Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Střešní krytina


MotoMoto

Recommended Posts

Tak po dvaceti letech se nám rozkládá lepenkový šindel na střeše a díky silnému větru je ho část dole. A tak musím urychleně řešit novou krytinu.

Konstrukčně je krov pouze pro lehkou krytinu a tak odpadá řešení tašek a to jak pálených tak i betonových.

Zbývá plech, eternit a nebo tohle http://www.capacco.cz/

celkem mě to zaujalo. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Případně dokážete něco doporučit? Klasická sedlová střecha 200m2

Děkuji všem

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

Já jsem při zahájení rekonstrukce domu před třemi lety vyházel střešní šablony Cembrit (původně se tomu říkalo eternit), který tam byly pouhých 15 let a byly v desolátním stavu a nechali jsme dát falcovaný český hliník. Předpokládám, že mě přežije.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky hledal novou střešní krytinu místo eternitových šablon a i když krov mám udělaný poctivě, tak nechci riskovat zbytečným zatížením celé konstrukce klasickýma taškama. Vybral jsem si hliníkové falcované tašky prefa. Líbí se mi u tohoto systému že není šroubovaný skrz krytinu, ale uchycení je následně překryto další řadou. Jen ta cena je kapku vyšší.

 

     

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co píše @Charlie 607 je asi nejlepší systém, co může být. Ale také asi nejdražší. Máme o na firemním baráku a až budu já měnit střechu, dám asi taky Prefu. Teď dělali novou střechu v Trutnově a je to nějaké PVC s falešnými falci. Také to moc chválí, prý to má garantovanou životnost 30 let a vypadá to dobře. Ale opravdu netuším, co přesně to je, ale jestli jsem to dobře pochopil, tak takové silné linoleum :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Péťa linoleum? Tak tam s zivtnosti neverim ani za mak 30 letum. Jo kdybys napsal PVC, to bych i veril :D 

@minimaxa ta strecha se mi libi, pisni mi do sz baj voko jaka byla cenofka na m2? Chtel bych neco takoveho na chalupu casem, tak at clovek vi, kolik cca. Diky

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za doporučení, teď hledám někoho kdo by měl přímo zkušenost s tím Capaccem. Hodně mě to zaujalo. Je to recyklát, takže se mi to líbí po stránce ekologie, je to z rozemletých kabelů a díky drátkům mědi to odpuzuje nálety a mechy, není to tak hlučné jako plech když prší a je to cenově hodně zajímavé. někde kolem 200 za metr2.

Ale potřeboval bych konzultovat ne s výrobcem, ale s uživatelem.

Navíc to vypadá jako břidlice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sousedi to taky mají. Jeden déle, druhý od loňska. Svítí na to sluníčko, v zimě z toho sníh sjede, když se oteplí a vypadá to pořád stejně. Až budeme měnit střechu na našem, tak nejspíše půjdeme do toho taky. Teď máme eternit. Nic jiného nepřipadá v úvahu kvůli prořezu. Střecha je do jehlanu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to capacco taky líbí, odstraňuje i další neduh vláknocementové šablony nebo eternitu - křehkost. Já mám problém ten, že tatík nechal střechu "vyčistit a ošetřit", ale parta "tupounů" po ní chodila tak, že hromadu šablon poškodila. Takže se musely vyměnit, jenže to pro pokrývače není extra kšeft - pracné, málo metrů... navíc to tehdy byl asi lepl, takže to doprasil tak, že když rva vyměněnou šablonu zpátky, tak potrhal lepenku a ještě praskla šablona nad ní. Čehož si "nevšiml" (nebo se na to vy...). Do střechy začalo zatékat a potrhanou lepenkou to došlo až na bednění, než jsem to zachytil, začlo to hnít. Protože je to uprostřed střechy, nakonec jsem poškozený kus bednění zevnitř vyřezal a lepenku zespod přeplášťoval, teď už druhým rokem čekám, jestli se tam někde objeví voda. Zatím musím zaklepat. Ale výměna mě čeká taky. Ten plast má tu výhodu, že bude mechanicky odolný, těžko říct, jestli to časem třeba nebude křehnout, zkušenost je asi 20 let, což je oblasti krytin velmi mladé... Jak jsem pochopil, hřebenáče se udělají tak, že prostě ohneš šablonu, to se mi líbí. Vzhledem k té odolnosti si s tím člověk i poradí sám. Navíc to má velmi příznivou cenu. Co se pod to do dává? Na bednění folie a lepenka?

Tak budu sledovat, jak MotoMoto dopadneš :) 

 

Ad... Tak jsem pochopil špatně, hřebenáče jsou plechové.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, MotoMoto napsal:

Díky za doporučení, teď hledám někoho kdo by měl přímo zkušenost s tím Capaccem. Hodně mě to zaujalo. Je to recyklát, takže se mi to líbí po stránce ekologie, je to z rozemletých kabelů a díky drátkům mědi to odpuzuje nálety a mechy, není to tak hlučné jako plech když prší a je to cenově hodně zajímavé. někde kolem 200 za metr2.

Ale potřeboval bych konzultovat ne s výrobcem, ale s uživatelem.

Navíc to vypadá jako břidlice.

200 za metr je slusny, ale pro mne osobne ty plasty k chalupe nejak nejdou, ale cena je hooodne prizniva

jak musi pod tim vypadat strecha? Ja mam late cca 75 cm od sebe, rekl bych

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle mne to je krytina určená jen přímo na celobednění. Ale vypadá to jako břidlice... Aspoň tedy těch cca 20let :)

Jak jsem teď koukal, nějaký Jutadach v jedné vrstvě by pod to měl stačit. To se fakt dá pořídit za docela rozumný peníz.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, Pacho69 napsal:

Dle mne to je krytina určená jen přímo na celobednění. Ale vypadá to jako břidlice... Aspoň tedy těch cca 20let :)

Jak jsem teď koukal, nějaký Jutadach v jedné vrstvě by pod to měl stačit. To se fakt dá pořídit za docela rozumný peníz.

myslis to tak ze jutadach, celobedneni a pak krytina?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na krovu máš celobednění, jedno prkno vedle druhého, žádný latě. Na to jutadach (jako izolace) a na vrch rovnou krytina. Celobednění je pochozi a krytina se natlouká přímo do bednění (skrz jutadach) a zachycuje sponou. Latě tam žádný nejsou. Dnes se už takto střechy nedělají, dělají se 2 nebo 3 pláště s odvětráním, případně tepelnou izolací. Celobednění bylo typické pod eternit, tedy domy ze 60-70 let. Možná i 80tých. Pokud je krov dostatečně staticky dimenzovaný, můžeš ni na bednění dát latě a tašky (to píše MotoMoto, že nemá, nebo nechce riskovat, já taky ne).

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...