Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vibrace při 1500 otáčkách 1.6 HDi 66Kw


vlceon

Recommended Posts

Ahoj, prosím vás o radu jestli někdo z vás netuší co by mohlo vydávat tady takové zvuky viz toto video (odkaz na YouTube video).

Zvuky se ozývají při 1500 ot/m a nejčastěji když je motor zatížen např. jízdou do kopce. Nejcasteji se to ozývá při přeřazení z 2 na 3 když to nechci moc točit a spadne mi to na těch 1500 otáček. Na volnoběh se zvuky neprojevují a mám pocit že ani na jedničku ne. Ve videu sice jedu po rovince na 4 ale motor dusím.

 Možná dost podstatná informace je to, že se to začalo projevovat po výměně obou předních pružin a jejich ložisek a levé tyče stabilizátoru. 

Původně jsem myslel že je to způsobeno uklepáním dvou ze 3 šroubů na vrchní části tepelného štítu ale po této opravě zvuky stále přetrvávají. 

 Díky za vaše rady a názory :)

 

2018_0206_141625_1_2.wmv

Upraveno uživatelem vlceon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém vyřešen, jeden chytrý automechanik který prováděl výměnu pružin je nasadil tak, že nepasovaly přesně do té spodní misky a to způsobovalo vibrace. Pro představu přikládám své umělecké dílo. Třeba to někomu pomůže, ale nevím kolik je zde v Česku takových "šikovných" automechaniků :D :roll

pruzina.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...