Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Startér výměna, nebo repase?


Cvach

Recommended Posts

Zdravím vás po delší době potřebuji zase nějaké to  moudro. Pomalu mi skomírá startér na 307 SW 1,6 80 kW VIN  VF33HNFUC83810955

Je lepší koupit nový, nebo repasovat? Případně napište tip na nějaký nový, nebo nějakou repas v Olomouci a okolí.

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nový (Valeo) 380€, renovovaný od peugeota cca 170€ (výmenou za starý), renovácia u autoelektrikára vyjde asi na polovicu (odhad, ešte som štartér neriešil iba alternátor) takže si vyber, u mňa vyhrala jednoznačne renovácia, po odbornej výmene všetkych opotrebovaných častí sa renovovaný vyrovná novému.

Najhoršie čo môžeš urobiť je kúpiť nový ale nejakej neznámej značky, resp. fake, v podstate to sú iba vyhodené peniaze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si neuděláš sám (na starteru) nebo nemáš zkušenost s někým kdo to umí, tomu neveř. Oprava není nic složitého. Dily jsou k maní na netu. Když to dáš "někam" repasovat, vezmou si skoro jak za novej, ale pomalu nic nevymění, jenom nastrikaj nakou barvou a to je celý. Osobní zkušenost. Starter fungoval měsíc, když jsem byl reklamovat,  ta mi bylo řečeno: "Od nás odešel startér v pořádku ". 

Upraveno uživatelem brutall
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Já už za 15let měnil startér 2x, vždy nechal udělat repas v Prostějově a stálo to kolem 2400,-kč, výměna je jak vytahovat ježka z klece.Zabere to tak 30-45min. Je potřeba sundat vzduch. filtr i s hadicí,pak povolit tuším jeden šroub zvrchu a 2 pak pod autem. Povytáhnout startér a oddělat přívodní kabely,pak vytočit správným směrem a vytáhnout.

Upraveno uživatelem t152
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...