Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pneumatiky so senzorom tlaku a prezutie


juniP406

Recommended Posts

Ahojte :papa,

viete mi prosim niekto poradit ohladom pneumatik so snimacom tlaku?

Kupili sme prednedavnom 807 a na zimnej sade su gumene ventily, na letnej su kovove. Kedze v SB je info o snimaoch tlaku v pneu, predpokladam, ze v letnych su TPMS snimace.

Ako je to s nimi? Neviem v akom su stave, ani baterie v nich - da sa nejak zistit/overit ich funkcnost?

Pri prezuvani pneu sa menia aj senzory tlaku, alebo sa tie senzory skladaju z 2 casti, jedna samotny senzor a druha samotny ventilok, takze pri prezuvani sa meni len ventilkova cast a pripadne baterie v senzoroch?

Ako je to po prezuti pneu za letne s tymi senzormi - ma 807 nejaku autodetekciu senzorov, alebo treba nechat manualne nastavit aky senzor na akom kolese je nainstalovany? Je mozne povolit indikaciu poklesu tlaku niekde v manu/servisnom menu, alebo len cez diagnostiku (Peugeot alebo inde)?

Vopred dakujem za vase reakcie :papa

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi pro vysvětlení. Senzory TPMS jsou u Pugu, Citroenu, Fiatu a Lancii stejné, jen jsou rozdílné ročníkové modely. Jestli máš 2009 tak budeš mít dle mého už ty nové. Dle mého viz foto. s tím popisem. Pak jsou starší model a to je druhé foto. 

Každá sada kol, pokud neměníš senzory se musí nahrát přes diag. Naučit. Vím o tom, že se u některých modelů dařilo nahrát dvě sady. Nevím ale, zda u tvého to jde. U mého jde jen jedna sada. 

Výměnu senzoru nedoporučuji. Je to z hliníku a rádo to oxiduje a praská. Pokud chceš využívat senzory tak pro letní a zimní si pořídit sady. Ty druhé bez popisu jak je foto mám celou sadu nových.

Jinak baterky se u nich vyměnit bez bastlení nedají. Jde to, zkoušel jsem to u starých a jde to. 

Jsou tam baterky jako v DO ovladači klíče.

tpms-senzor-cub-pro-peugeot-807-80092-10-2005-12-2015-4.jpg

60311-67-Elektronicky-senzor-Schrader-400x400.product_main.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lépe jak to napsal Semir103 to nelze. Jinak k těm starším, ty se nastavují krom diagnostiky ještě nějakou krabičkou, která donutí jednotlivé senzory ke komunikaci. Samotnou diagnostikou se mi to nepovedlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 4. 2018 at 7:57, Semir103 napsal:

Tak asi pro vysvětlení. Senzory TPMS jsou u Pugu, Citroenu, Fiatu a Lancii stejné, jen jsou rozdílné ročníkové modely. Jestli máš 2009 tak budeš mít dle mého už ty nové. Dle mého viz foto. s tím popisem. Pak jsou starší model a to je druhé foto. 

Každá sada kol, pokud neměníš senzory se musí nahrát přes diag. Naučit. Vím o tom, že se u některých modelů dařilo nahrát dvě sady. Nevím ale, zda u tvého to jde. U mého jde jen jedna sada. 

Výměnu senzoru nedoporučuji. Je to z hliníku a rádo to oxiduje a praská. Pokud chceš využívat senzory tak pro letní a zimní si pořídit sady. Ty druhé bez popisu jak je foto mám celou sadu nových.

Jinak baterky se u nich vyměnit bez bastlení nedají. Jde to, zkoušel jsem to u starých a jde to. 

Jsou tam baterky jako v DO ovladači klíče.

 

Jaky je to číslo na tom starším senzoru? Mam r.2008

Upraveno uživatelem brixtr
Odstraněné obrázky z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ahojte :papa,

Prepacte ze som sa neozval skor, ale 18.4. som skoncil v nemocnici (absces pri mandli).

Dakujem za vysvetlenie aj ohladom toho parovania na diagnostike. Asi sa teda nedaju naparovat cez nejake servisne menu v aute, ze?

Inak teraz na zimnych asi nie su, lebo trcia klasicke gumene ventilky, tie senzory mam na letnych, ktore su obute :D. "Nastastie" ich ale budem prezuvat lebo su uz zjazdene...

Pytal som sa na tu vymenu preto, lebo neviem v akom stave su baterie v nich a teda ak su vybite alebo velmi slabe, asi mi ich budu aj menit, ze? (ja len ze na co sa mam financne pripravit) Je mozne nejak zistit (mimo diagnostiky) v akom stave su tie baterie v senzoroch? Posielaju senzory nejake standardizovane spravy co sa daju dekodovat nejakou "lacnou krabickou" z eBay? Resp. naprogramovat cez Arduino s vhodnym senzorom?

Auto aj vyhodnocuje ktory senzor na ktorom kolese je, alebo len vyhlasi problem s niektorym kolesom? Ide o to, ci treba zachovat konkretne koleso na konkretnej pozicii pri sezonnej vymene.

Dakujem za info :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš 2009, takže můžeš dát kolo kam chceš, ŘJ si je přiřadí k aktuální pozici. Hlásí konkrétní kolo.

Dokud senzory fungují, tak auto nic nehlásí a je zbytečné je měnit. Baterie neřeš. Já je mám 12r, 2 sady a pořád fungují všechny.

Auto si je samo nazapíše, musíš diagnostikou podle zapsaných kódů. Většinou umí 2sady a rezervu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze ak uz tie pneu boli na konkretnom aute naparovane, tak uz len staci prezut a dat ktorekolvek koleso do ktorejkolvek pozicie (samozrejme pri zachovani smeru otacania :) ) a pri podhusteni napr. praveho predneho kolesa auto automaticky vyhlasi ze prave predne je podhustene - asi na hlavnom displeji s navigaciou a popritom este rozsvieti kontrolku "STOP", ano? (asi sa pytam banalne veci, ale doposial som este na aute taku funkcionalitu nemal)

Este otazocka - system hlasi podhustenie len pri jazde ked je v pohybe, alebo aj ked stoji a je vypnuty motor, alebo ked stoji musi byt nastartovane aby dalo to upozornenie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tych zimnych mi problem nehlasilo, ale teda ani som ich zatial nemal podhustene (auto sme kupili zaciatkom roka) - domnievam sa, ze tam nie su tie senzory, lebo trcia gumene ventilky, ale teda niekde na nete som videl akj taku konstrukciu, ze bol nejaky senzor pripevneny ku gumenemu a nie ku kovovemu ventilku. Takze teoreticky mozu byt senzory aj na zimnych diskoch.

Som sa pytal preto, ci to hlasi aj pri stojatom vozidle, reku ze by som odpustil trochu vzduchu ked budem pri kompresore a potom by som dofukal, ale schvalne s podhustenou gomou jazdit nechcem. Aky pokles tlaku uz indikuje ze je problem? Teda ked ma byt tlak tusim 2.5atm, tak kedy /pri akom ptlaku v pneu/ zacne hlasit problem, pri 2/1.5/1.0/nizsom?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To pavelu96: JJ tak nějak to funguje, já je měl doma v šuplíku a když jsem couval do dvora, tak mi to začalo řvát STOP defekt..:-)))

To JuniP406: Dle tvého co píšeš, tam senzory nemáš. JE mnoho různých domontáží senzorů na všechny auta, dává se pak do interieru displej nebo panýlek s vyobrazením, ale ty ti originál jednotka v autě hlásit nebude. Je to zařízení zvlášť. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...