké trasy, cca do 10 km, než roční nájezd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Lecho já to psal ironicky :D (nenašel jsem ironického smajlíka)

Nafta je na to co chceš úplně v pohodě... No stress.

Vyberte si se ženou, jak to chcete ovládat (manuál - automat), kolik by to mělo mít najeto, kolik za to, jakou výbavu a hledej...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale kdepák. Dieslu skutečně víc škodí stálé krátké trasy než roční nájezd do 10 kkm.

Pokud budeš jezdit trasy do 10 km, tak je ho třeba občas (řekněme po 150km) trochu projet a vyhnat saze. 

Nízký roční nájezd bude mít vliv maximálně na neekonomickou výměnu oleje. Je rozumné olej vyměnit po roce anebo po 15 kkm (i 1,6 zcela určitě zapomneň na 30kkm do výměny - to by sis koledoval  o další problémy). Pokud to neujedeš, tak si auto vlivem krátkých tras stejně řekne o výměnu klidně i po 11 kkm. 

S moderním benzínem na tom budeš hodně podobně.

Dcerunka s 207mou z podpisu jezdí řádově 6kkm ročně a motor je v pohodě. Je pravda, že 90% jejích tras je Strakonice - Praha (100 km).  Olej tam měníme po roce, takže velice "neekonomicky"

Já se svým dvoulitrem jezdím dost kolem komína, ročně 15 kkm, čas od času trochu protažení a také slouží (teď má najeto 192 kkm)

PS: Onehdá se mě kdosi ptal, co je za jednotku 1 kkm. To je jeden kilo-kilometr = 1000 km :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme doma dvoulitry v benzínu, oba rok výroby 2010, dá se říct, že jsou moderní. Krátké trasy nedělají dobře žádným motorům, na aditiva, výměna oleje po roce, občas ( skoro pořád) , když je motor zahřátý, tomu dáme se ženou čouda. Ale v rámci mezí. Nějaký výměny olejů po 30000 km, či doživotní záruky na oleje v převodovkách jsou nesmysli. Takže pokud najdeme vhodný auto, jdeme do toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...